MK2 cieknący szyberdach (pilne bo pada ;)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

MK2 cieknący szyberdach (pilne bo pada ;)

Post autor: zaprzal » pt wrz 16, 2005 18:57

Golf mk2, szyberdach byl szczelny a teraz cieknie. Poczatkowo zaczyna w tylnych rogach. Jak mozna to uszczelnic lub gdzie kupic uszczelke? Szyberdach mam reczny na korbke



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt wrz 16, 2005 19:49

Podejrzewam ze zasada odprowadzania wody z szybra w MK2 i MK3 jest taka sama :bajer: . Na tej i tej fotce (zdjęcia z poradnika "Wymiana szyberdachu w Golfie III, opracował Grzesiek) widać w narożnikach szyberdachu rurki odpływowe. Są one nasuwane na wystające z podstawy(ramy) szyberdachu wypustki(też widoczne na zdjęciu). Najprawdopodobniej masz zapchane: odpływ z ramki(syf dostał się przez szyber i zatkał odpływ), rurki odprowadzające albo miejsca wylotu wody na zewnątrz :hmm: . Zaznaczam ,że to wszystko bazuje na doświadczeniu z MK3 :chytry: . Myślę, że mogą szyberki różnić się rozmiarem czy mechanizmem(korba/silnik) ale zasada odpływu wody jest taka sama :smoke: . Jeśli Ci się zatkało, to woda zamiast na zewnątrz leje się na podsufitkę... Sprawdź czy wszystko w szyberku siedzi, miękkim drutem spróbuj odetkać :food: wyloty rurek(niestety nie wiem gdzie są zlokalizowane w MK2).

Daj znać jak Ci poszło :okej: .

Pozdr :pub: .


PS.Nie wiem czy się przyda ale looknij tu i tu...
Wiem, wiem, to MK3, ale może...


:bylo: :bajer:

mateoosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 20:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mateoosh » pt wrz 16, 2005 20:32

dobrze Kiler prawisz - najpierw trza odetkać rurki odpływowe


Było:
- VW Golf MK1 rocznik 1983 cacuszko po remoncie
- VW Golf MK2 rocznik 1988 Special GT na glebie
Jest:
- MK2 GTI 16V Midnight Blue BLOS Edition

amadeusz

Post autor: amadeusz » sob wrz 17, 2005 16:01

w MK2 przy otwartym szyberdachu looknij na prowadnice szyberdachu,. Obok prowadnic w rogu znajdziesz rurki odprowadzające wode. Wychodzą one na słubkach przedniej szyby. Najlepiej weź szklanke wody i przy otwartym szyberdachu nalej i zobaczysz czy odprowadza wode czy nie. Zamknij szyberdach i zobacz czy uszczelka dobrze ttrzyma, bo mi już spadła raz. Ale powiem szczerze , że nie jest trudno wyciągnąc szyberdach. Dużo śrubek ale łatwo.



Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » sob wrz 17, 2005 19:31

mowisz, ze latwo, a nie widzieliscie gdzies moze instrukcji dla glupola :D jak to krok po kroku zrobic? bo w mk3 i w corrado to jest link wyzej, ale takiej porady do mk2 nie widzialem...
jeszcze takie male pytanko... jak u was wyglada uszczelka szyberka? bo u mnie z przodu dolega scisle do dachu, natomiast z tylu jest taka dosc pokazna szczelina miedzy nia a dachem... czy to tak ma byc czy wszedzie ma byc ciasno? no i ewentualnie jak ja mozna zreanimowac, bo jesien idzie i ciagle dżdże a dziura w dachu, jakze uzyteczna latem staje sie utrapieniem...


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz wrz 18, 2005 09:57

Dziurki odprowadzajace wode sa jakos wysoko zrobione :p Poza tym zdjalem wewnetrzna uszczelke (ta ktora jest od strony kabiny) i w rowku sa 2 male dziurki - jedna z jednej strony, druga z drugiej - prawdopodobnie wlasnie tedy sie wlewa do kabiny. Czy powinna byc woda w tym miejsu? Czy moge te dziurki poprostu zatkac? Jeszcze raz mowie ze nie sa to odplywowe tylko pod wewnetrzna uszczelka, srednica okolo 1-2mm


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz wrz 18, 2005 10:49

hmmm... żadnych dziurek innych niż te, które służą do odprowadzania wody mieć nie powinieneś :chytry: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » pn wrz 19, 2005 01:52

Nie bardzo wiem o jakiej "wewnętrznej uszczelce" jest mowa... U mnie lało się przez dach bo miałem przerdzewiałą rynienkę przykręconą do tylnej części szybra. Wymieniłem ją i teraz rozkoszuję się suszą w aucie!!!



mally

Post autor: mally » pn wrz 19, 2005 09:49

zaprzal pisze:Dziurki odprowadzajace wode sa jakos wysoko zrobione :p Poza tym zdjalem wewnetrzna uszczelke (ta ktora jest od strony kabiny) i w rowku sa 2 male dziurki - jedna z jednej strony, druga z drugiej - prawdopodobnie wlasnie tedy sie wlewa do kabiny. Czy powinna byc woda w tym miejsu? Czy moge te dziurki poprostu zatkac? Jeszcze raz mowie ze nie sa to odplywowe tylko pod wewnetrzna uszczelka, srednica okolo 1-2mm
......silokonem zalej dziurki :helm:



Shadow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Shadow » wt paź 04, 2005 19:43

To pod tego posta i ja się podepnę. Nie ciekło a cieknie. Co prawda woda jeszcze się na podsufitkę nie dostała ale cieknie mi spod uszczelki. Jak dotknę tylną krawędź szyberka od środka to mam mokre palce. Czym to uszczelnić i czy uszczelniać, czy pozwolić by sobie sama woda spływała?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości