Kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: Grzebaluch » sob maja 03, 2008 20:57

Witam. Mam takie pytanie iz jak odpale golfika zimnego to mi mrugnie kontrolka od oleju jeszcze ze 2 razy jak sie zagrzeje i go odpale to samo. Nie swieci sie jak odpalam i delikatnie przygazuje od razu przy odpalniu. Wczesniej cos takiego sie nie dzialo tylko na zimnym silniku. Nie wiem co moze byc przyczyna moze filtr oleju bo nie dawno wymienilem olej z mineralnego na polsyntetyk Castrol razem z filtrem nie wiem co to za marki jakis orginalny gosciu mi dal zaden FILTRONA czy SĘDZISZOWA jakis Made in Germany. Jak myslicie to wina filtru czy moze czujnika albo mi juz pompa siada???


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 03, 2008 21:08

e tammm :bajer: stary jestes przewrażliwiony nie potrzebnie zmieniałes olej ale to szczegół problem by był gdyby podczas jazdy zaświeciła się kontrolka



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » sob maja 03, 2008 21:42

w wielu autach po odpaleniu mruga kontrolka oleju. Jeżeli przestaje mrugać po 1-2 sekundach to nie masz się czym przejmować. Czujniki są nie pierwszej młodości i mogą przekłamywać.

W każdym razie jeżeli w czasie jazdy nic nie mruga, to nie ma powodu do obaw.



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » ndz maja 04, 2008 01:44

w czasie jazdy zaswiecila mi sie kiedys ale jak to w NZ bywa odma mi zamarzla i wtedy wymienilem olej jak mus to mus :green_fuck: :green_fuck: ,ale tak to nigdy sie nie zaswiecila czyli naszczescie jet OK. A powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz bo jak odpale bez ruznicy czy cieply czy zimny zawsze tak z 3 moze 4 razy mruga mi kontrolka od temp. Czy u was tez tak jest bo nie mam u kogo sprawdzic.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
Wajcheusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 23:45
Lokalizacja: NoVWe Mosty - Bytom
Kontakt:

Post autor: Wajcheusz » ndz maja 04, 2008 14:04

z tym od temp. to jak to mówią.

Ten typ tak ma :-)


Peugeot 406 1,8 16V ponad 110 KoniMocy :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz maja 04, 2008 14:13

Witam :D
Daj spokój jesli sie nie pali , gaśnie to jest okk.
Jedynie co możesz zrobić to wyciągnij wtyczke sprawdz czy wszytsko łaczy , ew. jesli jest zasniedziała albo pokryta zielonym nalotem - zetrzyj go paiperem ściernym lub czymkolwiek.
A to migotanie moze także wynikać ze zbyt niskich obrotów ale to ty najlepiej wiesz jakie masz obrotki po odpaleniu. :D Olej tez potrzebuje chwilke na rozprowadzenie.
Ostatnio zmieniony ndz maja 04, 2008 14:14 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 434 gości