jak sprawdzic pompe paliwa?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

jak sprawdzic pompe paliwa?

Post autor: Konrado8526 » śr kwie 30, 2008 19:10

witam jak sprawdzic pompe paliwa czy jest dobra czy ma dobre Cisnienie gdzie z tym pojechac?? czy mozna jakos samemu to zbadac. bo calyczas mam problemy z porannym odpaleniem i mysle ze to pompa golf 1.8 na mechanicznym wtrysku



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr kwie 30, 2008 19:58

podjedz do mechanika i niech podepnie manometr i sprrawdzi cisnienie
moim zdaniem nie bedzie to wina pompy
sprawdz lepiej uklad zaplonowy i swiece



Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » śr kwie 30, 2008 20:08

agrala pisze:podjedz do mechanika i niech podepnie manometr i sprrawdzi cisnienie
moim zdaniem nie bedzie to wina pompy
sprawdz lepiej uklad zaplonowy i swiece
no swiece kable kopulka palec wymienione i dalej to samo. zawsze nie chce odpalic jak jest zimny a jak chwilke pochodzi to juz pali normalnie tylko na obroty nie wchodzi wszytko jest ok jak sie troszke silnik podgrzeje. moze paliwo sie cofa i nie ma cisnienia?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw maja 01, 2008 08:18

masz elektryczne pompy wiec nie ma tu mowy o cofaniu paliwa
sprawdz wtryskiwacz rozruchu zimnego silnika, zegarowy przelacznik termicczny i czujnik temperatury chlodziwa
czujnik rezystancja na zimnym silniku 2-3 tys ohm a na cieplym 200-300 ohm
podepnij miernik pod wtryskiwacz i zobacz czy jest podawane napiecie gdy jest odpalant zimny silnik
Obrazek



Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » czw maja 01, 2008 17:26

agrala pisze:masz elektryczne pompy wiec nie ma tu mowy o cofaniu paliwa
sprawdz wtryskiwacz rozruchu zimnego silnika, zegarowy przelacznik termicczny i czujnik temperatury chlodziwa
czujnik rezystancja na zimnym silniku 2-3 tys ohm a na cieplym 200-300 ohm
podepnij miernik pod wtryskiwacz i zobacz czy jest podawane napiecie gdy jest odpalant zimny silnik
[url=http://images30.fotosik.pl/205/3542a8e3951d3e87med.jpg]Obrazek[/URL]
a gdzie jest ten czujnik temperaturu chlodziwa i zegarowy przelącznik termiczny?? bo na kroccu od glowicy do chlodnicy od gory jest wtyczka brazowa i cos jest od dolu ale tam nie mam wtyczki tylko kable podlaczone i nie wiem co to jest:/



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt maja 02, 2008 15:27

zdjecia pogladowe
w tym silniku byly 2 rozne systemy wtrysku kj i k dlatego dozucam drugi schemat
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » pt maja 02, 2008 15:36

dzieki za fotki tylko eja nie wiem w ktorym miescu te czujniki sie znajduja??:/jak bys pwoiedzial ktory jest w ktorym miejscu przy silniku bylbym bardzo wdzieczny. u mnie jest wtrysk ke jetronic
Ostatnio zmieniony pt maja 02, 2008 15:37 przez Konrado8526, łącznie zmieniany 1 raz.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz maja 04, 2008 15:34

nie wiem w ktorym miejscu sa u ciebie czujniki
mozesz odpiac kostke od komputera, wyjac z niej uszczelke i wyciagnac z niej srodek
z tylu na kostce jest numeracja pinow wiec patrzysz na pin 21 ktory jest od czujnika temp i albo patrzysz jaki ma kolor i patrzysz poniej na czujniki i na kolory przewodow i bediesz wiedzial kory to
lub mozesz podpiac omomierz pomierzy pin 21 i mase i sprawdzic rezystancje czujnika i bedziesz wiedzial czy jet sprawany



Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Post autor: dan_25 » ndz maja 04, 2008 16:01

Witam ! jeśli masz u siebie KE-JETRONIC to zrup jak kolega radzi a skup sie głównie na wtryskiwaczu rozruchowym znajduje sie on na końcu kolektora ssącego(jeśli sie nie mylę to z prawej strony),idzie do niego wtyczka na dwa piny,i przewód paliwowy wyciągnij wtyczkę i podłącz miernik zakręć rozrusznikiem na zimnym silniku powinno sie pojawić napięcie jeśli nie to sprawdż wyłącznik termiczno-czasowy(jest on chyba w krućcu do którego jest podłączony górny wąż z chłodnicy,kolor brązowy)a jeśli jest napięcie na rozruchowym to odkręć przewód paliwowy i sprawdz czy podaje paliwo(ja miałem u siebie zatkany przewód )a jak jest paliwo i napięcie to masz padnięty wtrysk rozruchowy :bajer:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » ndz maja 04, 2008 16:52

dan_25 pisze:Witam ! jeśli masz u siebie KE-JETRONIC to zrup jak kolega radzi a skup sie głównie na wtryskiwaczu rozruchowym znajduje sie on na końcu kolektora ssącego(jeśli sie nie mylę to z prawej strony),idzie do niego wtyczka na dwa piny,i przewód paliwowy wyciągnij wtyczkę i podłącz miernik zakręć rozrusznikiem na zimnym silniku powinno sie pojawić napięcie jeśli nie to sprawdż wyłącznik termiczno-czasowy(jest on chyba w krućcu do którego jest podłączony górny wąż z chłodnicy,kolor brązowy)a jeśli jest napięcie na rozruchowym to odkręć przewód paliwowy i sprawdz czy podaje paliwo(ja miałem u siebie zatkany przewód )a jak jest paliwo i napięcie to masz padnięty wtrysk rozruchowy :bajer:
hmm a ten wtryskiwacz rozruchowy dziala Tylko jak silnik jest zimny??bo zawsze jak zimny to zapali za drugim albo za trzecim razem i nie wchodzi na obroty jak dodam gazu a jak sie rozgrzeje to wszystko jest ok własnie chcialem odpalic go na odłaczonej wtyczce od wtryskiwacza rozruchowego i wogole nie chcial zalapac a jak podlaczylem to za drugim razem zalapal ale nierowno chodzil:/po przegazowaniu w miare
Ostatnio zmieniony ndz maja 04, 2008 17:29 przez Konrado8526, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Post autor: dan_25 » ndz maja 04, 2008 17:34

On działa przy każdym odpaleniu przez ok 8 sekund ,aż do 35stopni jak silnik sie zagrzeje ponad 35 st to on sie nie włancza ale działa tylko przy odpalaniu.Jak u ciebie to występuje dłużej a odpala od kopa to masz problem ze ssaniem a za ssanie w KE-jetronicu jest odpowiedzialny biały czujnik na 2 piny( będzie gdzieś przy głowicy lub koło tego brązowego nie wiem dokładnie) pozdro nara :bigok:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » ndz maja 04, 2008 17:51

dan_25 pisze:On działa przy każdym odpaleniu przez ok 8 sekund ,aż do 35stopni jak silnik sie zagrzeje ponad 35 st to on sie nie włancza ale działa tylko przy odpalaniu.Jak u ciebie to występuje dłużej a odpala od kopa to masz problem ze ssaniem a za ssanie w KE-jetronicu jest odpowiedzialny biały czujnik na 2 piny( będzie gdzieś przy głowicy lub koło tego brązowego nie wiem dokładnie) pozdro nara :bigok:
własnie szukalem i nigdzienie znalazlem białego czujnika:/ jest na kroccu na gorze brazowy(wyłacznik termiczny) obok jest taki maly wskazujacy temp cieczy i jest jakis od dolu podpiety ale on nie jest biały tylko czarny. moze poprzedniw lasciciel cos przerabial:/ ale ok dzieki za odpowiedz juro jeszcze sie pobawie z miernikiem moze jakos znajde:D pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 462 gości