Remont Silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rObski18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 13, 2008 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Remont Silnika

Post autor: rObski18 » wt kwie 22, 2008 19:07

Witam, w moim golfie poszla uszczelka pod glowica, przed pojawieniem sie
okropnych ilosci bialego dymu z rury stukaly zawory lekko.. mialem problemy z
olejem bo dwa razy wyrzygalo olej :/ raz przez bagnet i raz przez pokrywe a
dokladnie przez taki waz ktory jest do niej przyczepiony. Ogolnie straszna lipa,
czy jezeli zawory stukaly nawet jak byl olej w silniku to moglo tam cos
popekac? ( nasluchalem sie juz duzo rzeczy co nie moglo sie tam popsuc ) Moje
pytanie dotyczy ile mniejwiecej kosztuje remont silnika taki kompletny bez
robocizny chodzi o czesci i takie tam.. dzieki z gory za odp. Albo ile kto placil
jezeli robil silnik.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt kwie 22, 2008 20:19

za kapitala bez wymiany tlokow i walu ok 1200 za czesci trza liczyc , na allegro sa rp 1,8 za 600 zl bardziej chyba sie oplaci kupic inny motor


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
rObski18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 13, 2008 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rObski18 » wt kwie 22, 2008 20:50

zajac pisze:za kapitala bez wymiany tlokow i walu ok 1200 za czesci trza liczyc , na allegro sa rp 1,8 za 600 zl bardziej chyba sie oplaci kupic inny motor
szukalem znalazlem motor 1.8 nawet 115 km tylko ze 200 km drogi od domu.. ;/ i za 600 zl i identycznie wyglada jak moj silnik tylko zastanawiam sie czy ladowac sie w inny silnik bo duzo juz jest wyjetych z samochodu i nie ma jak ich sprawdzic i moze to samo sie spieprzyc po paru miesiacach :/



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt kwie 22, 2008 22:52

no nigdy pewnosci nie masz co kupisz wiec przed wlozeniem takiego silnika wypdaloby go rozebrac i zerknac co tam w srodku


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

trepicjusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt mar 07, 2008 12:29
Lokalizacja: Łomża

Post autor: trepicjusz » wt kwie 22, 2008 23:17

rObski18 pisze:
zajac pisze:za kapitala bez wymiany tlokow i walu ok 1200 za czesci trza liczyc , na allegro sa rp 1,8 za 600 zl bardziej chyba sie oplaci kupic inny motor
szukalem znalazlem motor 1.8 nawet 115 km tylko ze 200 km drogi od domu.. ;/ i za 600 zl i identycznie wyglada jak moj silnik tylko zastanawiam sie czy ladowac sie w inny silnik bo duzo juz jest wyjetych z samochodu i nie ma jak ich sprawdzic i moze to samo sie spieprzyc po paru miesiacach :/
powiem tak ja miałem silnik 1,8 Gt specjal RP zatankowałem paliwo z rozpuszczalnikiem silnik niestety zgon kaplica liczyłem nowe koszta , świece , przewody olej , płyn sonda remont i doszedłem do wniosku że mogę kupić drugi silnik na allegro za 600 zł ale nie wiadomo co się trafi mam trochę fioła na tle mojego auta pojechałem do niemiec do wosburga do fabryki wziolem oddałem swój zapłaciłem 1300 euro i mam gwarance silnik po remoncie w fabryce cały nowy osprzet z sterownikiem i wtryskiem na gwarancji mój znajomy ma silnik RP 2 rok stoi w garażu powiedział że odda kompletny z wtryskiem za 350 zeta jak cie interesuje to daj znać
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 23:25 przez trepicjusz, łącznie zmieniany 1 raz.


Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!

Awatar użytkownika
rObski18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 13, 2008 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rObski18 » wt kwie 22, 2008 23:36

/[/quote] powiem tak ja miałem silnik 1,8 Gt specjal RP zatankowałem paliwo z rozpuszczalnikiem silnik niestety zgon kaplica liczyłem nowe koszta , świece , przewody olej , płyn sonda remont i doszedłem do wniosku że mogę kupić drugi silnik na allegro za 600 zł ale nie wiadomo co się trafi mam trochę fioła na tle mojego auta pojechałem do niemiec do wosburga do fabryki wziolem oddałem swój zapłaciłem 1300 euro i mam gwarance silnik po remoncie w fabryce cały nowy osprzet z sterownikiem i wtryskiem na gwarancji mój znajomy ma silnik RP 2 rok stoi w garażu powiedział że odda kompletny z wtryskiem za 350 zeta jak cie interesuje to daj znać[/quote]

nie no takie koszty to troche za duze jak dla mnie z tym remontem jak ty dales do fabryki xD ale podziwiam.. :) nie wiem sam otworzy silnik mechanik i powie co do roboty, na szczescie znajomy nie zaden naciagacz. napisze tu jak to zrobie co i jak wyszlo.



trepicjusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt mar 07, 2008 12:29
Lokalizacja: Łomża

Post autor: trepicjusz » wt kwie 22, 2008 23:45

rObski18 pisze:/
powiem tak ja miałem silnik 1,8 Gt specjal RP zatankowałem paliwo z rozpuszczalnikiem silnik niestety zgon kaplica liczyłem nowe koszta , świece , przewody olej , płyn sonda remont i doszedłem do wniosku że mogę kupić drugi silnik na allegro za 600 zł ale nie wiadomo co się trafi mam trochę fioła na tle mojego auta pojechałem do niemiec do wosburga do fabryki wziolem oddałem swój zapłaciłem 1300 euro i mam gwarance silnik po remoncie w fabryce cały nowy osprzet z sterownikiem i wtryskiem na gwarancji mój znajomy ma silnik RP 2 rok stoi w garażu powiedział że odda kompletny z wtryskiem za 350 zeta jak cie interesuje to daj znać[/quote]

nie no takie koszty to troche za duze jak dla mnie z tym remontem jak ty dales do fabryki xD ale podziwiam.. :) nie wiem sam otworzy silnik mechanik i powie co do roboty, na szczescie znajomy nie zaden naciagacz. napisze tu jak to zrobie co i jak wyszlo.[/quote]
mam nowego golfa 5 ale ja latam 2 a żona 5 Mk II ma dusze a nowe auta tego nie maja i to mruczenie silnika no poprostu bajka


Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!

Awatar użytkownika
rObski18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 13, 2008 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rObski18 » śr kwie 23, 2008 00:43

trepicjusz pisze:
rObski18 pisze:/
powiem tak ja miałem silnik 1,8 Gt specjal RP zatankowałem paliwo z rozpuszczalnikiem silnik niestety zgon kaplica liczyłem nowe koszta , świece , przewody olej , płyn sonda remont i doszedłem do wniosku że mogę kupić drugi silnik na allegro za 600 zł ale nie wiadomo co się trafi mam trochę fioła na tle mojego auta pojechałem do niemiec do wosburga do fabryki wziolem oddałem swój zapłaciłem 1300 euro i mam gwarance silnik po remoncie w fabryce cały nowy osprzet z sterownikiem i wtryskiem na gwarancji mój znajomy ma silnik RP 2 rok stoi w garażu powiedział że odda kompletny z wtryskiem za 350 zeta jak cie interesuje to daj znać
nie no takie koszty to troche za duze jak dla mnie z tym remontem jak ty dales do fabryki xD ale podziwiam.. :) nie wiem sam otworzy silnik mechanik i powie co do roboty, na szczescie znajomy nie zaden naciagacz. napisze tu jak to zrobie co i jak wyszlo.[/quote]
mam nowego golfa 5 ale ja latam 2 a żona 5 Mk II ma dusze a nowe auta tego nie maja i to mruczenie silnika no poprostu bajka[/quote]

rozumiem :)



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr kwie 23, 2008 09:39

trepicjusz pisze:powiem tak ja miałem silnik 1,8 Gt specjal RP zatankowałem paliwo z rozpuszczalnikiem silnik niestety zgon kaplica liczyłem nowe koszta , świece , przewody olej , płyn sonda remont i doszedłem do wniosku że mogę kupić drugi silnik na allegro za 600 zł ale nie wiadomo co się trafi mam trochę fioła na tle mojego auta pojechałem do niemiec do wosburga do fabryki wziolem oddałem swój zapłaciłem 1300 euro i mam gwarance silnik po remoncie w fabryce cały nowy osprzet z sterownikiem i wtryskiem
ale zaplaciles kupe kasy za slaby silnik , za 5000 pln to mogles sobie kupic jakis mocny motor zrobic w nim full remonta i bys mial zdrowy silnik z zapasem mocy
ale kazdy robi co uwaza


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości