Nie zamyka się elektryczny szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nie zamyka się elektryczny szyberdach

Post autor: klekocix » ndz maja 04, 2008 16:03

Witam :)

Podczas wyjazdu na majówkę w moim Golfie 3 zepsuł się szyberdach :( A stało się to dokładnie podczas tej burzy 30-go kwietnia (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie).

Jechałem na mazury z otwartym (podniesionym) szyberdachem, zatrzymałem się na stacji chcąc go zupełnie zamknąć ale niestety, nie dało się.

Chcąc zamknąć (opuścić) szyberdach jedna jego część (po stronie pasażera) chowa się elegancko na swoje miejsce natomiast od strony kierowcy tylko lekko chowa się w głąb i zostaje taka szparka na szerokość palca.

Próbowałem schować cały szyberdach w dach, ale niestety jeszcze gorzej to wygląda poniważ strona pasażera zachowuje się jak powinna i prubuje się schować natomiast od kierowcy zostaje jak opisałem powyżej i wygina się w nadnaturalny sposób.

Czy jest jakaś możliwość łatwej naprawy tego uszkodzenia czy będzie z tym większy kłopot? Chciałbym choć narazie zamknąć zupelnie dach żeby chociać woda nie leciała i nie kusił amatorów mocnych wrażeń (np. mogą tam niedopałek wrzucić :( )



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 04, 2008 16:34

Pewnie poszła prowadnica lewa. Użyj proszę wyszukiwarki było wiele razy i jest opisane w FAQ jak naprawić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jotka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 24, 2007 13:53
Lokalizacja: Pomorskie
Auto: Golf 4 Variant

Post autor: Jotka » ndz maja 04, 2008 16:43

klekocix pisze:Chcąc zamknąć (opuścić) szyberdach jedna jego część (po stronie pasażera) chowa się elegancko na swoje miejsce natomiast od strony kierowcy tylko lekko chowa się w głąb i zostaje taka szparka na szerokość palca.
To jest "ból szyberdachów" w Golfach. Prawdopodobnie do wymiany lub naprawy lewa linka, ale przyczyna tkwi głębiej, w prowadnicy.
Temat był wielokrotnie poruszany, ale FAQ wyjaśnia sprawę dogłębnie.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... zyberdachu

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz maja 04, 2008 17:06 przez Jotka, łącznie zmieniany 1 raz.


Samochód jest dla mnie, a nie ja dla samochodu.

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » ndz maja 04, 2008 18:32

Bardzo dziękuję Wam za szybką reakcję na mojego posta, napiszcie jednak czy jest możliwość narazie zrobić tak żeby szyberdach był zamknięty i woda mi się nie lała do samochodu? Czy niestety tylko pełna naprawa pomoże w tym problemie?



Awatar użytkownika
bartek92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: śr lip 25, 2007 18:58
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: bartek92 » ndz maja 04, 2008 18:36

Musisz ściągnąć silniczek, odsunąć rynienkę i ręcznie ustawić położenie prowadnic, tak aby szyba była na swoim miejscu, później sliniczek zakładasz i po robocie
Ostatnio zmieniony ndz maja 04, 2008 18:37 przez bartek92, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » ndz maja 04, 2008 18:44

bartek92 pisze:Musisz ściągnąć silniczek, odsunąć rynienkę i ręcznie ustawić położenie prowadnic, tak aby szyba była na swoim miejscu, później sliniczek zakładasz i po robocie
Silniczek jak rozumiem znajduje się tuż koło przycisku od poruszania szyberdachem i lampki tej przy dachu??



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz maja 04, 2008 21:14

Tak, pod takim plastikiem, który idze od krawędzi szybra do lampki poświetlenia wnętrza


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: IronShadow0Zew i 525 gości