Centralny zamek na 4 drzwi + klapa do 200 PLN.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Centralny zamek na 4 drzwi + klapa do 200 PLN.

Post autor: VwDarek » wt maja 06, 2008 19:06

Witam :) Mam problem z wyborem centralnego zamka (elektrycznego) do Mk2. Znudziły mi się poszukiwania oryginału :P Kwota jaką mogę przeznaczyć na centralny to jakieś 200 PLN. Będę chciał też dokupić kluczyk scyzoryk (z pilotem wbudowanym). Centralny musi otwierać drzwi przednie x2 drzwi tylne x2 i klapę bagażnika. Może być też centralny z alarmem, ale nie koniecznie. MA BYĆ DOBRY :) Pozdro i proszę o pomoc :]
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2008 19:06 przez VwDarek, łącznie zmieniany 1 raz.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt maja 06, 2008 20:06

Ja kupiłem na alledrogo taki zwykły elektryczny na 4 drzwi, siłowniki o uciągu 4 kg za 36 złotych i śmiga już 6 miesięcy. Nawet w zimie na mrozie otwierał się bez problemu. Kumplowi kupowałem podobny, ale na pilota, też nie najdroższy, gdzieś około 80 złotych z wysyłką i też mu działa jak na razie. Myślę, że nie ma co szaleć i kupować jakichś specjalnie droższych, bo one wszystkie są praktycznie takie same. Co do bagażnika to dodatkowy siłownik można dokupić za ok. 10 zeta i dołączyć go. Ważne jest tylko żeby woda się nie lała po siłownikach bo inaczej je trafi.
Chyba, że ktoś je testował przez dłuższy czas i są jakieś problemy to niech się wypowie.



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » wt maja 06, 2008 22:18

z tego co widziałem to wszystkie te centrale są na tych samych siłownikach. Ja używam te siłowniki do otwierania drzwi bez klamek i nie ma z nimi żadnych problemów. od strony kierowcy padł mi jeden po 2,5 roku. Ale one kosztują nowe kilkanaście PLN =]]]]


Obrazek Obrazek

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » wt maja 06, 2008 22:30

VwDarek, ja mam 3 dżwi i w bagażniku też mam założone i nienażekam uniwersale poniewasz są części tanie i dostępne i niema problemów


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » śr maja 07, 2008 15:02

A może ktoś mi polecić jakąś konkretną firmę albo model? :) :bigok:



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr maja 07, 2008 15:11

VwDarek pisze:A może ktoś mi polecić jakąś konkretną firmę albo model?
Wszystkie są praktycznie jednakowe i Made in China więc to wsio ryba który. Weź ten, który ma najtańszą wysyłkę, koleś wypisze większą ściemę albo podoba Ci się pudełko :grin: Wszystkie to praktycznie to samo, tyle że są mocniejsze albo słabsze siłowniki, ale u mnie te najsłabsze 4 kg spisują się dobrze jak na razie. Albo weź od tego gościa co ma w ofercie jeszcze pojedyncze siłowniki żebyś sobie mógł dobrać piąty do bagażnika bo zestawów na pięć to raczej nie widziałem, a żeby za przesyłkę dwa razy nie płacić.
A co do tych co są na pilota to wyglądem pilotów można się kierować. Ja tak kumplowi kupowałem właśnie, że brałem te piloty które mu się podobały.
Ostatnio zmieniony śr maja 07, 2008 15:13 przez MiSzOn, łącznie zmieniany 1 raz.



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » śr maja 07, 2008 18:58

VwDarek, wejdź sobie na allegro i pooglądaj sobie tam jest ich bardzo dużo ja mam uniwersalne i po pewnym czasie który właśnie nastąpił kupuje moduł i scyzoryk
tu masz linka do tej firmy co ja kupuje teras http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=5266869 wszystkie ich przedmioty


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 07, 2008 19:25

Jedno podpowiem z własnego doświadczenia. Zadbajcie żeby woda nie lała się na siłownik master. Dlatego że gumki uszczelniające od góry są zwykle badziewne i rozpadają się po kilku latach. Potem woda dokonuje dzieła zniszczenia na stykach. Wystarczy na cięgno nad gumką założyć jakiś daszek czy coś w tym stylu, ja użyłem przedziurawionej zakrętki plastykowej z butelki po lekach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » śr maja 07, 2008 20:09

Byłem dziś u elektryka i pytałem tak orientacyjnie o cenę montażu.. 20 PLN za jedne drzwi i w klapie nie założy bo nie ma do czego siłownika przyczepić.. Macie jakieś pomysły? Gdzie ten siłownik uczepić? :) Pozdro ;)



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr maja 07, 2008 20:32

VwDarek pisze:20 PLN za jedne drzwi
To w sumie 80 czyli sporo. Spróbuj sam założyć. Ja to robiłem sam i mi się udało. Nie jest to specjalnie skomplikowane.
Co do bagażnika to z tego co wiem to trzeba by kupić zamek klapy taki który jest przystosowany do centralnego zamka - ma miejsce do zamocowania cięgna. Były w oryginale czasami montowane c. z. bagażnika. W mk3 ktoś to gdzieś przerabiał jakoś chyba, ale nie wiem czy da się też w mk2. Sam się zastanawiam co by tu zrobić, bo kupić taki zamek to trochę problem, a jeżeli jest to mało za niego nie chcą.



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » czw maja 08, 2008 17:34

MiSzOn, A masz jakąś fotkę jak ten zamek przystosowany wygląda?? :)



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » czw maja 08, 2008 19:16

http://www.vwgolf.pl/?page_id=221
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=117811

[ Dodano: 08 Maj 2008 19:17 ]
ja mam w bagażniku trochę przerobiłem i gra


LEŚNY PRZYTULAS

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pt maja 09, 2008 03:02

Przemek pisze:MiSzOn, A masz jakąś fotkę jak ten zamek przystosowany wygląda?? :)
No właśnie nie mam żadnej takowej, nie wiem nawet jak to ma wyglądać, bo sam się zastanawiałem jak by to zrobić żeby dobrze było i działało.
Kolega Przemek, zamieścił linki, tylko że tyczą się one mk3. W mk2 da się tak samo przerobić ten zamek?



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pt maja 09, 2008 18:14

Witam tak samo sie da bez problemu sam z niech kozystałem :bigok:

[ Dodano: 09 Maj 2008 18:25 ]
wyśle wam zdjecia z mojej klapy dzisiaj jak zdąże zamieszcze


LEŚNY PRZYTULAS

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 137 gości