Mokra wykładzina - co jest nie tak?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

incockgnito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 19:52
Lokalizacja: lubelskie

Mokra wykładzina - co jest nie tak?

Post autor: incockgnito » ndz kwie 20, 2008 20:03

Mam volkswagena golfa 3 i już drugi raz pojawia mi się taki problem - mam mokrą wykładzinę z tyłu za siedzeniem kierowcy (tam gdzie jest dywanik pasażera) - cała lewa strona jest w wodzie ale tylko z lewej i z tyłu, z prawej nie ma nawet śladu wilgoci. Nie wiem skad tam sie wziela wilgoć bo tapicerka jest sucha, nie ma zacieków nigdzie, szyber i szyby były zamknięte itp. Wcześniej problem się nie pojawiał, tylko ostatnio po ulewnych deszczach 2 razy zostawiłem go na dworze i to się stało za każdym razem. Czy to rdza wyżarła mi spód blachy (jeszcze tam nie zaglądałem, jutro może pojadę na kanał) czy po prostu zapchał się/pękł jakiś kanalik w karoserii i woda wypływa mi nie tam gdzie powinna? Ktoś miał taki problem?



Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mokra wykładzina

Post autor: mauro22 » ndz kwie 20, 2008 20:09

Witam,
Podobny problem miał mój kolega. Okazało się iż wyleciały mu z podłogi zaślepki w kształcie miseczek. To bardzo newralgiczne miejsce w VW 3 generacji. Sprawdź to . Prawdopodobnie wyleciały, a możliwe że znajdziesz tam korozję.
Pozdrawiam.


Jacek R.

lukasz83_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 09, 2006 12:52
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: lukasz83_23 » ndz kwie 20, 2008 20:11

Kolego a z przodu po lewej stronie masz mokro?Jezeli tak to cieknie ci po lince od otwierania klapy mialem to samo i ta gumowa uszczelka od linki co wchodzi do karoseri byla nieszczelna wzialem sylikonem i jest ok



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » ndz kwie 20, 2008 20:15

Stawiam na te zaślepki w podłodze. Tez mi kiedyś przez nie nalało ale z przodu. Sprawdź, bo może zaślepki są tylko rdza już zrobiła sobie wokół tej zaślepki własne dziury do wnętrza :)



lukasz83_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 09, 2006 12:52
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: lukasz83_23 » ndz kwie 20, 2008 20:20

Tez kiedys myslalem ze to przez te gumowe koreczki zrobilem tam porzadek i bylo to samo i znajomy mechanior powiedzial mi zebym sprobowal z ta uszczelka od linki i pomoglo



patrickexdiff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lip 25, 2007 00:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: patrickexdiff » ndz kwie 27, 2008 23:18

Heh koledzy ja nie mam jednego koreczka celowo go usunalem po seri zbierajacej sie wody,ale nie o tym cche pisac.
incockgnito sluchaj ja dluzszy czas walczylem z wodą z tylu;/ To byla kompletna porazka co deszcz mialem problem a jak jeszcze zmoczyla sie ta mata wygluszajaca to nie zle "smierdzialo"-szkoda gadac;/ W kazdym razie polecamy Ci taki test: niech ktos siedzi w autku a Ty polewaj wodą z węża auto pod cisnieniem tylko nie za mocno i czlowiek bedacy w srodku niech obserwuje skad moze woda cieknac,dobrze jest wyciagnac siedzenia i podniesci dywaniki zeby lepeij bylo widac.Ja walczylemz tym kilka dni i nie moglem dojsc do tego co jest nie tak i skad ta woda,nikt tez nie potrafil mi pomoc z tym problemem.I wlasnie test z tym wężem pomogl okazalo sie ze woda plynela sobie po uszczelce drzwi!Do samego konca jeszcze nie bylem pewny na 100% ze to jest przyczyna ale udalo mi sie zalatwic uszczelke wymienilem ja i jest do dzis super a na nie jednej ulewie Golfik stał:] Woda to takie kures...two ze wszedzie sie przedostanie dlatego chwilke czasu trzeba posiwecic by sie z nia rozprawic .Polecam moj sposob na to:] pozdro!!!


chemikk

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » ndz kwie 27, 2008 23:33

incockgnito, polecam ten temat
http://forum.vwgolf.pl/vi...hlight=#1890716


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » ndz kwie 27, 2008 23:54

patrickexdiff, dobrze gada.... ja miałem... wciąż mam problem z wodą pod nogami kierowcy, ale teraz już znam przyczynę... wystarczyło po pojechaniu na myjnię automatyczną po prostu nie wysiadać z samochodu. mam drzwi od strony kierowcy lekko obniżone, przez co nie dolegają dobrze i okazało się że to wystarczyło żeby sobie przez nie przy dużym nawale wody kapało na dywaniki.


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości