Jak podpiąć czujki ruchu do oryg. alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

margai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 23:05
Lokalizacja: Wolomin

Jak podpiąć czujki ruchu do oryg. alarmu

Post autor: margai » czw maja 08, 2008 10:32

Witam serdecznie,
Mam następujący problem:
Chciałbym zabezpieczyć wnętrze samochodu czujkami ruchu podpinając je jakoś do zwykłego standardowego alarmu golfa mk4 (variant tdi 2003). Wiem, że były modele z czujkami ruchu w lampkach oświetlających wnętrze, ja jednak ich nie mam.
Na forum ten temat pojawia się raz jednak kończy się stwierdzeniem: „spróbuję jak mi się uda to nie omieszkam tego opisać na forum” niestety jak ktoś zauważył „ omieszkał”.
Może ktoś z Kolegów pokonał ten problem i podzieli się ze mną informacjami.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum a w szczególności Grega, który pomógł mi poprzednio.

PS. Jakby ktoś miał manual (język polski albo angielski) do golfa mk4 variant 1.9tdi (AXR) to proszę przesłać (margai@o2.pl). Wiem, ze jest specjalny temat, ale tam linki są nieaktualne, a postów tak dużo, że ręce opadają.
Aktualizacja
We wspomnianym temacie z manualami jest już porządek, ale do golfa mk4 jest tylko książka niejakiego Dietera Korpa, która delikatnie mówiąc jest o wszystkim i niczym. Chętnie zobaczyłbym jakąs inną pozycję, np. po angielsku.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 19:59 przez margai, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 08, 2008 14:59

Było już przerabiane na forum kilka lat temu :) Możesz spróbować podłączyć te czujniki do krańcówek w drzwiach, bo fabryczny alarm reaguje na te krańcówki.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

margai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 23:05
Lokalizacja: Wolomin

Post autor: margai » czw maja 08, 2008 19:18

A może coś bliżej....... Będę wdzięczny



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 08, 2008 19:35

Nie wiem dokładnie, jako to tam wszystko jest podłączone, ale podejrzewam, że jest np. czujnik otwarcia maski. Przewód sygnalizujący alarm z czuhjnika ultradźwiękowego możnaby podłączyć pod ten właśnie czujnik - czyi zadziałanie czujnika ultradźwiękowego powodowałoby dokładnie ten sam efekt, co otwarcie maski. Wrrunek jest taki, że czujka ultradźwiękowa musi mieć sterowanie masą - bo czujnik od otwarcia klapy najprawdopodobniej zwiera się z masą, w momencie otwarcia klapy. Jeżeli czujka nie posiada takiego wyjścia, trzeba pokombinować z przekaźnikami.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

margai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 23:05
Lokalizacja: Wolomin

Post autor: margai » pt maja 09, 2008 07:11

a skąd wziąć zasilanie do sterownika ultradźwięków, które pojawia się tylko wtedy gdy alarm jest uzbrojony?
Gdybym podłączył do stałego + to w czasie jazdy pewnie by sygnalizował, że mam drzwi otwarte!



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt maja 09, 2008 15:53

Dlatego potem napisałem o masce silnika, bo z tymi drzwiami to rzeczywiście - światełko w środku mogłoby świecić. Ale jak podłaczysz do czyjnika maski, to on jest jakby aktywny tylko, jak jest aktywny alarm - przecież alarm nie włącza się podczas jazdy, czy jak jest rozbrojony po podniesieniu maski. Wtedy czujka ultradżwiękowa mogłaby być zasilana cały czas - ze stałego +12V.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

margai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 23:05
Lokalizacja: Wolomin

Post autor: margai » pt maja 09, 2008 22:52

ale na wyswietlaczu jest informacja ze maska otwarta... i dzwieki ostrzegawcze...
wiec to nie przejdzie



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob maja 10, 2008 18:40

Dobra, jak wrócę do domu, to podeślę schematy golfa mkIV z czujnikami ultradźwiękowymi - zobaczymy, pod które piny od modułu alarmu są podłączone czujki - podejrzewam, że jak się na te piny poda masę lub +12V, to alarm powinien zadziałać. No chyba, że te czujki w jakiś sposób komunikują się z modułem alarmu, lub moduł alarmu trzeba jakoś przeprogramować.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

margai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 23:05
Lokalizacja: Wolomin

Post autor: margai » sob maja 10, 2008 19:24

ciesze sie....i jestem wdzieczny za zainteresowanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 330 gości