Czasami dziwne odgłosy podczas skręcania?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
emilioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: Podlasie

Czasami dziwne odgłosy podczas skręcania?

Post autor: emilioch » śr kwie 30, 2008 08:13

Witam.
Mam VW Passata B4 z 1996r z silnikiem AGG 2,0.
Mam problem: czasami strasznie mi trzeszczy, skrzypi jakby guma tarła o gumę, To skrzypienie czasami się nasila a czasami wszystko jest OK. Skrzypi głównie na postoju i w trakcie wolnej jazdy. Podczas skrzypienia jest lekki opór na kierownicy – a posiadam wspomaganie.
Proszę o sugestie co to może być – zanim zacznę wszystko rozkręcać i wymieniać. Dzieki



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » śr kwie 30, 2008 11:18

emilioch, nie wiem jak u ciebie ja mialem podobna sytuacje i wystarczylo naciagnac paek od wspomagania



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 30, 2008 11:20

odkręć górne mocowanie kolumny amortyz. zdejmiesz talerz i spróbuj napuścić w to miejsce jakiegoś środka penetrująco - smarującego moze być wd miałem podobne objawy po takim zbiegu objawy o których piszesz ustąpiły
w zasadzie nic cię to nie kosztuje jeżeli nie pomorze wtedy trzba będzie się bliżej przyjrzeć innym elementom układu



Awatar użytkownika
emilioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: emilioch » śr kwie 30, 2008 15:15

przed chwila próbowałem zlokalizować miejsce skrzypienia, raczej łozysko amorytyzatora jest Ok, dzwiek dobiega gdzieś z dołu albo z paska albo z przegubu kulowego zwrotnicy, albo przegub układu kierowniczego.

pasek wydaje sie dobrze naciągniety, ale specem nie jestem.
czy w przeguby kulowe mozna cos wpsikać strzykawką aby pomuc doraznie jakis smar silikonowy, grafitowy itp - aby miec pewność ze to to.

co bedzie jak bede dalej z tym jezdził, bo wybieram sie w trace ok 1000km na majowy weekend.

[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 15:17 ]
zapomniałem napisac ze przy wylaczonym silniku, na postoju bez wspomagania tez skrzypi



komisarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 10:48
Lokalizacja: Kuleje k.Częstochowy

Post autor: komisarz » śr kwie 30, 2008 15:20

wydaje mi sie , że to mogą skrzypieć końcówki drążków w układzie kierowniczym , miałem podony przypadek w innym aucie :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 462 gości