Jaka ilość czynnika klimy powinna byc w MK4?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SP9VFD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 25, 2007 12:35
Lokalizacja: Małopolska

Jaka ilość czynnika klimy powinna byc w MK4?

Post autor: SP9VFD » czw maja 01, 2008 00:05

Czy ktoś z kolegów może orientuje sie jaka ilość czynnika chłodzącego powinna byc w obiegu klimatyzacji w MK4? Założyłem sobie do mojego mk4 klimatyzacje firmy diavia, nie bylo to latwe ale jakos przez to przebrnalem - pare wieczorow i troche nocy trzeba bylo zarwac. Kupilem gotowy zestaw pod moj model silnika dedykowany. Pojechalem dzisiaj na nabicie klimy i Pan w serwisie spytal sie mnie ile czynnika ma nabic bo to nie jest klima oryginalna. Powiedzialem ze nie wiem i zeby moze nabil taka ilosc jak dla normalnej klimy mk4 - tak tez zrobil. Klima niby chlodzi ale zastanawiam sie czy aby nie zaslabo. Jak teraz patrze w dokumentacje mojej klimy to okazuje sie ze producent - firma diavia przewidziala 750g jako wartosc wymagana. Zastanawiam sie ile mi dzisiaj czynnika nabito i czy aby nieza malo. czy ktos moze wie ile jest czynnika w oryginalnej instalacji klimy MK4??



Awatar użytkownika
Wojtek0423
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:28
Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
Kontakt:

Post autor: Wojtek0423 » czw maja 01, 2008 06:13

Witam
Ja nabijałem klime w tym miesiącu i też mi wbili 750g.
Sprawdzałem kiedyś w katalogu i bylo napisane że 750g plus minus 50g.
Jeżeli nabili Ci za dużo to bedzie wyłączał i włączał kompresor co chwile a jeżeli za malo to nie bedzie tak chłodził.
Ostatnio zmieniony czw maja 01, 2008 06:15 przez Wojtek0423, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » ndz maja 04, 2008 13:51

W zeszłym tygodniu nabijałem swoja klime, i tak

ilość czynnika: 0,750 kg oraz 100ml oleju.

A tak na marginesie to jak wyglada cenowo u was w miescie taka usluga. Bo cos mi sie wydaje, ze troche ze mnie sciagneli, 200pln za ta usluge. :chytry:


Just like that... :okej:

SP9VFD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 25, 2007 12:35
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: SP9VFD » ndz maja 04, 2008 23:44

Ja za nabicie od zera, czyli calkowicie pustej instalacji zaplacilem 120zł. Jakies 4km dalej taka usluga kosztuje 130zł wiec ceny sa porownywalne. Niema narazie takich duzych upalow zeby sprawdzic dzialanie klimy ale wydaje mi sie ze jest OK. Mialem kiedys audi a4 97r. i tam jak klima pracowala to te aluminiowe przewody ktore wchodzily z komory silnika do kabiny pasazerskiej to w lecie byly mocno oszronione. A tu testuje pare dni i jak narazie szronu nie zobaczylem chociaz ta rura ktora wychodzi z kompresora to jest lodowata w dotyku - oczywiscie jak klima jest wlaczona.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości