Brak przyspieszenia Golf III 1.9 tdi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt wrz 20, 2005 19:52

wolf243 pisze:Zamierzam sobie kupić interfejs diagnostyczny. Czy istnieje możliwość przeprowadzenia takiego testu dynamicznego we własnym zakresie ?? Czy też też wymaga to jakiegoś specjalistycznego przeszkolenia ??

mozna, ale do analizy danych przyda sie sporo wiedzy... jak widać na powyzszych przykładach komp to nie wszystko....


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » śr wrz 21, 2005 09:11

u mnie praktycznie zero kopcenia...rzy odpalaniu prawie nie puszcza rzadnego dymku....tylko jak chodzi zimny to jest delikatny siwy dymek z rury...pali na dotyk..no wiec bede musiał przejechac sie na kompa bo zyc mi to nie daje


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » czw wrz 22, 2005 09:17

wolf243 pisze:Zamierzam sobie kupić interfejs diagnostyczny.
oooo! Ciekawe! Rozumiem że masz kompa i odpowiednią wtyczkę, a teraz poterzebujesz tylko softu? Ile kosztuje taki interfejs? I jak to można załatwić, kupić?

Mieszkam w takiej dziurze że ciężko tutaj o mechanika z kompem... a o dobrym mechaniku to mozna tylko pomażyć :wink:



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Interfejs to

Post autor: Razal » czw wrz 22, 2005 09:29

kabel łączący kompa z gniazdem diagnostycznym w samochodzie. Jak poszukasz to znajdziesz taki kabel bez problemu na allegro (kiedyś widziałem za ok. 50PLN). Musisz mieć odpowiedni komputer najlepiej notebook z odpowiednim oprogramowaniem (VAG)(o odpowiednich parametrach, żeby oprogramowanie chodziło) i poznać trochę kodów błędów, bo na początek to możesz się wystraszyć jak zobaczysz wydruki :hmm:

Ale wszystko jest dla ludzi........

Corvax napisał: "mozna, ale do analizy danych przyda sie sporo wiedzy... jak widać na powyzszych przykładach komp to nie wszystko...." - PRAWDA !!

Pozdroooooo.....


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » czw wrz 22, 2005 20:26

No tak, racja...

50 zl za kabel to nie dużo... Ciekawe czy soft, VAG mozna gdzieś zassać? Jak tak to warto zainwstowac te troche gotówki żeby chociaż zobaczyc jak to wygląda.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pn sie 07, 2006 13:44 przez nefal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Zassać napewno się da....

Post autor: Razal » czw wrz 22, 2005 22:11

Też przymierzam się do zakupu kompa przenośnego a wtedy z czystej ciekawości zapodam kabel z gniazdem diagnostycznym + soft. i zobaczymy jak to wygląda :hmm:


Ja tam nie nażekam na autko więc powinno być wszstko OK

Pozdroooooooooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt wrz 27, 2005 16:30

Panowie mam do was sprawe chodzi o to że mój mk3 tdi na niskich obrotach szarpie tzn. nierówno pracuje silnik i auto takjakby się trzęsło, jak auto zapalam to kopci i jak mocno przegazuje, ale jak już właczy się sprężara to jest wszystko ok. Nie wiem czego to wina wtryski czy co? pomocy



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt wrz 27, 2005 23:01

moze wtryski leją (kopcenie), może nieszczelność w dolocie (kopcenie), może nastawnik pompy (szarpanie), może przestawiany rozrząd (kopcenie i szarpanie) może.....


zamiast zgadywać proponuje auto zdiagnozować.... a przegazowywanie na zimnym silniku auta z turbiną spowoduje dodatkowe kłopoty.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr wrz 28, 2005 17:07

w katowicach kto mi może zdiagnozować ten silnik?



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » śr wrz 28, 2005 20:01

nefal pisze:Ciekawe czy soft, VAG mozna gdzieś zassać?
Na początek wystarczy darmowa wersja VAG 1.05 ze strony http://polskivag.obd2.pl
kupszczelisty pisze:
w katowicach kto mi może zdiagnozować ten silnik?
Aligator, http://www.tdi-tuning.pl/kontakt_katowice.htm



pakep
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 28, 2005 17:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pakep » śr paź 05, 2005 00:36

kupszczelisty pisze:Panowie mam do was sprawe chodzi o to że mój mk3 tdi na niskich obrotach szarpie tzn. nierówno pracuje silnik i auto takjakby się trzęsło, jak auto zapalam to kopci i jak mocno przegazuje, ale jak już właczy się sprężara to jest wszystko ok. Nie wiem czego to wina wtryski czy co? pomocy
Mialem podobnie. Poszla mi hydraulika zaworow. Ale chlopaki maja racje. Najpierw diagnostyka. Chociaz nie wszystko musi wyjsc, ale to podstawa. A potem inne sposoby. Powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 313 gości