Brak podświetlenia deski rozdzielczej i pokręteł nawiewów.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Brak podświetlenia deski rozdzielczej i pokręteł nawiewów.

Post autor: kapro » pt maja 02, 2008 22:20

Rozbierałem przyciski od sterowania szybami, żeby sprawdzić dlaczego nie działa mi podnoszenie szyby pasażera na pulpicie sterującym w drzwiach kierowcy. Przez przypadek ruszyłem drut żarówki i nastąpiło zwarcie. I prawdopodobnie od tego momentu nie mam podświetlania deski rozdzielczej i pokręteł. Dodatkowo nie działa opuszczanie i podnoszenie szyb. Nie wiem jak to mam naprawić. Podejrzewam, że coś jest z bezpiecznikami.



Awatar użytkownika
luksIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 22:44
Lokalizacja: ELE
Kontakt:

Post autor: luksIV » pt maja 02, 2008 22:28

Sprawdź bezpieczniki a jak te okażą się dobre to pewnie spaliła się żaróweczka która znajduje się pod pokrętłem do nastawiania prędkości nawiewu.



kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: kapro » pt maja 02, 2008 22:49

Żaróówka od podświetlenia pokręteł jest ok. Ale nie mam podświetlania deski rozdzielczej i nie działają szyby. A jak dokładnie sprawdzić czy bezpiecznik jest spalony i który odpowieda za podświetlenie zegarów i pokręteł?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt maja 02, 2008 22:59

Najłatwiej wyjmować po kolei i sprawdzić czy nie są przepalone.

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba 11 albo 15.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
luksIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 22:44
Lokalizacja: ELE
Kontakt:

Post autor: luksIV » pt maja 02, 2008 23:08

Bierzesz w ręce zwykły miernik, ustawiasz funkcję sprawdzania ciągłości obwodów (czyli jak miernik piszczy to wszystko ok) i dotykasz przewodami miernika do główki bezpiecznika bez wyjmowania go z gniazda.

[ Dodano: 02 Maj 2008 23:09 ]
Sprawdź też bezpieczniki przy aku



kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: kapro » sob maja 03, 2008 13:16

Sprawdziłem bezpieczniki i niestety lipa. Wszystkie są dobre łącznie z tymi przy akumulatorze. Wydaje mi się, że coś robi mi zwarcie, bo słychać charakterystyczne brzęczenie dla zwarcie, gdy włączam światła. Być może to ta żarówka, którą przypadkiem ruszyłem. W takim razie muszę rozebrać drzwi i sprawdzić. A możeliwe jest, że przez to spięcie padł mi mechanizm od domykania szyb i on robił zwarcie?



Awatar użytkownika
luksIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 22:44
Lokalizacja: ELE
Kontakt:

Post autor: luksIV » sob maja 03, 2008 23:18

Możliwe że przez to zwarcie padł mechanizm od szyb.
Jak będziesz rozbierał te drzwi to posprawdzaj miernikiem czy nie masz spadków napięcia i czy w obwodzie nie ma gdzieś "dziury".



kapro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 21:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: kapro » pn maja 05, 2008 10:51

Po rozebraniu drzwi i przycisków od sterowania szybami od strony kierowcy, w drugim przycisku którego nie rozbierałem wcześniej, był przerwany drucik od żarówki. Pewie przerwało go w momencie zwarcia w tym pierwszym. Po wylutowaniu żarówki wróciło podświetlanie deski i pokręteł, ale szyby w dalszym ciągu nie działają. Dzisiaj wieczorem będę miał miernik i dopiero wtedy będę mógł sprawdzić moduł i silniczki.

[ Dodano: 07 Maj 2008 14:09 ]
Po sprawdzeniu okazało się, że padł moduł od sterowania szybami. I w związku z tym
potrzebuję kupić najlepiej taki sam, żeby nie przerabiać instalacji. Może być używany. To są jego zdjęcia.


Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości