Problem z elektryka, urzadzenia nie działają

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Problem z elektryka, urzadzenia nie działają

Post autor: PvD » ndz kwie 20, 2008 14:33

Witam.
A wiec mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic.
Pierwszy objaw zaczął się wczoraj.
Jechałem sobie trasa a tu nagle lekko zapaliła się kotrolka od akumulatora.Ale nie tak normalnie na mocny czerwony kolor tylko tak się lekko żarzyła. Dojechałem jakoś do domu bo silnik nie gasł auto jechało normalnie. Dzisiaj już było gorzej jak jechałem zgasł ngle lewy ksenon poźniej jeszcze prawy i z przodu wogole nie swiecily swiatla, doszlo jeszcze do tego kontrolka od poduszki radio przestalo grac, wskazowka od kilometrow szalala.Cb praktycznie nie dzialalo i jak juz go zamykalem centrlny i alarm nie dzialal jak powinien. Takze wszystko zwariowało nie wiem czy to jakieś spięcie gdzies jest czy jakies przekazniki. Macie jakies pomysly jak i co moge zrobic aby sie dowiedziec czego to przyczyna i ewentualnie ja wyeliminowac ?
Pozdrawiam i czekam na pomoc.

P.S Do moderatora ktory wczesniej usunal posta. Mysle ze teraz temat jest sprecyzowany.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn kwie 21, 2008 00:36

Hmm mi tez sie przystrafilo dwa razy ze kontrolka od akumulatora sie zarzyla ale zgasilem go zapalilem i przestalo...hmm dziwna sprawa moze tak jak mowisz ktorys przegaznij dostal po tylku ewentualnie moze nie masz takiego napiecia na aku jakie powinienes a moze powstaly problemy z ladowaniem...ehhh tyle pytan a odpowiedzi brak:( heh:) nie no tak na powaznie to sprawdz aku, ladowanie, i przekazniki... chyba ze moze gdzies jakies male zwarcie powstalo albo przerwa na kabelku...nie czules jakis dziwnych zapachow??A jak go potem zapalales to normalnie krecil??

Pozdrawiam



usmiech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:56
Lokalizacja: szczyrk
Kontakt:

Post autor: usmiech » pn kwie 21, 2008 00:42

zacznij od sprawdzenia ladowania kontrolka od poduszki i gasniecie xena to typowy objaw spadku napiecia ładowanie sprawdz na alternatorze powinno byc około 14V potem na akmulatorze jesli jest ok to posprawdzaj masy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 521 gości