Mokro za siedzeniem kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

carlo44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 15:38
Lokalizacja: LWL
Auto: MK4
Silnik: AQY
Kontakt:

Mokro za siedzeniem kierowcy

Post autor: carlo44 » sob kwie 19, 2008 00:53

Miał może ktoś do czynienia z czymś takim...?
Mam golfika, wersję 3D. Jak popada z tyłu (tam gdzie pasażer siedzący Z TYŁU ZA kierowcą trzyma nogi) mam mokry dywanik... Nie wiem skąd ale zbiera mi się tam woda... Jest nie tyle wilgotny co naprawdę mokry i nie wiem co z tym zrobić bo jak tak dalej będzie to zacznie gnić... Dodam że to jest 96 rok, wersja 3-drzwiowa... Pojęcia nie mam co się dzieje, dookoła wszystko jest suche tam gdzie jest wyżej i nie zauważam żeby gdzieś ciekło. Ostatnio wysuszyłem i autko postało na deszczu i znowu to samo... Dodam że podczas deszczu nie przejechałem nawet 1m także od spodu na pewno nie cieknie..

Może ktoś się z tym spotkał albo wie skąd się zbiera woda? Może jakiś odpływ mam gdzieś niedrożny? Jeśli tak to gdzie szukać? Proszę o pomoc...

1. Golfik jest bez szyberdachu...
2. To na pewno nie jest płyn od spryskiwacza...
3. Na pewno nic mi się tam nie wylało :)
4. Nigdzie indziej nie jest mokro, tylko w tym miejscu z tyłu! Zbiera się w tym zagłębieniu a dookoła sucho..

Pzdr.
Ostatnio zmieniony sob kwie 19, 2008 10:44 przez carlo44, łącznie zmieniany 4 razy.


...::: G R U P A L U B E L S K A :::...

mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

Post autor: mikoz » sob kwie 19, 2008 01:02

Słuchaj sprawdz w podszybiu odpływy czy nie zapchane jak zapchane to przepchaj,druga sprawa w podszybiujest wyjscie linki do otwierania maski sprawdz czy uszczelka jest na swoim miejscu (po stronie kierowcy) rozbierz tapicerke z drzwi tylnych i zobacz czy masz folie pomiedzy blachą a tapicerką ,druga sprawa jak masz szyber sprawdz kanaliki spływowe czy sie nie osuneły są bodajże w słupkach na koniec sprawdz czy aby napewno gumowe korki w podłodze nie są rozklekotane,mysle ze innej opcji nie ma:) mialem to samo mi zszyby czołowej dawało na wszystkie dywaniki wiec sprawdz równiez.pozdro napisz jak poszło



carlo44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 15:38
Lokalizacja: LWL
Auto: MK4
Silnik: AQY
Kontakt:

Post autor: carlo44 » sob kwie 19, 2008 01:36

od podłogi raczej nie bo autem nie jeździłem wcale, a jak stoi to woda aż tak nie zacieknie.. jak ktoś ma jakieś zdjęcia czy schematy gdzie tego szukać, gdzie są jakieś odpływy które mam sprawdzić będę wdzięczny!!


...::: G R U P A L U B E L S K A :::...

mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

Post autor: mikoz » sob kwie 19, 2008 01:45

masz szyber dach czy nie? a odpływy to Ci mowie :) zdejmij podszybie( ta kratka plastikowa miedzy szyba a maską) po jednej stronie i po drugiej będą dwa spływy przepchnij je czyms najlepiej linką jakąs od rowera np i zobacz czy działa ,sprawdz tą uszczelkę od linki maski , bo u mnie przez nią równiez ciekło no i folię pomiedzy drzwiami



carlo44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 15:38
Lokalizacja: LWL
Auto: MK4
Silnik: AQY
Kontakt:

Post autor: carlo44 » sob kwie 19, 2008 02:28

Ok, jutro (a właściwie już dzisiaj) mam wolny dzień to się pobawię i zobaczę co i jak z tym.. A z tyłu nie ma odpływów? Tylko z przodu?

[ Dodano: 20 Kwi 2008 00:37 ]
... więc powalczyłem :) pierwsze co zrobiłem to odkręciłem wycieraczki i zdjąłem podszybie... a tam mnóstwo liści i wilgotno.. przy okazji kupiłem nowy filterek przeciwpyłkowy bo tamten był jeszcze oryginalny i niesamowicie za.....ny (zanieczyszczony:)) wątpię żeby ktoś go kiedyś wymieniał... a no i patrzę, a tak guma, która jest od linki otwierania maski jest wduszona do środka... okazało się że filcowy dywanik pod przednią wycieraczką też jest mokry... a z tylnej odkurzaczem piorącym wyciągnąłem ok. 2L wody... sam byłem w szoku... rozmawiałem ze znajomym blacharzem i mówił że przez taką małą dziurkę może strasznie dużo pompować do środka, a jak się jedzie samochodem przez te wszystkie kanaliki pod siedzeniem może sobie wędrować do tyłu także teraz trzeba poczekać aż wyschnie całkiem i znowu dobrze popada... zobaczymy czy to jest to... teraz dywaniki i filc spod tylnej wycieraczki się suszą...

jakby ktoś miał jakieś pytanka zapraszam na PW.

Pzdr.


...::: G R U P A L U B E L S K A :::...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości