Trzeszczące wnetrze, jak sie pozbyc?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dinus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:34
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Trzeszczące wnetrze, jak sie pozbyc?

Post autor: dinus » pn kwie 28, 2008 16:05

Witam,

Pomóżcie bo zwariuję. Od jakiegoś czasu trzeszczy mi wszystko w budzie, że nie idzie wytrzymać. Jak jadę po prostej ulicy bez łat i dziur w aswalcie jest OK, ale jak już wjadę na jaką szutrową drogę, lub aswalt z licznymi łatami to nie idzie wytrzymać.
Spotkaliście się z czymś takim?
Gdzie szukać problemu?

Pozdrawiam
D
Ostatnio zmieniony pn kwie 28, 2008 20:09 przez dinus, łącznie zmieniany 1 raz.



kanius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 10:06
Lokalizacja: KATOWICE (Brynów-Ligota-Centrum)
Kontakt:

Post autor: kanius1 » pn kwie 28, 2008 16:18

dość ogólnikowo to opisałeś, szukać można by od opon po dach, najczęściej w środku pojazdu trzeszczą plastiki, kokpit itp. Najczęstszym powodem takich doznań dźwiękowych to złe zmontowanie po jakiś wcześniejszych demontażach tych elementów, no i starość. Ja kiedyś wygłuszałem kabinę od środka (maty) ale dodatkowo poradzono mi abym wypełnił całą deskę rozdzielczą kawałkami gąbki tak też uczyniłem. Powiem szczerze największe nierówności na drodze pokonywałem bez jakiegokolwiek trzeszczenia w środku. Na początek polecam Ci oblecenie wszystkich połączeń i pouzupełnianie czy tez poodkręcanie wszelakich mocowań. Dodatkowo zaopatrz sie w nowe kołki np tapicerka drzwiowa bo one najczęściej pękają. Jak masz jakieś elementy plastikowe popękane i nie da sie ich solidnie poodkręcać do zastosuj ciepły klej fajnie łapie wszystko do kupy a jak trzeba coś rozmontować to łatwo sie go usuwa. No i plus jest taki ze możesz kupić pod kolor klej - zawsze można nim wypełnić ubytki. :bigok:
Ostatnio zmieniony pn kwie 28, 2008 16:20 przez kanius1, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=200][b]Bear Lock do VW[/b][/size] - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1896184#1896184

Awatar użytkownika
Krzycho82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:53
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Krzycho82 » pn kwie 28, 2008 20:45

Hej, ja miałem np. poduchy pod silnikiem wyjechane, z tym ze na postoju targało autem...( hehe zamocuj gaśnice i koło w bagażniku) :grin:


Pozdrowionka

dinus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:34
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: dinus » pn kwie 28, 2008 21:46

Odnoszę takie wrażenie, że jak wjadę w jakąś nierówność z jednej strony to trzeszczy coś po tej właśnie stronie. Jak wjadę po z drugie strony to po tej drugiej coś trzeszczy.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » pn kwie 28, 2008 21:55

masz to samo co ja :( powoli niweluje te trzaski ... dokręcam wszystko co jest luźno i na obecny czas jak by mniej ich jest



dinus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:34
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: dinus » pn kwie 28, 2008 23:19

LoLs pisze:masz to samo co ja :( powoli niweluje te trzaski ... dokręcam wszystko co jest luźno i na obecny czas jak by mniej ich jest
Co już dokręcałeś?



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pn kwie 28, 2008 23:22

najbardziej trzeszczqa drzwi chyba szczególnie w 3d. podłóżcie jakies gumki w kąciki pomiedzy blachą a tapicerką powinno sie cos poprawić. poza tym warto dokręcić rygielki bo sie luzują, posmarować zawiasy i te "zaczepy" w które wchodzi ten haczyk drzwi (taki plastikowy elment obrotowy lubi trzeszczeć) no jak juz jedne z przedmówców napisał uzupełnić spinki tapicerki.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 243 gości