Problem z diagnozą ABS'u przez VAG'a. Pomóżcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomcio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 22:47
Lokalizacja: Jastrzębie, KrakóVW
Kontakt:

Problem z diagnozą ABS'u przez VAG'a. Pomóżcie

Post autor: tomcio1 » sob maja 03, 2008 13:14

Witam

Mam dośc nietypowy problem z ABS. Otóż chodzi o to iż ABS działał cały czas to niegroźnej stłuczki (auto uderzone w tył). Przednie koło zostało uszkodzone i trzeba było je wymienic wraz z czujnikiem. Od tego momentu ABS nie działa. To znaczy czasami kontrolka się nie zaświeci ale wtedy jak tylko nacisnę lekko na hamulec to auto gwałtownie hamuje i pedał zachowuje się jakby ABS się aktywował po czym zapala się kontrolka i jadę bez.
W tej sytuacji postanowiłem kupic VAG'a. Podłączyłem samochód i z wszystkim się łączy poza układem ABS. Wyświetla mi błąd "too many communications errors to continue" w programie VAG-COM 409 a w programie Polski Vag 4.9 wyskakują jakiejś krzaki które co jakiś czas się zmieniają.
Myślałem iż winny jest moduł sterujący ABS ale jest sprawny (wymieniłem go na dobry i dalej ten sam problem). Później sprawdziłem całą wiązkę dochodzącą do tego modułu według dokumentu sam naprawiam - Golf III benzyna. Według tego mam jedną nieprawidłowośc. Między zaciskiem 53 i 1 przy wyłączonym zapłonie nie ma 12V. Przekaźnik nie jest winny gdyż też go już wymieniłem.

Jeśli ktoś ma pomysł co to może by proszę o pomoc.
Z góry dziękuje.

Jeśli nie wiecie co to może byc to mógłby ktoś u siebie sprawdzic miernikiem czy przy WYŁĄCZONYM zapłonie między zaciskiem 53 i 1 ma napięcie ok. 12V
Ostatnio zmieniony sob maja 03, 2008 16:41 przez tomcio1, łącznie zmieniany 1 raz.


Mądry nic nie powie, a głupi się nie domyśli...
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images32.fotosik.pl/132/14f30907b7eab63d.jpg[/img][/url]

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob maja 03, 2008 18:28

odlacz zlacze przy strowniku i posprawdzaj przez nie rezytancje czyjnikow w kolach i sprawdz czy podawane jest napiecie z pedalu hamulca (prrzed i po wcisnieciu - niektore czujniki zalaczaly po wcisnieciu a niektore rozlaczaly)
sprwadz tez czy jest podawane napiecie i masa na sterownik, sprawdz mase przy pompie
sprobuj polaczyc sie prrzy odpalonym silniku - mialem taki problem w ibizie 03r z licznikiem
mozesz tez sprobowac odlaczyc aku zeby skasowaly sie bledy i moze wtedy sie polaczy
przeczysc wszystkie wtyczki i sparwdz bezpieczniki od absu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości