Zamek tylnej klapy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rekin01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Zamek tylnej klapy

Post autor: rekin01 » czw kwie 17, 2008 20:19

Jak u was działa zamek tylnej klapy?Czy jest tak jak napisane w instrukcji obsługi?W położeniu poziomym zamyka się i otwiera razem z centralnym,w pionowym jest na stałe zamknięty i można otworzyć z kluczyka po przekręceniu do oporu w prawo i naciśnięciu zamka? Zmieniałem wkładkę i nie wiem czy coś mogłem źle poskładać,bo kręci mi się jakby dwa razy do pionu,a w prawo nie dochodzi całkiem na poziomo.Czyli jest tak: całkiem w lewo to jest pionowo,później w prawo to jest poziomo,poźniej dalej w prawo to jest pionowo i jeszcze wprawo to własnie nie dochodzi całkiem do poziomu.



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » czw kwie 17, 2008 20:40

ciężko mi powiedzieć bo mi nawet kluczyk już nie chce wejść :( ale zakupiłem cały nowy zamek i zobaczę jak będzie po wymianie - mam nadzieję że niczego nie spaprzę :)


Pozdrawiam,
Baltazar

pamor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 29, 2008 18:10
Lokalizacja: Jaczków koło Kamiennej Góry.
Kontakt:

Post autor: pamor » czw kwie 17, 2008 20:54

A u mnie działa tak jak trzeba. W pozycji pionowej jest zamknięty na stałe a w poziomej otwiera go centralny. Też miałem ten problem, że nie można było klucza obrócić ale WD40 dał radę. :D



rekin01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: rekin01 » czw kwie 17, 2008 21:00

Baltazar pisze:ciężko mi powiedzieć bo mi nawet kluczyk już nie chce wejść :( ale zakupiłem cały nowy zamek i zobaczę jak będzie po wymianie - mam nadzieję że niczego nie spaprzę :)
Wyciągnij wkładkę i dokładnie wyczyść wszytkie zapadki i powinno działać.U mnie było to samo,niestety za późno do tego doszedłem i przekręciłem wkładkę



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » czw kwie 17, 2008 21:33

a takie lamerskie pytanie - jak dobrać się do zamka? ten plastik od środka jest na jakieś zatrzaski? spinki?

[ Dodano: Czw Kwi 17, 2008 10:41 pm ]
już znalazłem :)

2. Demontujemy plastikową osłone klapy bagaznika (przymocowana jest na zatrzaski ale jest 1 srobka (krzyzak)w miejscu gdzie jest wyprofilowana rączka).

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141823


Pozdrawiam,
Baltazar

rekin01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: rekin01 » pt kwie 18, 2008 16:49

Jeszcze jedna sprawa.Potrzebuję informacji jak wyciągnąć cały zamek z tylnej klapy.Czy jego wyciąga się w kierunku na zewnątrz i jest na zatrzaskach?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości