kontrolki przegasają, rozrusznik nie kręci.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

kontrolki przegasają, rozrusznik nie kręci.

Post autor: Orzesio » sob kwie 26, 2008 09:59

Witam więc to mój problem: wsiadam do auta przekręcam kluczyk do odpalania, kontrolki przygasają, rozrusznik nie kręci i na tym się kończy, i tak wygląda każda moja próba odpalenia samochodu nie mam pojęcia co może mu dolegać tym razem.... już wcześniej miał takie bolączki dwa razy. Za pierwszym razem okazały się zaśniedziałe styki w jednej z kostek przy silniku, za drugim już było troszkę inaczej bo na takiej płytce drukowanej która znajduje się trochę powyżej bezpieczników zrobił się zimny lut i do tego wywaliło jeden rezystor. Zrobił mi to znajomy elektryk, chwile pojeździł i znów to samo... może ktoś za was będzie wiedział co może się dziać, albo może ktoś miał podobny przypadek?? PozdraVWiam.
Ostatnio zmieniony sob kwie 26, 2008 10:00 przez Orzesio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » sob kwie 26, 2008 10:11

Na początek sprawdź jakie jest napięcie na akumulatorze (na ołowianych słupkach!) ja próbujesz odpalać, może po prostu klemy zaśniedziały.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob kwie 26, 2008 10:14

Zacznij od najprostszego:Przewody od akumulatora - na zaciskach akumulatora.Połączenie na "masę".Połączenie na rozruszniku.
Praktycznie robię to tak:chwilę przytrzymam jak na rozruch(30sek) i sprawdzam na dotyk - jakie połączenie jest gorące.Uwaga! -można się przypiec.Czyszczę i dalej.
Mam takie coś do zrobienia zaraz tj.zaśniedziała klema z przewodem - złożenie/lutujemy...


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Orzesio » sob kwie 26, 2008 10:14

klemy były smarowane wczesnej taką białą wazeliną techniczną właśnie po to żeby nie zaśniedziały, a jakie to napięcie w chwili przekręcania kluczyka powinno tam występować, jak wysokie?



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » sob kwie 26, 2008 10:19

"Książkowo" napięcie na akumulatorze przy rozruchu nie powinno spaść poniżej 10V.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Orzesio » sob kwie 26, 2008 10:51

oldstaszek pisze:Zacznij od najprostszego:Przewody od akumulatora - na zaciskach akumulatora.Połączenie na "masę".Połączenie na rozruszniku.
Praktycznie robię to tak:chwilę przytrzymam jak na rozruch(30sek) i sprawdzam na dotyk - jakie połączenie jest gorące.Uwaga! -można się przypiec.Czyszczę i dalej.
Mam takie coś do zrobienia zaraz tj.zaśniedziała klema z przewodem - złożenie/lutujemy...
ja jestem naprawde laikiem hehe wiec czy mozesz to dokladniej wytlumaczyc?? dzieki



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob kwie 26, 2008 11:07

Masz akumulator.Na nim dwa słupki na których są zaciśnięte śrubami klemy.Jeden przewód idzie na masę/nadwozie,a drugi do rozrusznika.Jak jest gdzieś zaśniedziałe to maleje przekrój przez jaki płynie duży prąd - tam się będzie grzać.Dotyczy to wszelkich złożeń/połączeń.Przed chwilą lutowałem złożenie klemy z przewodem - zaśniedział.Piszę tu oczywiście o przewodach"grubych".Sprawdź złożenia klem z przewodami i w miejscach zamocowania jak wyżej napisałem.Trzymając kluczykiem w położeniu"rozruch"ok.30 sek. słabe połączenia się nagrzeją - masz informację na dotyk.Uważaj abyś się nie sparzył. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

kanius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 10:06
Lokalizacja: KATOWICE (Brynów-Ligota-Centrum)
Kontakt:

Post autor: kanius1 » sob kwie 26, 2008 11:23

możesz mieć kaplice z akumulatorem, jak jest już stary to może dochodzić w nim do samo zwarcia. Drobinki metalu opadają na dno aż w końcu zwierają się razem i po aku.


[size=200][b]Bear Lock do VW[/b][/size] - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1896184#1896184

Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Orzesio » sob kwie 26, 2008 12:41

co by coś nie spieprzyć to nie będę tykał:] akumulator jest w miarę nowy, jeszcze roku nie ma wiec to chyba nie on..... jadę za chwile na serwis (ale nie serwis vw tylko serwis nissana:)) pracuje tam wujaszek to może coś zrobią po znajomości.... potem dam znać co mu było, oczywiście jeśli naprawią :satan: :satan:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz kwie 27, 2008 01:08

Odkręć śrube na rozruszniku chyba 13 i przeczyścją i styki ja miałem tak samo jak pojechałęm kiedyś swoim byłym golfem do Gdańska Gdyni wracam do auta i pupa , obstawiał bym żwarcie na rozruszniku może masz tak tulejk wyrobione że się zawieszają


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Orzesio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 25, 2007 01:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Orzesio » pn kwie 28, 2008 00:53

zawiniła kostka stacyjki.... już problem rozwiązany... temat do zamknięcia...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości