VW golf 3 ABS 1.8- problem z zimnym silnikiem HELP!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

VW golf 3 ABS 1.8- problem z zimnym silnikiem HELP!!!

Post autor: dondawidos » ndz wrz 25, 2005 04:59

Mam golfa3 z 92r. 1.8 90KM na jednopunkcie silnik ABS p problem jest nastepujacy :
rano jak go odpalam (a odpala bez problemu) obroty ustalaja sie na ok. 1100 i tak jakby nie palil na wszystkie gary, jak by go zalewało częsie troche silnikiem i czuć okrobnie paliwem. jak mu dodam gazu nawet lekko to lubi go zmuli calkowicie ze obroty spadaja do ok. 500 i po paru sekundach powracają na 1100.
Wystarczy pare minut az sie troche zagrzeje i jest ok.obroty lekko ponad 800 , pracuje równo i prawidlowo wchodzi na obroty.
Objawy te wystepuja tylko na benzynie na gazie jest ok. Wymienilem filtr powietrza, paliwa i świece , przeczyscilem kopulke i palec i dalej to samo. jak bylo cieplej rano to usterka byla lekko zaowazalna, teraz gdy poranki sa chłodniejsze to juz mnie to okropnie drazni a co bedzie w zimie ???- szkoda mysleć.
A i ile wam pali gazu bo u mnie tragedia (a jezdze raczej spokojnie) 13 l po mieście a w trasie 11- tak one palą?

CO TO MOZE BYĆ ???? POMOCY!!!



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz wrz 25, 2005 07:51

Ja bym na Twoim miejscu zaczą od wymiany przewodów wysokiego napięcia - potem zobaczysz co sie dzieje



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: VW golf 3 ABS 1.8- problem z zimnym silnikiem HELP!!!

Post autor: czester » ndz wrz 25, 2005 10:53

dondawidos pisze:Mam golfa3 z 92r. 1.8 90KM na jednopunkcie silnik ABS p problem jest nastepujacy :
rano jak go odpalam (a odpala bez problemu) obroty ustalaja sie na ok. 1100 i tak jakby nie palil na wszystkie gary, jak by go zalewało częsie troche silnikiem i czuć okrobnie paliwem. jak mu dodam gazu nawet lekko to lubi go zmuli calkowicie ze obroty spadaja do ok. 500 i po paru sekundach powracają na 1100.
Wystarczy pare minut az sie troche zagrzeje i jest ok.obroty lekko ponad 800 , pracuje równo i prawidlowo wchodzi na obroty.
Objawy te wystepuja tylko na benzynie na gazie jest ok. Wymienilem filtr powietrza, paliwa i świece , przeczyscilem kopulke i palec i dalej to samo. jak bylo cieplej rano to usterka byla lekko zaowazalna, teraz gdy poranki sa chłodniejsze to juz mnie to okropnie drazni a co bedzie w zimie ???- szkoda mysleć.
A i ile wam pali gazu bo u mnie tragedia (a jezdze raczej spokojnie) 13 l po mieście a w trasie 11- tak one palą?

CO TO MOZE BYĆ ???? POMOCY!!!
mam w 100%-ach to samo już zaczołem walczyć z tym ubiegłą zimą, ale bez skutku
u mnie oprócz tego że czuć paliwem to jeszcze kopci na czarno a jak przełącze na gaz po zagrzaniu jest wszystko ok
a teraz znowu idzie zima i jak pomyśle że przy skrobaniu szyb będe musiał słuchać jak nim szarpie to aż mi sie płakać chce
on dostaje za dużo wachy i go zalewa ale czemu- może końcówka wtryskiwacza poszła sie j e b a ć na VAG-u nic nie pokazało
Co do spalania LPG to 10 -11 max a wolno nie jeżdze



Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: dondawidos » ndz wrz 25, 2005 12:56

czester pisze:mam w 100%-ach to samo już zaczołem walczyć z tym ubiegłą zimą, ale bez skutku
u mnie oprócz tego że czuć paliwem to jeszcze kopci na czarno a jak przełącze na gaz po zagrzaniu jest wszystko ok
a teraz znowu idzie zima i jak pomyśle że przy skrobaniu szyb będe musiał słuchać jak nim szarpie to aż mi sie płakać chce
on dostaje za dużo wachy i go zalewa ale czemu- może końcówka wtryskiwacza poszła sie j e b a ć na VAG-u nic nie pokazało
Co do spalania LPG to 10 -11 max a wolno nie jeżdze

no to by sie zgadzało mój tez lubi przykopcić czasem na czarno a po podpieciu pod kompa błędów tez nie pokazało. Dzisiaj sprawdzałem dodatkowo czujnik temp. na 100% dobry.
A czy mozliwe jest ze cos popieprzył gazownik bo poprzedni wlaścicie twierdzi ze wszystko w zimie bylo ok. a ja jak go kupilem to odrazu dałem do zagazowania .



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » ndz wrz 25, 2005 23:33

pojeździjcie troszkę na samej benzynie zobaczycie że powinno się poprawić


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: dondawidos » pt wrz 30, 2005 17:28

panowie byłem jeszcze raz na diagnostyce i znaleźli 2 błędy:
1. Adaptacja wysokościowa poza zakresem maks. -0203
2. Czujnik temp. powietrza przerwa/zwarcie do plusa

Co to dokładniej oznacza i czy winą przy takiej usterce będzie oby napewno czujnik temp. powietrza, czy może gazownik cos popierdzielił ????

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2005 17:57 ]
aha i musze jeszcze dodać ze byly to błedy zczytane z pamieci kompa a po ich wykasowaniu i ponownym badaniu na uruchomionym silniku zadnych błedów nie wykryto.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pt wrz 30, 2005 22:25

dondawidos pisze:2. Czujnik temp. powietrza przerwa/zwarcie do plusa
no to jest wmiare jasne, zlokazlizuj ow czujnik i wymien go. jest to czesta usterka

a co do pierwsze top ne imam pojecia



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VW golf 3 ABS 1.8- problem z zimnym silnikiem HELP!!!

Post autor: bamber » ndz sty 08, 2006 16:05

czester pisze:
dondawidos pisze:Mam golfa3 z 92r. 1.8 90KM na jednopunkcie silnik ABS p problem jest nastepujacy :
rano jak go odpalam (a odpala bez problemu) obroty ustalaja sie na ok. 1100 i tak jakby nie palil na wszystkie gary, jak by go zalewało częsie troche silnikiem i czuć okrobnie paliwem. jak mu dodam gazu nawet lekko to lubi go zmuli calkowicie ze obroty spadaja do ok. 500 i po paru sekundach powracają na 1100.
Wystarczy pare minut az sie troche zagrzeje i jest ok.obroty lekko ponad 800 , pracuje równo i prawidlowo wchodzi na obroty.
Objawy te wystepuja tylko na benzynie na gazie jest ok. Wymienilem filtr powietrza, paliwa i świece , przeczyscilem kopulke i palec i dalej to samo. jak bylo cieplej rano to usterka byla lekko zaowazalna, teraz gdy poranki sa chłodniejsze to juz mnie to okropnie drazni a co bedzie w zimie ???- szkoda mysleć.
A i ile wam pali gazu bo u mnie tragedia (a jezdze raczej spokojnie) 13 l po mieście a w trasie 11- tak one palą?

CO TO MOZE BYĆ ???? POMOCY!!!
mam w 100%-ach to samo już zaczołem walczyć z tym ubiegłą zimą, ale bez skutku
u mnie oprócz tego że czuć paliwem to jeszcze kopci na czarno a jak przełącze na gaz po zagrzaniu jest wszystko ok
a teraz znowu idzie zima i jak pomyśle że przy skrobaniu szyb będe musiał słuchać jak nim szarpie to aż mi sie płakać chce
on dostaje za dużo wachy i go zalewa ale czemu- może końcówka wtryskiwacza poszła sie j e b a ć na VAG-u nic nie pokazało
Co do spalania LPG to 10 -11 max a wolno nie jeżdze
mam dokladnie to samo :/ :(((((
poradziliscie juz sobie z tym? bo ja walcze od zeszlej zimy i nadal to samo :( latem znosnie ale zima skacze caly golfik!! :(
pomocy!!



bunkone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 24, 2005 04:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bunkone » ndz sty 08, 2006 16:39

bamber pisze:Mam golfa3 z 92r. 1.8 90KM na jednopunkcie silnik ABS p problem jest nastepujacy :
rano jak go odpalam (a odpala bez problemu) obroty ustalaja sie na ok. 1100 i tak jakby nie palil na wszystkie gary, jak by go zalewało częsie troche silnikiem i czuć okrobnie paliwem. jak mu dodam gazu nawet lekko to lubi go zmuli calkowicie ze obroty spadaja do ok. 500 i po paru sekundach powracają na 1100.
Wystarczy pare minut az sie troche zagrzeje i jest ok.obroty lekko ponad 800 , pracuje równo i prawidlowo wchodzi na obroty.
Objawy te wystepuja tylko na benzynie na gazie jest ok. Wymienilem filtr powietrza, paliwa i świece , przeczyscilem kopulke i palec i dalej to samo. jak bylo cieplej rano to usterka byla lekko zaowazalna, teraz gdy poranki sa chłodniejsze to juz mnie to okropnie drazni a co bedzie w zimie ???- szkoda mysleć.
A i ile wam pali gazu bo u mnie tragedia (a jezdze raczej spokojnie) 13 l po mieście a w trasie 11- tak one palą?

CO TO MOZE BYĆ ???? POMOCY!!!
Ja mam to samo w swoim Golfiaczu 2.0, na zimnym silniku najgorsze jesy to że mój przymula strasznie nawet na ciepłym silniku. Podczas jazdy leciutkie naciśnięcie gazu nie oznacza wcale przyśpieszenia tylko lekkie wyhamowanie auta. Po zrzuceniu biegu obroty czasami pofalują z 900 na 500 i tak kilka razy, mimo że nic nie dotykam auto na luzie jedzie. Za jakiś czas obroty się ustawią na swoim miejscu i tyle.



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » pn sty 09, 2006 00:17

Tutaj powinno byc rozwiazanie problemu :hmm:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=32173



pegaziatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr lut 09, 2005 20:52
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: pegaziatko » pn sty 09, 2006 10:56

silnik 1.8 ABS

opisany przypadek to ewidentna wina instalacji gazowej (mam ten sam silnik i ten sam problem). Podczas pracy na gazie komputer wprowadza do swojej pamięci poprawki. Tr poprawki powodują oraz gorszą prace na benzynie. Należy zresetowac pamięć ulotną kompa i wszystko wróci do normy. W przypadku silnika 1.8 ABS najlepszym rozwiązaniem jest założenie malego wyłacznika na 21 pinie wtyczki do kompa. 21 pin jest to stały "+". Czas jaki jest potrzebny do wykasowania pamięci waha się od kilku do kilkudziesieci minut czyli wracasz co domu i wyłaczasz zasilanie rano ponownie właczasz i wszystko wraca do normy.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn sty 09, 2006 12:15

TO jest prawdopodobnie czujnik cieczy chlodzacej ,poniewaz jest on bezposrednio powiazany ze ssaniem , i steruje ssaniem , a smierdzi ci paliwem dlatego bo zalewa silnik , przepustnica jest otwarta tyle ile ma byc , a paliwa jest o duzo za duzo , to beda 2 czujnik 2 stykowe lub 1 4 stykowy ,szukaj gdzies na rozdzielaczu blisjko glowicy



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » pn sty 09, 2006 12:31

Nie wiem czy dokladnie czytaliscie link ktory dalem ale nie koniecznie trzeba stosowac reset kompa moze pomóc przestawienie emulacji na mase. a co do czujnika cieczy chlodzacej to ja wymienialem 2 razy i niepomagalo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości