[mk2]klekotanie w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

[mk2]klekotanie w silniku

Post autor: tauka » pn wrz 26, 2005 22:47

Witam ponownie. Tym razem mam problem z silnikiem. Od jakiegoś czasu gdy silniczek sobie pracuje dobywa sie z pod maski takie delikatne klekotanie, można to porównać do diesla tylko o wiele wiele cichsze, ale coś w tym stylu. Co to może byc. spotkał sie ktoś z czymś takim??A może tak ma być i było od poczatq tylko nie zwróciłem uwagi??


Obrazek

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt wrz 27, 2005 09:04

poychacze hydrauliczne do wymiany , znajdują się one pod pokrywą zaworów, wałkiem rozrządu



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 27, 2005 09:13

Moze sie cos stac od jezdzenia z czyms takim uszkodzonym?? A jaki jest przybliżony koszt wymiany i czy dużo jest z tym roboty??


Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt wrz 27, 2005 09:15

sprawdz poziom oleju bo moze troszke brakuje i czasem tak jest ze klekocza popychacze, jesli olej w porzadku to wymiana popychaczy Cie czeka.Normalne jest to w Golfach ze zaraz po odpaleniu zimnego silnika potrafia kilka sekund sobie pohalasowac a pozniej spokoj.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » wt wrz 27, 2005 09:44

guti pisze:sprawdz poziom oleju bo moze troszke brakuje
Właśnie ja kiedyś tak miałem w Astrze, klekotał jak szalony i okazało się , że oleju brak w silniku.(nigdy nie brała :helm: )


Black

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 27, 2005 09:57

olej mam wprawdzie tylko troche nad minimum ale jest. A to klekocze nawet na rozgrzanym silniku, powiedziałbym nawet, ze mocniej.


Obrazek

Awatar użytkownika
jakubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt mar 29, 2005 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jakubu » wt wrz 27, 2005 10:27

Czesc Wam wariaci,
mnie tez dreczy takowe zjawisko od pewnego czasu. mk2 pg - czy zimny czy nie klekocze sobie najlepiej slyszalne tak na 2 i 3 biegu w okolicach 2 tysi obrotow. jakby jechal za mna traktor... koszt okolo 35zl x 8 /febi/



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt wrz 27, 2005 14:26

tauka pisze:Moze sie cos stac od jezdzenia z czyms takim uszkodzonym?? A jaki jest przybliżony koszt wymiany i czy dużo jest z tym roboty??
jeden popychacz kosztuje 30 zł , jest ich 8 szt. .Nie ma sensu wymiany uszkodzonego popychacza , odrazu wszystkie się wymienia .Przy wymianie trzeba uważać na rozrząd aby go nie poprzestawić .Czy można coś uszkodzić - zgadza się można ale to jeżeli długo się jeździ z takimi popychaczami



wejlantf

Post autor: wejlantf » pt paź 07, 2005 11:46

a czy jakość benzyny może mieć wpływ na to klekotanie?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt paź 07, 2005 13:24

wejlantf pisze:a czy jakość benzyny może mieć wpływ na to klekotanie?

nie wiem czy w golfie, ale niektore klekotaja od zlego paliwa



Awatar użytkownika
slawek_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 08, 2005 23:41
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: slawek_w » ndz paź 09, 2005 00:56

Mam golfa 1,3 i .
Miałem ten sam problem z klekotaniem silnika ale kupiłem komplet popychaczy założyłem i jest ok.
Jeśli nie wymienisz to grogi ci nadpaleniem zaworów lub uszkodzeniem uszczelki pod głowicom, więc radze ci byś to zrobił.



Awatar użytkownika
Vasyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Vasyl » ndz paź 09, 2005 11:50

Jeśli ten silniczek jest na wtrysku, to może słyszysz wtrysk. Wtrysk działa na zasadzie elektromagnesu i naturalna rzecza jest, ze delikatnie se tyka. W zależności od modelu i rozwoju motoryzacji, jeden głośniej, a drugi ciszej.



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » ndz paź 09, 2005 13:17

Masz popychacze hydrauliczne do wymiany, albo olej masz b.stary. Mozna z tym jeździc. A kasy sporo pojdzie. Jeden popychacz 30 zl a jest ich 8 czyli 240 zeta. Do tego przydalaby sie uszczelka pod glowice ok 80 zl. No i robocizna nie wiem moze 200 zeta. Ja mam tak samo, ale u mnie popychacze na 100% :(



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz paź 09, 2005 23:53

Siara pisze:Jeśli ten silniczek jest na wtrysku, to może słyszysz wtrysk. Wtrysk działa na zasadzie elektromagnesu i naturalna rzecza jest, ze delikatnie se tyka. W zależności od modelu i rozwoju motoryzacji, jeden głośniej, a drugi ciszej.
Wiem wiem że wtryski cykaja, i to w tym modelu silnika dosyć głośno. Ale to nie o dźwięk wtrysq mi się rozchodzi.
Siara pisze:Masz popychacze hydrauliczne do wymiany, albo olej masz b.stary. Mozna z tym jeździc. A kasy sporo pojdzie. Jeden popychacz 30 zl a jest ich 8 czyli 240 zeta. Do tego przydalaby sie uszczelka pod glowice ok 80 zl. No i robocizna nie wiem moze 200 zeta. Ja mam tak samo, ale u mnie popychacze na 100%
Uszczelka pod głowicą do wymiany na bank. Olej mi cieknie, delikatnie, ale zawsze coś. A robocizna?? 0 PLN - sam sobie to zrobie, przy pomocy ojca wprawdzie dla którego silnik (od strony mechanicznej) i mechaniczne sprawy VW/AUDI nie mają tajemnic.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości