zmiana zegarów golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 27, 2005 10:13

zielaq pisze:ja tylko mowie z tego co słyszałem/ czytałem. a jak jest naprawde, co producenci tam wsadzali to pewnie oni sami tam nie wiedzą :P
pod tym wyswietlaczem jest miejscowa nja diody ?czy większe przeróbki ?
Oryginalnie na liczkik idą trzu żaróweczki. 2 idą od góry jedna nad obrotkiem, jedna nad prędkościomierzem i trzecia jest na dole właśnie za zegarkiem cyfrowym.


Obrazek

Robroypl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 11, 2005 00:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Robroypl » wt wrz 27, 2005 10:14

zielaq pisze:hehe ja tez kupiłem ten nowy licznik firmy monometr. i tez nie miałem zaróweczek :) wsadze jakies kolorowe i bedzie luzik bo niestety nie mam teraz juz czasu na zabawe w panele :( chociaz z chęcią bym sobie go ładnie oswietlił ...

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2005 09:46 ]
jesli masz licznik z indexem 935 i z przebiegiem dziennym to juz wogole jestem przekonany ze w tych firmach produkujących liczniki robili codziennie inny licznik buahahah i pewnie sami nie wiedzą teraz ktory co ma :P
Według ETKI były liczniki o indeksie 935 z lub bez licznika dziennego. Ja niestety mam bez, kupiłem 2gi licznik z obrotkiem i ekonomizerem ale indeks ma 950, i teraz zawyża prędkość, tego mojego starego licznika wkładać nie chce, bo nie ma dziennego przebiegu, a upolowanie nawet zwykłego licznika 935 z zegarkiem co by miał przebieg dzienny jest trudno. Może ktoś mi powie czy moge przełożyć sam licznik od zegarów w wersji na 1dną wtyczke, gdy moje są na dwie wtyczki (To by zwiększyło baze do poszukiwań :) ) A może to mniejszy problem jest przełożyć całą linke (tylko ja mam automat i nie wiem czy do niego dostane. I tak coś przy okazji linki musze zrobić, bo w zakresie 60-80 km/h skacze mi wskazówka prędkościomierza myslałem że to może wina licznika, ale na tym 2gim to samo dzieje się przy 80-100km/h więc to raczej wina linki, ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego feleru??



zielaq

Post autor: zielaq » wt wrz 27, 2005 20:24

mi zawyzał jak miałem index 935 o ok 10 km/h teraz wydaje mi sie ze dobrze ale nie mam za bardzo mozlisowsci i czasu zeby sprawdzic :P jedyne co moze mi posłużyc za wskaznik to jest predkosc innych samochodow jadących na drodze gdzie jest fotoradar - tam wszyscy zwalniają do 50 :P i w sumie jadąrówno ze mną wiec chyba jest ok :)



Awatar użytkownika
martin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: pn mar 07, 2005 23:21
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

Post autor: martin » wt wrz 27, 2005 20:59

vario, no witam kolege widze ze jestes z mikolowa a wiec nie daleko jak sie nie myle to posiadam takowy licznik moj nr gg 4885930



zielaq

Post autor: zielaq » pt wrz 30, 2005 13:51

dla zainteresowanych podaje link do allegro bo znalazłem licznik do diesla a z tego co pamietam był taki poszukiwany.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=66217177



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pt wrz 30, 2005 21:10

Mam juz kupiony do siebie identyczny licznik jak ten wyzej. Ale w zwiazku z tym , ze nie jestem fachowcem mam pytanie jak wyciagnac stary , tak aby go nie uszkodzic.



zielaq

Post autor: zielaq » wt paź 04, 2005 09:20

zeby wyciągnąć stary musiałbys wyjąc radio zdjąc wszystkie te przyciski i zaslepki, nastepnie zdjąc tą kratkę na ktorej to wszystko mocowane jest ) kratka ta przymocowana jest na 8 srób jak sie nie myle. jak juz to zdejmiesz to odkrecasz 2 srubki od licznika, potem wkładasz ręke za licznik i odczepiasz linke ( jest taka koncowka ze musisz scisnąć i wyciągnąc z licznika) potem wtyczki pod licznikiem i delikatnie musisz go wyciągnąć. tylko uwazaj na te bolce co wystają w boki z licznika bo lubią sie łamac :P. mi to zajeło 40 min jak robiłem to pierwszy raz.
pozdrawiam



marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » wt paź 04, 2005 10:58

Mam Golfa 1,8 GT RP I niedziala mi ani obrotomiez ani MFA na ekraniku tylko wyswietla mi sie czas co zrobi aby dzialalo .

[ Dodano: Wto Paź 04, 2005 17:38 ]
Problem rozwiazalem Kolega Słonko podpowiedzial ze impuls jest z cewki wszystko sie zgadza i wszystko bylo ok tylko kabel gdzie w chodzi do kabiny przez dzure sie przetarl i byl caly zasniezaly tak jak wtyki do kompa pozdrowienia da wszystkich !!!!


VW I WSZYTKO JASNE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości