Soczewki IN.PRO nie pasuje silniczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mstrun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 30, 2005 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Soczewki IN.PRO nie pasuje silniczek

Post autor: mstrun » śr kwie 23, 2008 22:04

Witam.
Zakupiłem soczewki In.pro z ringami ale pojawił się problem z regulacją. Mianowicie prawa lampa ładnie da sie regulować ręcznie oraz silniczek poprawnie podnosi i opuszcza. Ale w przypadku lewej pojawił sie taki problem, że wpierw nie mogłem jej wyregulować śrubami do regulacji( świeciła za wysoko), po czym okazało się że silniczek tak mocno ją podnosi. Aż tak mocno że soczewka wewnątrz dotykała do klosza. Opuszczenie światła silniczkem ją faktycznie opuszcza ale to i tak jest za wysoko (regulacja śrubami już sie skończyła). Przy podnoszeniu soczewka dochodzi do klosza i o niego się opiera aż wszystko wewnątrz lampy trzeszczy. Wygląda to tak jakby silniczek miał za długi tłoczek ale zamieniałem go z prawym i na tym też jest ten sam problem, tak więc to nie wina silniczków tylko lampy
Skończyły mi już sie pomysły wiec złożyłem to bez silniczka. Czy ktoś spotkał się z czymś takim. Przeszukałem forum ale nikt nie zgłaszał takiego problemu.


Mój MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=140877

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 23, 2008 22:24

Próbowaleś regulować długość trzpienia silniczka? jego końcówka to śróba z kulką na końcu i gniazdem na wkrętak.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mstrun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 30, 2005 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mstrun » śr kwie 23, 2008 22:45

Mam silniczek przed sobą ale trzpień to jednolity plastikowy materiał i niestety nie da sie tego regulować. Rozebrałem silniczek ale tam też nie ma żadnej regulacji

[ Dodano: Pią Kwi 25, 2008 09:51 ]
Dzięki Paweł Marek wprowadziłeś mnie na dobry trop, przerobiłem jeden silniczek i zrobiłem końcówkę na gwincie. Okazało się jednak po porównaniu obydwu trzpieni (tych oryginalnych od lamp in.pro, które są włożone zamiast silniczków), że nie są one jednakowej długości, różnica jest ok 1cm i krótszy jest od lewej lamy. A silniczki od golfa mk3 maja jednakową długość


Mój MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=140877

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 264 gości