Problem z ABS po wymianie kompletu tarcz i klockow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rzajdel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 09:45
Lokalizacja: Zgierz

Problem z ABS po wymianie kompletu tarcz i klockow

Post autor: rzajdel » wt maja 06, 2008 17:59

Witam. Otoz wczoraj wymienilem caly komplecik tarcz i klockow u mechaniora. Ladnie sie jezdzilo a tu nagle przed domkiem zapalila mi sie kontrolka ABSu. Wkurzony bo kaski troche poszlo :/ Pogrzebalem na kilu forach i wczoraj tylko zresetowalem kompa i poszedlem spac.
Dzisiaj pojechalem na Vaga - kolesie powiedzieli ze problem jest z tylnimi czujnikami - niestety to byl moj debiut na Vagu wiec zapomnialem sie spytac o kod bledu :(.

Pojechalem od razu kupic czujniki - kupilem takie: http://allegro.pl/item360002543_nowy_cz ... rmany.html

Kolejna moja niewiedza :( JAk zabralem sie do rozbierania zobaczylem ze wtyczka w tym jest kwadratowa a w kompie okragla - dzwonei do sprzedawcy i mowi ze4 mozna wtyczke od starego przelozyc - co zrobilem ( okazalo sie jeszcze ze oryginal ma kabel ala koncentryk a nowy dwa przeowdy czarny i brazowy - metoda dedukcji i jakis przewswitow ze szkly sredniej podlaczylem czarny do plecionki, a brazowy do tego przewody w srodku) Po zamontowaniu calosci czyli 2x czujnik ty - zresetowalem kompa i udalem sie na przejazdzke. Oczywiscie ABS nadal nei dziala ;/ Sprawdzilem rezystancje obudwa maja ponad 1k. Kontrolka ABS zachowuje sie tak: Przekrecam kluczyk to gasnie ale jak przekraczam 20km/h znowu sie zapala i ABS nei dziala.

Moze ktos spotkal sie z czyms takim i mi pomoze - jutro jeszcze raz moze uda mi sie podjechac na Vaga i spisze ten kod bledu na nowych czujnikach. A moze cos zle zrobilem??
Czy tarcze na tyl trzeba kupowac do wersji auta z ABSem? A moze wszystkei tarcze takie trzeba kupic.

PLZ Help


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166254]<b>[size=167]Moje GTI[/size]</b>[/url]

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt maja 06, 2008 20:43

dobrrze wlozyles czyjniki, moze za plytko
podaj kody



Awatar użytkownika
rzajdel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 09:45
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: rzajdel » wt maja 06, 2008 20:55

http://allegro.pl/item360002543_nowy_cz ... rmany.html

takie cos kupilem - wcisnalem na maxa jak tylko sie dalo - jedynie co tutaj jest wtyczka kwadratowa a mialem okragla - przecialem kabel i dosztukowalem reszte - brazowy pod srodek koncentryka a czarny pod plecionke.

A moze tarcze sa z wersji bez ABS juz wszystkiego sie chwytam ;/ - mozliwe to wogole jest


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166254]<b>[size=167]Moje GTI[/size]</b>[/url]

farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » śr maja 07, 2008 13:02

A masz tam wianuszek z którego czujnik zczytuje sygnał?! Może to te wianuszki masz juz wyrobione?!



Awatar użytkownika
PIOTR5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 28, 2005 03:11
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: PIOTR5 » śr maja 07, 2008 13:16

jak sie wyłacza ABs po jakims czasie lub po skreeceniu kołami to masz gdzies przerwe na kablu sprawdz jeszcze raz przewody


Było mk1Cl.Mk2CL.MK2GLMK2GTIF&IMK3GT JEST MK3GTI Edytion Zawsze było i Bedzie VW

Awatar użytkownika
rzajdel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 09:45
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: rzajdel » śr maja 07, 2008 22:22

PIOTR5 pisze:jak sie wyłacza ABs po jakims czasie lub po skreeceniu kołami to masz gdzies przerwe na kablu sprawdz jeszcze raz przewody
to tylne kola wywalily blad

a co do wianuszka - nie wiem o co chodzi ;/


A tak wogole cos mnie tchnelo i jutro pojade do tej hurtowni z arczami z paragonem i niech mi sprawdza czy wogole mi dali tarcze na ABS - bo sam z mechanikiem nie zwrocilem uwagi na to ;/ a nei chce mi sie rozbierac teraz tych kol
Ostatnio zmieniony śr maja 07, 2008 22:24 przez rzajdel, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166254]<b>[size=167]Moje GTI[/size]</b>[/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 07, 2008 23:00

zdejmij tylko tylne koło, tarcza do ABS ma zębatkę wirującą w pobliżu czujnika. I oplot w koncentryku to zawsze masa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » śr maja 07, 2008 23:22

Witam.
Tarcze hamulcowe tylne, zwykłe i do ABS-u są takie same. Wianuszek do ABS-u należy przełożyć ze starej tarczy.
Moim zdaniem Twój mechanior nie zwrócił na to uwagi i ich nie przełożył.
Ciekawi mnie jeszcze, czy łożyska założyłeś nowe, czy mechanik przekładał stare?

Obrazek


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 07, 2008 23:55

jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby nie były dostępne tarcze od razu z wianuszkiem. Przeciwnie, jak kupowałem do swojego vento to tylko z wianuszkami były, sprawdzić to trzeba ale trochę dziwny byłby mechanik co nie zwrocił na to uwagi. Jeśli zębatka jest popraw biegunowość wtyczek bo dałeś chyba odwrotnie, oraz sprawdź odległość czujnikow od zębatki (max. 1mm)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
PIOTR5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 28, 2005 03:11
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: PIOTR5 » czw maja 08, 2008 01:41

jesli by nie przełorzył wirników to by wogle abs nie chodził a Abs sie wyłacza a jesli słabo jest słabo polutowany lub słabo zaizolowany jest kabel to tez bedzie sie wyłaczał abs


Było mk1Cl.Mk2CL.MK2GLMK2GTIF&IMK3GT JEST MK3GTI Edytion Zawsze było i Bedzie VW

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw maja 08, 2008 07:17

PIOTR5 pisze:jesli by nie przełorzył wirników to by wogle abs nie chodził a Abs sie wyłacza a jesli słabo jest słabo polutowany lub słabo zaizolowany jest kabel to tez bedzie sie wyłaczał abs
sek w tym ze najpierw zapalila mu sie kontrolka a dopiero po tym jak sie zapalila wymienil czujniki



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » czw maja 08, 2008 07:35

Dlatego którys wianuszek moze byc zle zalozony! :) Na poczatku przy wolnej predkosci jeszcze zczytuje a jak przyspiesza wianuszek sie rusza czy cos i traci czujnik sygnał! :)



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » czw maja 08, 2008 12:55

Paweł Marek pisze:...jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby nie były dostępne tarcze od razu z wianuszkiem...
A ja tak. Firmy takie jak: Lucas, Girling, Swag, Febi, ATE i inne nie daja do kompletu wirników do ABS-u.
Paweł Marek pisze:...trochę dziwny byłby mechanik co nie zwrocił na to uwagi...
Uwierzmi na słowo, są tacy. Dlatego też zadałem pytanie odnośnie łożysk, bo podejrzewam, że mechanik nie powiedział koledze rzajdel, że łożyska powinno się zamontować nowe. (W poście nie było mowy o wymianie łożysk)
Paweł Marek pisze:...popraw biegunowość wtyczek bo dałeś chyba odwrotnie...
Teraz, wtyczki czujników mogą być źle zamontowane, ale jak ktoś napisał: najpierw przestał działać ABS, a potem była wymiana czujników.
Wygląda na to, że na początku prawdopodobna była tylko jedna usterka:
- Wirniki ABS-u,
a teraz są dwie:
- Wirniki ABS-u,
- Montaż wtyczek od czujników ABS-u, a może nawet same czujniki. (Może te nowe zbyt płytko wchodzą)

Kolega rzajdel w swoim Golfiku powinien mieć czujniki do ->95r. o numerze: 1H0927807A
Obrazek

a zakupił po 95-> o numerze: 1H0927807D
Obrazek


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
rzajdel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 09:45
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: rzajdel » czw maja 08, 2008 16:23

A wiec kolega AFN140KM ma racje koles WOGOLE nie zalozyl tych wianuszkow - z tarczami nei bylo wiec nie zwrocilem na to uwagi. Łózyska kupielm nowe - sam na to wpadlem bo mialem luz na piescie. Koles jak zdjal dopiero tarcze to przyznal ze dobrze ze jednak je kupilem bo wybijanie jest bezsensowne.

Co do czujnikow to zobacze jak mi te wianuszki zalozy. we wtorek lub srode. To dziwne jednak ze te czujniki mam do 95 roku bo auto jest z 95 - znaczy ze pewnie 95 rok sie lapie. Chyba nei bedzie przeszkadzac jak je wsadze najwyzej moze pozniej je wtykne glebiej jak nadal nei bedzie dzialac.
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 16:26 przez rzajdel, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166254]<b>[size=167]Moje GTI[/size]</b>[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości