Gałka dzwigni zmiany biegów i mieszek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Gałka dzwigni zmiany biegów i mieszek

Post autor: martinstop » wt kwie 29, 2008 19:58

Głupia sprawa ale chciałem wymienic galke od dzwigni zmiany biegow i mieszek w moim MK3 ale nie moge nawet zdjac galki, z tego co wiem to jest ona odkrecana ale u mnie ani rusz, przekrecila sie cala dzwignia z mieszkiem a galka nadal ani drgnie, moze cos robie nie tak, nie wiem :chytry: a nie chciałbym czegos pourywac albo poprzekrecac ....poprosze o jakas porade dla laika.....nic nie moglem znalesc na ten temat o Mk3.....dzięki


Martin :bajer:

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt kwie 29, 2008 20:05

podnieś mieszek z ramką plastikową do góry złap lewarek żabką i odkręcaj , nieraz jest ją trudno odkręcic , ale musi puścic , gałka sie odkręca razem z mieszkiem



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » wt kwie 29, 2008 20:11

Musisz podważyć plastik dokoła mieszka, który jest umieszczony w tunelu środkowym. Powinien bardzo łatwo zejść. Następnie łapiesz gałkę u góry i powinno dać się odkręcić w rękach, a jeżeli nie, to użyj jakiegoś narzędzia i nie powinno być problemu.



Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Post autor: martinstop » wt kwie 29, 2008 20:39

ok......dzięki za pomoc.....bede probowal :bigok:

[ Dodano: 09 Maj 2008 23:09 ]
Ciag dalszy moich zmagan z galka......tzn. udalo mi sie je wymienic ale galka ktora kupilem ma podswietlany wzorek.....podobno najlepiej podlaczyc sie pod zapalniczke....tylko ze nie bardzo wiem jak sie do nie dobrac...probowalem rozebrac przednia konsole ale w jednej z zaslepek jest immo ktorego w zaden sposob nie mozna odlaczyc od "zaslepki" po drugo nie moglem rowniez wyjac wlacznika ogrzewania......jak sie do niej dostac lub w jaki inny sposob moglbym podlaczyc ta galke.......? Bylbym wdzieczny za pomoc poniewaz jestem lakikiem ale chcialbym czegos powoli sie nauczyc :)


Martin :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 287 gości