Opuszcone drzwi - jak poprawić??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » pn gru 31, 2007 14:38

ja mysle ze mozna to wyregulować tak ze przy max otwarciu popuścic srobe z dolnego zawiasu i drzwi u dolu przesunąć w stronę auta ( w prawo) wtedy powinny się podnieśc do góry - ale tez chyba trzeba bedzie poluzowac gorną bo tak nie da rady z samym dolem chyba .. jeszcze tego nie testowalem ale taki sie sie wydaje



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » sob kwie 19, 2008 14:53

Opadły mi troche drzwi przednie,strona pasażer. Tak jak na foto.
Czy wystarczy dokrecic w gornym i dolnym zawiasie te dwie małe śrubki TORX45 zakryte kapselkami?
Czy regulowac skobel od zamka w gore?
By drzwi poszly w gore.

Drzwo domykają sie dobrze, tak samo nie ma problemów z ich otwarciem ani nie chaczą o listwe progową.

Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 19, 2008 15:50

MarcoVW pisze:Czy wystarczy dokrecic w gornym i dolnym zawiasie te dwie małe śrubki TORX45 zakryte kapselkami?
nie tymi śróbeczkami nie wyregulujesz. Przesunięcie skobla w górę pomoże, ale rygiel drzwi będzie haczył i będzie się nieprzyjemnie zamykało. Siłowe szarpnięcie drzwiami ku górze na jakiś czas pomoże, a na dłużej: podłożenie podkładki międy drzwi a zawias dolny po poluzowaniu śróby.
Ostatnio zmieniony sob kwie 19, 2008 15:50 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » ndz kwie 20, 2008 11:22

Paweł Marek pisze:a na dłużej: podłożenie podkładki międy drzwi a zawias dolny po poluzowaniu śróby.
oo tak właśnie mam zamiar zrobić ;) tylko musze skołować ten klucz torx 45 :p



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 20, 2008 13:13

w komplecikach torxów po kila złotych znajdziesz taki, w każdym markecie czy na stacji benzynowej, do sporadycznych zastosowań starczy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » ndz kwie 20, 2008 14:28

lambert86 pisze:
Paweł Marek pisze:a na dłużej: podłożenie podkładki międy drzwi a zawias dolny po poluzowaniu śróby.
oo tak właśnie mam zamiar zrobić ;) tylko musze skołować ten klucz torx 45 :p
Tylko żeby podłozyć podkładke to nic do tego ta sruba Torx 45 nie ma , tak jak Paweł Marek , pod zawias dolny i miedzy dzwi a zawias.
Prosze mnie poprawić jesli sie myle



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 20, 2008 14:54

a czym odkręcisz zawias od drzwi? Musisz popuścić tą śróbę, włożyć podkładkę z nacięciem żeby całkiem nie trzeba śróby wyjmować i dokręcić. 5 minut zabawy poświęcone na wykonanie odpowiedniej podkładki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » ndz kwie 20, 2008 16:17

Paweł Marek czy możesz pokaząc w ktorym miejscu tą podkładke sie daje ?
Ponizej pokazałem zdjecia zawiasu górnego i dolnego gdzie tez widac ten wkret na Torx45 (jest on zakryty czarnym kapslem)

górny
Obrazek

dolny
Obrazek



jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » ndz kwie 20, 2008 17:13

jak poluzujesz ten torx pod czarnym kapslem i odepniesz ogranicznik rozepniesz wiązkę kabli pod gumą to drzwi zdejmiesz z zawiasów. Poluzuj dolną śrubę za ogranicznikiem tą na drzwiach i tam wsuń blaszki dystansowe



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 20, 2008 17:55

Obrazek tą dużą śróbę odkręcasz mocującą zawias do drzwi a pod zawias podkładka z blachy. po co ściągać drzwi do tego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » ndz kwie 20, 2008 22:51

masz racje drzwi nie trzeba zdejmować tylko kolega pisze o tej śrubie pod czarnym kapslem trochę zle napisałem ale chciałem wyjaśnić że jak poluzujesz te śruby to można zdjąć drzwi z zawiasów
Ostatnio zmieniony ndz kwie 20, 2008 22:53 przez jojo32, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości