Gasnący silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Beerria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 29, 2007 18:44
Lokalizacja: Ślask

Gasnący silnik

Post autor: Beerria » czw maja 01, 2008 11:19

Zdarzło mi sie kiedys przy predkości jakiś 100km/h i obrotach prawie 3 tyś że silnik nagle zgasł i juz nie odpalił ani z pędu ani po zatrzymaniu. Po odczekaniu jakiś 2 h odpalił i jechał bez problemu. Potem zdarzyło sie to samo po raz drugi- odpalił po 15 minutach. Ostatnio miałem do przejechania 15 km i zgasł w ten sam sposób 3 krotnie. Pare dni temu pobił rekord bo odpalił doipiero następnego ranka...

Co to może być?? Ja sie na tym nie znam ktoś powiedział mi że na 90% to wina aparatu zapłonowego. Ale jak on tak zgasł to sprawdziłem czy jest iskra, i nie było więc czy moze to być od tego aparatu czy to może cewka??


Dodam że mam mk2 1,3 na wtrysku
Ostatnio zmieniony czw maja 01, 2008 11:20 przez Beerria, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » czw maja 01, 2008 17:55

Czy jest to silnik 1.3 na wielopunktowym wtrysku, czyli NZ?

Musisz podmienić na jakiś czas cewkę zapłonową i wypróbować auto albo sprawdź sposób opisany poniżej:

W aparacie zapłonowym jest czujnik, który można sprawdzić za pomocą miernika.
Dochodzą do niego bodaj 3 przewody. Na jednym jest plus, na drugim masa, a trzecim idą impulsy.
Na włączonym zapłonie obadaj, który do masa, który plus, a który to sygnał. Jedną elektrodę miernika wepnij w przewód sygnałowy a drugą podłącz pod masę. Podczas obracania wału powinny pojawiać się impulsy.
Jak ci auto zdechnie, to szybko wepnij się jak napisałem i niech ktoś kręci rozrusznikiem. Jak nie będzie impulsów, to czujnik jest do wymiany(ewentualnie cały aparat).



Awatar użytkownika
PIOTR5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 28, 2005 03:11
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: PIOTR5 » czw maja 01, 2008 19:15

a sprawdzałes kopółke i palec?


Było mk1Cl.Mk2CL.MK2GLMK2GTIF&IMK3GT JEST MK3GTI Edytion Zawsze było i Bedzie VW

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw maja 01, 2008 20:28

Halotron się przegrzewa i pszestaje łączyć. Aparat lub sam halotron do wymiany.



xemax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: xemax » pt maja 09, 2008 22:37

Witam kolegów !
Ja i mój znajomy mamy takie same silniki tj. 1.3 NZ. :bigok:
U owego znajomego występuje ten sam problem co u kol Beerria tyle że dzieje sie to bez znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny. Ot tak ma taki kaprys i nie odpali. Sprawdziłem zapłon - jest dobrze. sprawdziłem wtryski - ECU nimi steruje. Przekładanie ECU nie pomogło.
Pracujemy nad tym problemem od dłuższego czasu. Kiedyś prawdzałem oscyloskopem halotron i ten podawał odpowiednie impulsy. Dziś kiedy auto kolegi ponownie odmówiło posłuszeństwa ponownie wszystko sprawdziłem oprócz halotronu bo już nie mam oscyloskopu a miernikiem zabardzo nie zobaczysz czy jakieś impulsy z niego wychodzą.

jeśli ktoś ma pomysł jak to inaczej sprawdzić i czy w tym przypadku to właśnie to, to bardzo proszę o pomoc. :prayer: :prayer:



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pt maja 09, 2008 23:08

masz cos zepsute w kopulce aparatu zaplonowego moze byc gdzies peknieta najpierw sprawdz ten palec co rozdziela to koszt okolo 10 zl


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

xemax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: xemax » pt cze 06, 2008 12:10

jeszcze słów kilka do tematu, które mam nadzieję pomogą innym użytkownikom forum.

Wymiana halotronu pomogła goferkowi kolegi.
Autko już nie gaśnie i nie powoduje już problemów jakie opisałem wcześniej.

Pozdrawiam wszystkich VW maniaków :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości