Ogrzewanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tazman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 17:01
Lokalizacja: Proszowice
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: Tazman » wt wrz 27, 2005 20:05

RATUNKU!!! Jak wszystkim wiadomo zbliża się zima która i tak wszystkich zaskoczy:/ I mam taki problem iz gdy zapale autko Mk2 i zacznie sie rozgrzewać to grzeje mi nagrzewnica i jest cieplutko ale po około 5 minutach leci już tylko zimne powietrze powietrze :/ :grrr:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt wrz 27, 2005 21:46

Problem polega na tym ze jak sie otworzy termostat (czyli jak sie silnik nagrzeje) to cisnienie w obiegu spada...a zle dzialajace zaworki na przewodach do nagrzewnicy nie puszczaja wtedy cieplego plynu...podobno bardzo czesta usterka i u mnie tez jest podobnie z tym ze po tych paru minutach grzeje (slabo ale jednak)...problem nie jest az tak strasznie uciazliwy bo te 5 minut porzadnego grzania wystarcza na rozmrozenie samochodu (nawet przy -20 stopniach)...

Zaworki sa na obu wezach i polaczone sa rurka miedzy soba (na forum jest gdzies foto)...maja one na celu zabezpieczenie nagrzewnicy przed rozwaleniem przy z byt duzym cisnieniu...ale jak sie okazuje zawsze sie psuja...trzeba je albo wymienic albo wyrzucic...czesc forumowiczow wstawiala zamiast nich rurki miedziane...bo tak naprawde zaworki te nie sa niezbedne...jak mi to strasznie zacznie przeszkadzac to tez je wyrzuce.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości