[mk2]Problem z obrotami.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

[mk2]Problem z obrotami.

Post autor: tauka » wt wrz 27, 2005 16:04

Mój nowy problem jest następujący. A mianowicie: po odpaleniu auta mam ok 950obr/min. Gdy zapale światła obroty mi spadają o ok 50-100 obr. i tak sie obnizaja przy wlaczeniu kazdego dodatkowego odbiornika prądu. A juz najbardziej przy właczeniu awaryjnych. jeżeli tylko wlącze awaryjne to momentalnie mi obroty walą masakrycznie w dól i jest taki efekt ze swiatła mijania mi nawet przygasaja podobnie jak lampka w środq. Co może być przyczyna tego zjawiska??


Obrazek

Awatar użytkownika
malutekgp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: malutekgp » wt wrz 27, 2005 18:10

Witaj. Sprawdziłem dla Ciebie w moim Golfiku jakie mam napięcie na klemach akumulatora przy włączaniu poszczególnych urządzeń. pomiaru dokonywałem zwykłym miernikiem elektronicznym. Akumulator mam 55Ah.

- po odpaleniu 13,54v
- światła mijania 13,22v (obroty troche spadły ale nie mam obrotomierza więc słuchałem "na oko" :-)
- światła drogowe (nie mam dodatkowych halogenów) 13,20v
- światła drogowe + awaryjne 13,14v
- światła drogowe + awaryjne + lampka w drzwiach 13,13v
- światła drogowe + awaryjne + lampka w drzwiach + ogrzewanie szyby 12,92v
- światła drogowe + awaryjne + lampka w drzwiach + ogrzewanie szyby + nawiew na 3 stopniu + włączyła mi sie dmuchawa silnika :-) 12,80v

obroty słyszalnie spadły ale jest to spowodowane obciążeniem alternatora.

Podejrzewam u Ciebie tak jak pisałem wcześniej:
Przewód masowy (słaby styk lub zaśniedziały), zużyte szczotki alternatora, słaby naciąg paska alternatora (nie piszczy Ci jak jest mokro?), może być jeszcze regulator napięcia lub kiepski akumulator.

musisz jednak sam wszystkie te rzeczy sprawdzić bo tak na odległość nie da sie nic konkretnego powiedzieć. nie mniej jednak nie powinno to być nic kosztownego :-)

Pozdro.


"Golf - prawdopodobnie najlepszy samochód na świecie"

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 27, 2005 18:31

Dzieki bardzo. :bigok: :pub: Ale sam widzisz. Wydaje mi sie ze jak powłączam awaryjne, drogowe,mijania, ogrzewanie szyby, przeciwmgielne i lampke w srodq + w bagazniq to mi sie wydaje, ze te obroty maja prawo spaść sporo skoro wyjściowe są 950. A to przygasanie postojowych czy mijania o którym wspominałem to nie jest takie aż duże, ze je tak na pierwszy rzut oka widać. ja to zauważyłem przypadkowo, gdzy zostawiłem swiatła właczone i wyłączałem alarm, to przy mrugnięciu kierunków zauważyłem ze delikatnie zbladły postojowe z tyłu. W każdym bądź razie nie jest to na taka skalę jak w maluchu że albo kierunek, albo swiatła :P
w każdym bądz razie dziekować za sprawdzenie.A ja się w któryś wolny dzień przejadę do elektryków niech mi sprawdzą co jest nie tak.


Obrazek

Awatar użytkownika
malutekgp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: malutekgp » wt wrz 27, 2005 19:33

Podejrzewam, że będzie u Ciebie wszystko w porządku, tylko za bardzo sie przejmujesz :-) Jak założe obrotomierz to wtedy Ci powiem o ile mi spadają. Pytałem mechanika i powiedział że zawsze troche spadają. Pytanie tylko czy u Ciebie nie za bardzo. Zawsze możesz podjechać do zaufanego mechanika to Ci powie co i jak. A tak swoją drogą to wozik masz klasa! Mnie długo zejdzie żeby doprowadzić go do takiego stanu.

I małe pytanko do słonka. Czy nasze silniki na pełnym wtrysku mają silnik krokowy? Do czego on służy i gdzie sie mieści?

Pozdro.


"Golf - prawdopodobnie najlepszy samochód na świecie"

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt wrz 27, 2005 19:49

hmmm obroty spadna ale zadnaniem krokowca jest zeby wrocily na swoje miejsce w jak najszybciej



Awatar użytkownika
jakubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt mar 29, 2005 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jakubu » wt wrz 27, 2005 20:03

Ogolnie mowiac krokowiec odpowiedzialny jest za obroty zeby byly rowne nie zawieszaly sie nie swirowaly itd., nie wiem jak w zwyklych silnikach ale w doladowanych przez krokowca wraca nadmiar powietrza. Nie orientuje sie za bardzo czy byly one we wszystkich silnikach, u mnie jest tu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
malutekgp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: malutekgp » wt wrz 27, 2005 20:05

Czy silniki na pełnym wtrysku też mają silnik krokowy? Do czego on służy i gdzie sie mieści?

Bo zgłupiałem już bo mnie też obroty troszke spadają :-(


"Golf - prawdopodobnie najlepszy samochód na świecie"

Awatar użytkownika
malutekgp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: malutekgp » wt wrz 27, 2005 20:11

Dzięki Jakubu za info. Napisz jeszcze jaki masz silnik. Ja wysle zdjęcie swojego to może ktos najdzie i mi pokaże :-)

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2005 20:14 ]
Dzięki Slonko! Nie bede teraz schodził do samochodu ale juz cos mi świta że mam takie czarne długie cos obok wtrysków :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Golf - prawdopodobnie najlepszy samochód na świecie"

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 27, 2005 22:21

Slonko ja zalaczam fote mojego silnika i jakbys mogł zaznaczyc na nim krokowy i wrzyciś zdjecie spowrotem alo mi na maila trzasnać


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt wrz 27, 2005 22:55

dajce to tutaj tez chetnie zobacze



frantz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: frantz » czw paź 06, 2005 21:05

slonko, slonko, na jakim zdjeciu ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości