Problem z zapalaniem gdy jest ciepło na dworze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z zapalaniem gdy jest ciepło na dworze

Post autor: gumck » wt maja 06, 2008 17:00

Witam

Od dwóch dni mam problem z odpaleniem mojego golfika. Tzn. rano jak jest zimniej na dworze to odpalam bez problemu ale jak samochód postoi na słońcu i się nagrzeje to nie mogę go wogóle odpalić. Jeszcze do niedawna również miewałem problemy z jego odpaleniem ale to sporadycznie i po kilku próbach udawało mi się go odpalić, ale wtedy było zimniej na dworze. Teraz gdy przekręcam kluczyk, świecą się kontrolki a nie mogę uruchomić silnika, rozrusznik jest ok bo dziś go podłaczyłem na krótko, ale silnika i tak nie mogę uruchomić bo mam imobilizer.
Z tego co wyczytałem na forum to wychodzi na to że to jest kostka stacyjki. No ale czy ona właśnie miewa takie objawy, że jak jest ciepło na dworze, to ma problemy z uruchomieniem silnika? Czytałem ze to moze tez być czujnik halla albo sam krocieć stacyjki się wyrobił. No ale tego dokładnie nie wiem bo jeszcze nie wyjmowałem stacyjki.
Stacyjka ta mi szwankuje juz od dobrych dwóch lat, ale na początku to się przejawiała tym, iż silnik zapałał dopiero na samym końcu stacyjki, tak jakby ta stacyjka się kończyła. Ale zadnych zgrzytów, hałasów nie ma podczas przekręcenia stacyjki, jest zupełna cisza.
I jeszcze dwu krotnie nie działał mi brzęczyk włączonych świateł, a to podobno też przez stacyjkę.
Z góry dzięki za pomoc



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » śr maja 07, 2008 13:12

Ano możliwość jest! Sprobuj ściagnac kostke ze stacyjki ta z przewodami, i jak wsadzisz kluczyk zeby zczytał immobilizer to w kostce srubokretem przekrec najpierw na pozycje wlaczonych kontrolek a potem na zaplon. :) Jezeli tak jak mowisz lapalo ci dopiero jak mocno przekreciles to mozliwe ze bolec juz wyrobiony! :) Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości