centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

centralny zamek

Post autor: wieslaw stefano » ndz kwie 13, 2008 20:31

Wiem ,że temat centralnego zamka poruszany byl wiele razy ale może ktoś poradzi mi co mam zrobić.Po otwarciu samochodu z centralnego zamka otwieram drzwi kierowcy lub pasażera z przodu i nie zapala się oświetlenie w środku.Wszyscy twierdzą że to mikrostyk w zamku (przeczytalem na ten temat wiele wypowiedzi) więc rozebralem zamek i okazuje się że mikrostyk jest ok !!!!!.Mój golf ma alarm fabryczny więc po chwili alarm próbuje zamknąć samochód bo nie ma sygnalu z drzwi że są otwarte lub zaczyna wyć alarm jeżeli nie zamknę drzwi .Tylne drzwi są ok wszystko dziala.GDZIE SZUKAĆ USTERKI ???? :grrr:



milos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:56
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: milos » pn kwie 14, 2008 23:08

Witam, ja miałem dokładnie to samo co Ty.

Rozebrałem zamek i okazało się, że mikrostyk działa (gdy go wduszę śrubokrętem), ale jego ten dzyndzelek był nieco starty przez krzywkę i po zamknięciu mechanizmu ta krzywka nie załączała styku.
Jeśli to sprawdziłeś i to nie to, to musi być coś z przewodem lub kostką z kablami.
Ja bym wziął omomierz i po kolei patrzył gdzie zanika przejście - na początek pomiędzy wtyczką tuż przy zamku a kostką przy słupku drzwi lub centralką w drzwiach (od el. szyby).

Tak czy inaczej ten mikrostyk to porażka - to prędzej czy poźniej MUSI się przetrzeć i przestać kontaktować.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt kwie 15, 2008 09:37

dla VW to żaden problem -500 za zameczek + 100 za wymiane i po problemie :okej:



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: centralny zamek

Post autor: mojama » wt kwie 15, 2008 16:21

wieslaw stefano pisze:GDZIE SZUKAĆ USTERKI ???? :grrr:
Rozbierz zamek jeszcze raz i obejrzyj płytkę w poszukiwaniu zimnych lutów. Na bank masz jakieś do poprawy. Zobacz linka http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/
U mnie też szalał zamek i doprowadzał mnie do szału, przelutowałem słabe luty w zamkach i chodzi jak nowy.



wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: wieslaw stefano » wt kwie 15, 2008 23:20

Dzięki za informacje ale przelutowalem profilaktycznie wszystkie luty w zamku i nic to nie dalo .Zastanawiam się czy to nie jest sprawa centralnego zamka bo nie dzialają zamki z przednich drzwi kierowcy i pasażera a tyl jest ok . W sobotę rozbieram drzwi kierowcy to napiszę jak coś znajdę



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt kwie 15, 2008 23:47

Po otwarciu z pilota nie zapalają Ci się wszystkie lampki (łącznie z tymi nad tylnymi drzwiami) czy tylko ta nad lusterkiem?
A co z lampką w drzwiach?



wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: wieslaw stefano » śr kwie 16, 2008 23:45

Witam, odnośnie ostatniego postu to po otwarciu z pilota zapalają się wszystkie lampki tak jak powinno być ale po otwarciu drzwi po chwili centralny próbuje zamknąć samochód .Jeżeli otwieram drzwi klamką to nie zapala się oświetlenie ani na slupkach ani na podsufitce (jeżeli otwieram drzwi kierowcy lub pasażera z przodu ) z tylu jest ok.

[ Dodano: 16 Kwi 2008 23:48 ]
Acha zapomnialem dodać że nie zapalają się lampki na dole drzwi .W sobotę rozbieram to wszystko jeszcze raz i napiszę jak mi poszlo.



greg

Post autor: greg » śr kwie 16, 2008 23:48

wieslaw stefano, no to niestety albo dioda albo mikrostyk w zamku kierowcy



wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: wieslaw stefano » sob kwie 19, 2008 20:58

Witam ,sobota spędzona pracowicie ale mój cud techniki niemieckiej już dziala .USZKODZONE BYLY JEDNAK MIKROSTYKI W DRZWIACH KIEROWCY I PASAŻERA Z PRZODU Wytarly się mikrostyki i nie kontaktowaly (nie wlączaly się).Jak sprawdzalem sróbokrętem czy dziala to bylo ok ale po zamknięciu i otwarciu zamka mikrostyk nie zalączal się .Wymiana na nowe polskie zamienniki trochę kleju super-glu lutownica i 4 godziny roboty I WRESZCIE WSZYSTKO DZIALA !!!!!!! Dziękuję za pomoc kolegom z forum przede wszystkim za informację jak rozebrać drzwi i czegoś nie popsuć.



scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: scorpion1234 » pn kwie 21, 2008 16:21

A mam jeszcze inne pytanie do tego tematu.

Problem u mnie niby jest podobny po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się światło we wnętrzu oraz nie reaguje alarm na te drzwi (po kilkunastu sekundach rygluje ponownie centralny)

ALE kontrolka otwarcia drzwi na zegarach zapala się (przy przekręconym kluczyku oczywiście oraz reaguje pompa paliwa - po otwarciu drzwi dopompowuje paliwo przez kilka sekund) więc moje pytanie brzmi czy w zamku lewych drzwi kierowcy są dwa styczniki dla oświetlenia wnętrza i dla kontrolki w zegarach/pompa ?

czy umnie może problem jest gdzieś indziej anizeli w zamku (tzn. może coś w instalacji oświetlenie / alarm szwankuje a nie stycznik zamka) ?
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 16:32 przez scorpion1234, łącznie zmieniany 1 raz.



wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: wieslaw stefano » pn kwie 21, 2008 23:34

Witam ,odnośnie mikrostyka w drzwiach to odpowiada on tylko za oświetlenie w kabinie oraz na drzwiach(oczywiście wspólpracuje z centralnym zamkiem) .Zalączanie pompy paliwowej po przekręceniu kluczyka to już calkowicie inny obwód elektryczny nie ma z zamkiem nic wspólnego .

[ Dodano: 21 Kwi 2008 23:37 ]
Masz ten sam problem co ja a nazywa się mikrostyk w zamku .Życzę przyjemnej zabawy przy wymianie .



scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: scorpion1234 » wt kwie 22, 2008 18:50

To jeszcze jest jakis inny czujnik otwarcia drzwi niż w zamku ? Bo otwarcie drzwi zapala kontrolke na desce i załącza pompe :-)



tomsg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 22:15
Lokalizacja: Bytom

Post autor: tomsg » wt kwie 22, 2008 23:00

wieslaw stefano pisze:Wymiana na nowe polskie zamienniki trochę kleju super-glu lutownica i 4 godziny roboty I WRESZCIE WSZYSTKO DZIALA !!!!!!!
Witam,
Na jakie polskie zamienniki wymieniles mikrostyk?? Gdzei i za ile mozna to dostac? jak go wymieniles?

mam podobny problem, ostatnio czasami, a teraz w ogóle nie ma reakcji na otwarcie drzwi u kierowcy (nie wlacza sie lampka w drzwiach, w samochodzie, nie dziala bzyczek.
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 23:05 przez tomsg, łącznie zmieniany 1 raz.



wieslaw stefano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 21:01
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Post autor: wieslaw stefano » śr kwie 23, 2008 00:24

Witam odnośnie mikrostyków jest bardzo dobry link http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053 -poczytaj sobie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości