Swap z 1.5D na lepsza benzyne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Banditas17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 01:04
Lokalizacja: Sanok

Swap z 1.5D na lepsza benzyne

Post autor: Banditas17 » wt kwie 22, 2008 01:16

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy temat i zarazem post na tej stronie wiec ponownie witam wszystkich!
Na początku chciałbym zaznaczyc ze szukałem ale nie znalazłem dokładnie tego co by mnie interesowało...

A mianowicie...za niedługo zdjae prawko i straaaasznie napaliłem sie na mk1 w mojej okolicy jest fajny na nieduzą kase mk1 1,5 D ale silnik disla a zwłaszcza tak mały raczej mnie nie przekonuje i chciałbym włozyc cos wiekszego czyli powiedzmy od 1,5 w góre w benzynie.... pewnie spytacie w czym problem? hmmm mianowicie w tym ze nie jestem jakis ekspert wiec chciałbym sie od Was dowiedziec jaki slinik i z jakiego auta będzie pasował do mocowań tego diselka w komorze silnika tak zeby było jak najmniej przeróbek. Wiec prosiłbym o napisanie mi jaki silnik czy skrzynia z mojego diselka by podeszła bez problemów (chociaz w sumie wolałbym 5-cio biegową)co z elektroniką i wszystko inne co powinienem wiedziec :)

A i jeszcze jedno takie laickie cholernie pytanie ile mniejwiecej potrzeba farby na pomalowanie z zewnątz , w srodku i wszystkich widocznych miejsc takiej jedyneczki ;D

Z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam - Banditas17
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 13:25 przez Banditas17, łącznie zmieniany 1 raz.



usmiech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:56
Lokalizacja: szczyrk
Kontakt:

Post autor: usmiech » wt kwie 22, 2008 01:38

wszystko zalezy ile kasy chcesz przeznaczyc nalezy zaczac od funduszy a dalej myslec nad mocą i swoimi mozliwosciami w wykonaniu swapa ps. 3l 4l w komplecie a to tez zalezy od koloru
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 01:40 przez usmiech, łącznie zmieniany 1 raz.



Banditas17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 01:04
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Banditas17 » wt kwie 22, 2008 02:16

3-4 l, ok to juz tak mniej- wiecej mnie uswiadomiłes :) co do kasy to puki co ciezko powiedziec ale mysle ze jakies 2 tys by sie uzbierało, tak sobie po cichu wymysliłem ze najlepiej bd jesli kupie np jakąs rozbitą dwójke i wtedy z niej cos wsadzic do jedynki :D

Konkretnie to myslałem o silniku 1,8 16v 139KM bo ponoc dobry silniczek jest tylko pytanie co jest potrzebne do stworzenia takiej jedynki z takim silnikiem?

tzn jakich przeróbek musiałbym dokonac w ,,mojej jedynce" ( przypominam z ma w sobie diselka 1,5) zeby zapchac tam ten 1,8 16 v ? :okej:



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » wt kwie 22, 2008 06:42

Najprosciej by było wrzucic 1.6 TD + skrzynka V , poczytaj na forum o podkrecaniu tych silników. Mozna z nich sporo wycisnac :helm:



Awatar użytkownika
adriana81
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1115
Rejestracja: czw mar 23, 2006 00:26
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: adriana81 » wt kwie 22, 2008 07:49

Jako Tako Problemów ze zmiana silnika za duzych nie ma, Problemy pojawia sie przy zmianie instalacji z Dislowskiej na Benzynke i tak jak anaba255, napisal opcja wrzucenia 1,6TD jest najprostrza opcja i chyba bylo by przy tym mniej kosztow
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 07:50 przez adriana81, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?f=87&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;

Banditas17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 01:04
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Banditas17 » wt kwie 22, 2008 23:02

To jest tak... w moim przypadku interesuje mnie niemalże wyłącznie zmiana na benzynke, wiec założmy ze kupuje zamiast 1,5 disla to 1,5 benzynke i wsadzam do niej 139 konny silnik 1,8 16 v z golf'a mk2. duzo z tym filozofii??

Głównie chodzi mi o to czy ,,wystarczy" wsadzic do komory w miejsce starego nowy czy wczesniej trzeba przerabiac w jakikolwiek sposob mocowania silnika,skrzyni etc.

a i pewnie zapytacie mnie dlaczego benzyna a nie disel...hmmm pewnie dlatego ze mam swego rodzaju sentyment do benzynki i dzwieku silniczka benzynowego bo turkot disla chyba doprowadziłby mnie do szału hehe



greg

Post autor: greg » wt kwie 22, 2008 23:19

Banditas17, widać że ty nie masz o tym pojęcia - golf 1 będzie miał inną instalację , być może trzeba przeróbki układu paliwowego, inne półosie - bo co kupisz auto z silnikiem o mocy 60 a chcesz wsadzić 139KM, co z hamulcami - daj spokój - chyba że chcesz się rozwalić - chcesz to zrobić w miarę profesjonalnie (bezpiecznie) to naszykuj kasy



Banditas17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 01:04
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Banditas17 » śr kwie 23, 2008 01:07

greg wiem ze nie mam o tym pojecia dlategto tez pytam jestem w tym temacie laik ale jestem zapalony i wszystko co zaczne staram sie skończyc:)

O samochodach a zwłascza ich działaniu i modyfikacji napewno nie wiele wiem byc moze dlatego ze jeszcze takowego nie mam, kiedys tak samo mało wiedziałem o komputerach (jakies 2 lata temu) za to dzis naprawiam i składam kompy od podstaw za kase, tuninguje modyfikuje etc tak samo nie mam najmniejszych problemów z programami ich optymalizacją etc. Więc prosiłbym Cie o nie skreslanie mnie z góry :jezor: bo z czasem zaczne wiecej pojmowac odnosnie samochodów (mam przynajmniej taką nadzieje)

A wracając do tematu samochodów to wymysliłem sobie ze kupie jakiegos zgniłego mk2 i cały silniczek,instalacje ,szkrzynie,przeguby etc wsadze do mk1 a od Was po prostu chciałem sie dowiedziec czy to sie tam zmiesci,jakie napotkam problemy przy instalacji tego do mk1 (głownie chodzi mi o to czy ,,łapy" trzymajace silnik w mk1 są takie same i w tych samych miejscach co w mk2 1,8 16v?

a moze nie robic sobie nadzieji i kłopotów ze swap'em tylko po prostu dołoży troche kasy i kupic mk1 gti ?;> tylko teraz pytanie czy mk 1 gti z silnikiem 1,8 112 koni były tylko w wersji cabrio? bo szczerze mówiąc bardziej podoba mi sie ze zwykłym ,,blaszanym" dachem?



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » pn kwie 28, 2008 13:31

Banditas17 pisze:a moze nie robic sobie nadzieji i kłopotów ze swap'em tylko po prostu dołoży troche kasy i kupic mk1 gti ?;> tylko teraz pytanie czy mk 1 gti z silnikiem 1,8 112 koni były tylko w wersji cabrio? bo szczerze mówiąc bardziej podoba mi sie ze zwykłym ,,blaszanym" dachem?
Byly, albo juz po swapie, jak to
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4712805
niezly potworek :satan:



greg

Post autor: greg » pn kwie 28, 2008 15:35

Banditas17 pisze:ylko teraz pytanie czy mk 1 gti z silnikiem 1,8 112 koni były tylko w wersji cabrio? bo szczerze mówiąc bardziej podoba mi sie ze zwykłym ,,blaszanym" dachem?
były w wersji zamkniętej roczniki 02.1982-02.1984



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 556 gości