Problem z jazda na benzynie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rem08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 08, 2008 02:13
Lokalizacja: Więcbork CSE

Problem z jazda na benzynie...

Post autor: rem08 » czw maja 01, 2008 12:45

Jak jade na benzynie to w pewnym momencie samochod nie chce wejsc na wyzsze obroty. Jak jade i mu troche "przycisne" to do pewnego momentu ladnie idzie ale nagle tak jakby niechcial wiecej paliwa dostarczyc. Tak jakby nagle sie zacial. Moze przewody jeakies pozapychane czy co. Nie mam pojecia. Co o tym myslicie?



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » czw maja 01, 2008 17:45

Powinieneś wymienić filtr paliwa. Objawy wskazują, że na 99% właśnie on jest winny.



elektryko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: elektryko » wt maja 06, 2008 10:33

Albo świece bo u mnie podobny problem może też być aparat zapłonowy, ale najpierw wymieniam świece:)



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr maja 07, 2008 00:32

jechac na pomiar cisnienia paliwa bo to odrazu ci powie czy masz problem z cisnieniem czy nie ma zapchanych przewodow paliwowych koszt to max 30 zl i 10 min roboty
ewentualnie zmienic filtr paliwa po tez 20 zl kosztuje

poza pompa czy pompami (nie napisales jaki silnik masz) mozesz miec sytuacje taka jak ja a mianowicie powietrze dostalo sie do ukladu paliwowego

nalezy wtedy NA ZIMNYM SINIKU
przekrecic zaplon zeby pompa napompowala cisnienie i wylaczyc stacyjke , po czym powoli odkrecac przewod doprowadajacy paliwo az zacznie z niego ucikac paliwo i tak przez chwile upuszczac i zakrecic z powrotem i sprawdzic czy pojedzie

[ Dodano: Sro Maj 07, 2008 00:39 ]
a i jeszcze jedna sprawa

ile paliwa masz w zbiorniku ???? u mnie np wskaznik oszukuje i jak jest rezerwa to w rzeczywistosci juz praktycznie nie ma paliwa i auto zaczyna przerywac i gasnac

wiec dobrze by bylo jakbys byl pewny ze masz odpowiednio duzo paliwa


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » śr maja 07, 2008 13:39

zajac pisze:nalezy wtedy NA ZIMNYM SINIKU
przekrecic zaplon zeby pompa napompowala cisnienie i wylaczyc stacyjke , po czym powoli odkrecac przewod doprowadajacy paliwo az zacznie z niego ucikac paliwo i tak przez chwile upuszczac i zakrecic z powrotem i sprawdzic czy pojedzie
ja robiłem to troche inaczej :bigok: co nie znaczy że sposób kolegi jest zły,
zdejmuje najpierw wężyk doprowadzający paliwo do silnika (uwaga jak masz wtrysk to jest pod dużym ciśnieniem więc uważaj) przewód do butelki lub słoika, kilka razy przepompuje bez uruchamiania silnika i jak nie mam bąbelków to zakładam wężyk z powrotem i jest ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości