ELEKTRONIKA GOLF III :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
iles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 26, 2005 14:03
Lokalizacja: Warszawa

ELEKTRONIKA GOLF III :(

Post autor: iles » wt paź 04, 2005 20:05

rok temu kupilem golfa III 1.8 90 KM z francji , to moj pierwszy samochod . Do tej pory nie sprawial mi klotow ale od pewnego czasu cos dzieje sie nie tak z elektronika. poraz perwszy mialem ten klopot w grudniu 2004 , w golfie po przekraceniu kluczykow nie dzialal zaplon , nie pojawialy sie zadne kontrolki tak jakby zegary nie dzialaly , poprostu auto nie reagowalo na przekrecenie kluczykow :( , nie pomagalo odlaczenie i podlacznie akumulatora , ca ktoryms razem cos zalapalo i wszystko niby bylo ok . przez pare miesiecy byl spokuj ale ostatnio zdarzylo sie ze golf poprostu podczas jazdy zgasl i byl podobny problem zeby go uruchomic , nie wiem co jest tego przyczyna raczej wykluczam ``immobilajzer , nie jest on w kluczyku tylko na dodatkowy magnes i raczej dziala od w 100% , a dziwi mnie dlaczego potrafi sie wylaczyc auto poddczas jazdy?? jezeli ktos mial podobny klopot albo moze wie w czym jest klopot nich cos napisze , pozdr dla fanow golfa -ja nie mam zadnego zamiaru zmieniac samochod , jak bedzie mnie stac na to kupie Golfa 4 :)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt paź 04, 2005 20:29

podstawowa rzecz jaką należałoby sprawdzić to kostka stacyjki, może ona czasami nie łaczyć - jeśli po przekreceniu kluczyków nie pojawiaja sie kontrolki.



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » wt paź 04, 2005 20:39

Istnieje również możliwość, że masz jakąś luźną kostkę w skrzynce z bezpiecznikami i czasem nie styka.
Prosto to można sprawdzić, odkręcając skrzynke i sprawdzająć czy wszystkie kostki są dobrze wetknięte.


Black

Awatar użytkownika
iles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 26, 2005 14:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iles » wt paź 04, 2005 20:42

thx , jutro pewnie sprawdze co jest nie tak



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt paź 04, 2005 20:58

no ja też myślę o kostce przy stacyjce - mnie tak sie dzialo z tym że tylko jak chciałem włączyć rozruszmik - cisza błoga - ale Ty możesz mieć bardziej skopaną że nawet kontrolek nie zapala



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt paź 04, 2005 22:35

nie wiem co jest tego przyczyna raczej wykluczam ``immobilajzer , nie jest on w kluczyku tylko na dodatkowy magnes i raczej dziala od w 100% ,

a skąd masz taką pewność?
:-)
tez bym stawiał na kostki
lub na samą stacyjke



svapl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 18, 2005 16:27

Post autor: svapl » pt paź 07, 2005 12:33

No to moze ja sie tez powiem
Od razu zaznaczam ze jestem lajkonikiem i bardzo chcialbym tylko lac i jezdzic :-)
U mnie w moim Variant'cie z silnikiem AAM sytuacja byla taka, ze raz na 20 razy dzialal bzyczek zapalonych swiatel. Po wizycie u elektryka okazalo sie, ze stacyjka byla zwalona i jakas tam zapadka nie wracala na miejsce (zostawala) czego efektem byl brak bzyczka i blokady kierownicy.
3 razy w trakcie jazdy nastapilo calkowite odciecie elektryki (po wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby). Od razy wylaczylem ogrzewanie wylaczylem swiatla (jechalem wieczorem) i po wlaczeniu swiatel prad cudownie wrocil.
Po tym zdarzeniu zdecydowalem sie odwiedzic elektryka.
Koszt naprawy lacznie z wymiana kostki (cokolwiek to znaczy) i udroznieniem kontaktu w bagazniku (podobno bylo to zwalone) 110 zl (nie mialem 10 zl i elektryk powiedzial ze 100 moze zostac)

zdrowko
svapl



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości