Zmiana oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Zmiana oleju

Post autor: marcin-ksiazek » pn paź 03, 2005 21:18

Szanowni uzytkowinicy wspanialego forum. POMOŻCIE! Bede zmieniak olej z połsyntetyku Castola Magnatec na mineralny. Bardzo Was prosze, poradzcie mi jaki olej kupic mineralny. Podobno MOBIL jest dobry. A cos ewentualnie do uszczelniania silnikow, bo chyba cosil bierze olejasa VR6 - i czy to nie skróci żywotnosci silnika, Pozdrawiam Marcin


PRINCE

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Post autor: pakob » pn paź 03, 2005 21:23

jaki przebieg ma v-rka



marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Post autor: marcin-ksiazek » pn paź 03, 2005 21:36

VR6 ma przebieg ok 209 tys. jest to autko z 95 roku. Pozdrawiam


PRINCE

Awatar użytkownika
plur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:59
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: plur » pn paź 03, 2005 21:58

czy jest sens zmnieniać z półsyntetyka na mineralny(z lepszego na gorszy)??
Ostatnio nad tym też sie zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku po żmudnych konsultacjach , że nie warto.Ja mam przejechane 180 tys rocznik 94 w tdi, czyli częsciej wymieniany olej.
Każdy mechanik powiedzial mi ,że teraz są takie oleje iż nie warto zmieniać na gorszy tylko jezdzić na tym samym i w zasadzie przebieg nie ma tu nic do rzeczy - no chyba ,że ktos ma z 500 tyś :D. Ja osobiscie polecam pół syntetyk mobila albo elfa. pozdrowka.


mietek

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt paź 04, 2005 06:58

plur pisze:czy jest sens zmnieniać z półsyntetyka na mineralny(z lepszego na gorszy)??
Ostatnio nad tym też sie zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku po żmudnych konsultacjach , że nie warto.Ja mam przejechane 180 tys rocznik 94 w tdi, czyli częsciej wymieniany olej.
Każdy mechanik powiedzial mi ,że teraz są takie oleje iż nie warto zmieniać na gorszy tylko jezdzić na tym samym i w zasadzie przebieg nie ma tu nic do rzeczy - no chyba ,że ktos ma z 500 tyś :D. Ja osobiscie polecam pół syntetyk mobila albo elfa. pozdrowka.
tak mój drogi przyjacielu ale weź pod uwage jedno że jeździsz Dieslem a kolega Benzyniakiem wiadomo że dla diesla 250 tyś. km.to pestka a sens zmiany jest taki że jak jeździł na semi.10w/40 a teraz ma problemy z "wyciekami" to można przejść na olej mineralny jedno jest pewne nie należy dodawać żadnych wynalazków do olei jest to podpisanie wyroku na auto(już się o tym przekonałem bo kupiłem takie auto pare latek do tyłu). jeżeli nchodzi o oleje mineralne zwracaj uwage na markę oleju ale jeszcze na klase wg. api sa to małe oznaczenia literowe przy oznaczeniu lepkości
starego typu olje są klasy np. CC CD im yższe literki to olej był w nowszych recepturach robiony- najnowsze oleje mają SM ale ogólnie polecam MOBIL RACING lub CASTROL GTX MAGNATEC

POZDRO :smoke:


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt paź 04, 2005 08:29

Jak cię stać to lej MOTUL. Castrol i Mobil w naszym kraju jest powszechnie podrabiany. Nawet Orlen platinum lepiej się będzie sprawował.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 359 gości