Zabezpieczenie Diesla przed kradzieżą co polecacie zrobić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darek Madejczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:26
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Darek Madejczyk » śr kwie 16, 2008 17:58

manieczek111 pisze:oj mylisz sie:]
to dobrze bo już miałem sobie dać z tym zaworem paliwa spokój a tak to wiem teraz jak to wygląda w praktyce :bigok:
manieczek111 pisze:Ja mam odciecie zrobione na sterowaniu pompy do pompowstryskiwaczow
tzn. masz elektrozawór przed pompą czy chodzi Ci o jakieś inne ustrojstwo?


"MADEJ"

Awatar użytkownika
ringel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:58
Lokalizacja: Munchen

Post autor: ringel » śr kwie 16, 2008 22:33

mareckii1 pisze:a tak na marginesie co sądzicie o odcięciu zasilania komputera na "pstryczek" w tdi???
chłopaki ja mam w swoim tdi odciete zasilanie od komputera, rozrusznik i zawor "stop"
Jak przekrecam stacyjke to cały czas świecą świece żarowe i auto "jak niezywe":)
Vagiem wtedy nic nie mozna wykryc, wogóle nie łapie ECU. Jak odbezpiecze nie ma zadnych blędów. To zabezpieczenie mam 3,5roku i se chwale to rozwiazanie i nie ma negatywnego wpływu na ECU. Do tego jest alarm z immo. P.S Do rozłączania tychże obwodów mam taką wtyczke z ruskiego telewizora, gniazdo mam w trudno dostępnym miejscu, po omacku pasuje wtyczke, tylko ułożona w odpowiedniej pozycji łączy odpowiednio obwody. Troche było z tym roboty, musiałem cała tapicerke w aucie wyjmowac i deske, ale warto było, przynajmniej spokojnie spie. :bajer:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr kwie 16, 2008 23:21

Blokada skrzyni biegów u mnie z montażem 360 zł , nawet jak elektryka mi siądzie robię klik i koniec


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw kwie 17, 2008 00:27

jezeli ktos chce konkretnie zapezpieczyc autko w prosty sposob trzeba troszke wiecej inwencji teorczej wlozyc niz techniki ja mam bardzo prosty uklad a mianowicie

dodatkowy elektrozawor przy baku sterowanie za pomoca sekwencji impulsow ze swiatel np stop przeciwmgielna stop auto odpali ale po kilku metrach zgasnie bez tej kombinacji pozdro



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » czw kwie 17, 2008 17:09

Darek Madejczyk pisze:
manieczek111 pisze:oj mylisz sie:]
to dobrze bo już miałem sobie dać z tym zaworem paliwa spokój a tak to wiem teraz jak to wygląda w praktyce :bigok:
manieczek111 pisze:Ja mam odciecie zrobione na sterowaniu pompy do pompowstryskiwaczow
tzn. masz elektrozawór przed pompą czy chodzi Ci o jakieś inne ustrojstwo?
odciete mam sterowanie pompy przez taki jeden kabelek ktory przechodzi np. przez skrzynke bezpiecznikow. NIe mam zadnego elektrozaworu.


leoncio, minus w twoim zabezpieczeniu jest to, ze ta sekwencje widac z zewnatrz. Jak ktos bedzie obserwowal to kicha.



Darek Madejczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:26
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Darek Madejczyk » czw kwie 17, 2008 18:54

manieczek111 pisze:odciete mam sterowanie pompy przez taki jeden kabelek ktory przechodzi np. przez skrzynke bezpiecznikow. NIe mam zadnego elektrozaworu.
Dzięki za rozjaśnienie paru tematów :pub:
Teraz musze rozglądnąć się troche pod machą i coś pokombinować w miare możliwości :grin: .


"MADEJ"

kwadrat109
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 23:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: kwadrat109 » czw wrz 17, 2009 23:22

Bezpieczna obudowa komputera, uniemożliwia wypięcie, podmianę oraz kradzież.

http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 0afb68b03b



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw wrz 17, 2009 23:34

manieczek111 pisze:leoncio, minus w twoim zabezpieczeniu jest to, ze ta sekwencje widac z zewnatrz. Jak ktos bedzie obserwowal to kicha.
dokładnie...mam coś podobnego w dwóch autach, jak wiozę jakąś kobietę (bez urazy) albo laika to jest spoko, ale jak jedzie ktoś kumaty to zaraz się pyta: a czemu robisz to i tamto jak odpalasz...a już nie mówię o obserwatorach z zewnątrz...
robię przymiarkę do zmiany tego patentu ale jakoś czasu brakuje



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: perki » pn lut 22, 2010 17:42

sorry panwoie ze odkopuje ale temat jest czesto poruszany na forum i bezsensu zaklad nastepny zeby Moderator krzyczal znow ;)

tak wiec jak sprawdzic czy nasz zabieg ( przelacznik od odciecia zaplonu + od wtryskow ) dziala?

gdy przelacze moge sobie krecic kluczykiem do woli i tak zadnej reakcji . ale czy mozna to jeszcze jakos dokladniej sprawdzic ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości