Zasysanie korka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Zasysanie korka

Post autor: haps » czw maja 01, 2008 13:58

Witam, mam takie pytanie czy po odpaleniu silnika, jak sie odkreci korek wlewowy oleju i sie go spusci z malej wysokosci na otwor to czy to ze go zasysa swiadczy o tym ze silnik jest zdrowy? bo slyszalem dzis taka opinie od mechanika, ze jak sie zassa to znaczy ze silnik brzytwa, w moim golfiku zaraz po odpaleniu sa lekkie przedmuchy z korka, ale to normalne i korek hmm jakos niespecjalnie ale sie zasysa, natomiast w golfie znajomego ten sam silnik, jak sie odpali to dmucha strasznie spod korka i jak sie pusci korek to faktycznie mocniej zasysa...czy to o czyms w ogole swiadczy?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw maja 01, 2008 19:48

trzeba pamiętać że przy źle działającej odmie nawet największa brzytwa bedzie dmuchała przez korek jak sie go odkręci. (a na zakreconym przez bagnet)
Takie dmuchanie przez korek moze faktycznie swidczyc o tym ze auto nie trzyma cisnienia na tłoku/tłokach ale moze tez swiadczyc o problemach z odmą.
Ale jak zasysa to cisnienie sprezania powinno byc w normie. To taka metoda zamiast badania cisnienia sprezania na oko bez przyrzadu. A pusczac cisnienie, co powoduje dmuchanie przez korek mogą zawory bądź pierscienie
Ostatnio zmieniony czw maja 01, 2008 19:49 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » czw maja 01, 2008 20:33

Nie wiem jak w innych silnikach ale przy 1.8 to jest całkiem normale że dmucha z korka. Ja jak odkrecam to mi dmucha ale np obroty w tym momencie nawet nie drgną bo tak powinno byc, natomiast nie powinno dmuchac spod bagnetu.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt maja 02, 2008 00:53

Skrzynia korbowa wraz z głowicą tworzą jedną przesteń dzięki czemu odpowietrzenie jest tylko w głowicy, a nie musi być też w skrzyni korbowej jednocześnie. Dlatego w/g mnie nie powinno podwiewać ani korka ani dmuchać z gabnetu albo ewentualnie odwrotnie ze moze dmuchac i tędy u tędy gdy sie odkreci korek albo wyjmie bagnet, ale nie wydaje mi sie ze moze sie dziac sie jedno bez drugiego,. Poza tym jak jest niedrożna odma to pierwsze miejsce którym wywala olej to wlasnie bagnet. Co moze z kolei sugerowac ze silniki które dmuchają przez bagnet (i również korek) mają problemy z odmą a nie koniecznie są w złym stanie technicznym pod wzdledem trzymania ciśnienia sprezania. takie jest moje rozumowanie.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pt maja 02, 2008 09:08

Jakie zasysanie pierwsze slysze.Jak przystawisz korek od oleju do kolektora ssacego to powinno zasysac. Zawsze dmucha mniej lub wiecej. A czy zleta zobaczysz podczas uzytkowania. :grin:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt maja 02, 2008 13:14

jbs-78 pisze:Jak przystawisz korek od oleju do kolektora ssacego to powinno zasysac
mogbys wyjasnic, Gdzie ten korek do klektora trzea przystawic? nie bardzo sobie to wyobrazam



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » ndz maja 04, 2008 19:32

Ja zartowalem. Jesli nie masz problemow ze swoim silnikiem tzn. zapala normalnie nie wciaga oleju jeden litr na sto kilometrow to mysle ze powinno byc Ci wszystko jedno co dzieje sie z twoim korkiem odwlewu oleju.Natomiast jesli masz jakies problemy to sa bardziej profesjonalne metody diagnostyczne niz odkrecanie korka. Natomiast jesli jestes na gieldzie czy w miejscu gdzie nie ma profesjonalnego sprzetu mozesz posilkowac sie ta metoda posrednia tzn. jesli odkrecisz korek i opary wydostajace sie z pod niego nie wyrywaja Ci go z rak i nie wali z tamtad jak z komina parowozu znaczy nie jest zle. A i tak w jakim stanie jest silnik wychodzi przy dalszej eksploatacji.
Podsumowujac jesli nie masz problemow z autem nie przejmuj sie tym co dzieje sie z Twoim korkiem od oleju. Pozdrawiam :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości