Problem z VR6 AAA 2.8 nowa pompa paliwa - nie pali na PB

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Problem z VR6 AAA 2.8 nowa pompa paliwa - nie pali na PB

Post autor: marcin-ksiazek » ndz kwie 27, 2008 22:07

mam vr6 z gazem II generacji.Auto jeździ w 95% na LPG na PB tylko rozruch.Od ok 6 miesiecy Pompa zaczela szwankowac - glosno chodzila, taki odgloz bzzzzzzzz i coraz czesciej nie palil od kopa - trzebabylo krecic zeby zalapac, po za tym gasnie przy ruszaniu - tak jakby PALIWA nie podawala.
Mechanik powiedzial ze to pompa padla wiec ja wymienilem i tu jest problem bo:
teraz wogole samochod nie pali na PB i ten mechanik powiedzial ze WTRYSKI zatarlo.Pytanie czy ma racje bo moim zdaniem jest malo prawdopodobne zeby po wymianie poompy calkowicie padly wtryski ( - jesli maja prawo pasc.) moim zdaniem jesli by byla wina to wtryskow to powinien sie odezwac chociaz na chwile.Wiec mam zapytanie co mogli zle zrobic macherzy:
1)zle podlaczyc pompe, odlaczyc jakis czujnik,
2)czy jest mozliwa uszkodzenia wtryskow, a jesli tak jaka jest szansa reaktywowac je?
3)czy kondycja wtryskow ma wplyw na moc - tzn czy paliwo jest podawane pod takim cisnieniem zeby VR6 zyl pelna
Silnik byl przy :grrr: okazji wyjmowany:wymiana rozradu + regeneracja glowicy - moze cos chlopy nie podlaczyli?
Macie jakies sugestie, pomysly
Pozdrawiam i dziekuje Marcin


PRINCE

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » ndz kwie 27, 2008 22:16

Witaj kolego ja miałem podobny problem tylko że w 1.8 ABS także mi padła pompa kupiłem drugą i wstawiłem a tu zonk wogle na PB nie łapał okazało się że moja pompa ta którą wstawiłem była jakaś inna niby z wygląda taka sama ale nie dawała tak wysokiego ciśnienia żeby przez wtryski się przebić, po wymianie na inną o takich samych parametrach jak oryginalna wszystko wróciło do normy.

Ps. Sprawdź jakie daje ciśnienie twoja pompa i zobacz jakie powinno byc wg książki.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 27, 2008 22:28

uszkodzenie wtryskiwaczy bardzo mało prawdopodobne. Najbardziej to że przy wyciąganiu silnika coś nie podłączyli. Włącza się teraz ta pompa wogóle?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz kwie 27, 2008 22:54

Mieliśmy podobną sytuację po wymianie pompypaliwa, tyle, że w passacie b4 VR6.
Stara pompa chodziła głośnawo i czasem się podwieszała nie podając paliwa.
Wrzuciliśmy nową i tu.. ZONK.. Rozrusznik kręcił, ale silnik nie łapał..
Sprawdziliśmy ciśnienie na listwie wtryskowej a tu nic..
Okazało się, że nie łączył kabel przy wtyczce na pompie paliwa.
Sprawdź, może masz ten sam problem.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Post autor: marcin-ksiazek » ndz kwie 27, 2008 23:45

pompy nie slychac wogole ....

[ Dodano: Pon Kwi 28, 2008 00:07 ]
bo koles mi powiedzial ze trzeba przez jakies 1000km jezdzic spokojnie bo lancuch musi sie ulozyc na pletwach...Dziwna sprawa ja sie nie znam ale jak odpalilem samochod po wymianie ROZRZADu to dochadza takie dziwne rzezenie - czy tak ma byc?Czy moze cos schrzanil - mechanik? :satan:


PRINCE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 273 gości