Szyberdach przecieka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin86pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 17:00
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontakt:

Szyberdach przecieka

Post autor: marcin86pl » pt cze 15, 2007 04:43

Witam! Mam problem z moim niedawno zakupionym golfikiem...

A mianowicie, po jakimś miesiącu od zakupu i jak przeszły te ulewy nad Polską...okazało się że mój szyberdach przecieka. Auto całą noc stało pod górę, pod przysłowiową "chmurką" i woda cały czas zbierała się pod podsufitką. Kiedy ruszyłem z miejsca a potem zawróciłem (auto wróciło do poziomu) cała woda z podsufitki wylała mi się na głowę, dosłownie jakby ktoś wylał na mnie kubeł zimnej wody... Później zobaczyłem co i jak i okazało się, że gumowa uszczelka jest zupełnie "spróchniała"...puki co zakleiłem szyberdach sylikonem, bo nie miałem czasu na wymianę - ale teraz wakacje się zbliżają to muszę się tym zająć, tym bardziej ze względu upałów... Oblazłem wszystkie sklepy z częściami samochodowymi i nigdzie nie mogłem dostać uszczelki do szyberdachu, zajrzałem nawet do firm zajmujących się wstawianiem, przyciemnianiem itp. szyb do samochodów - i też odpowiedź była negatywna...

Gdzie w takim razie mogę dostać uszczelki do mojego szyberdachu? Może ktoś zna jakiś serwis internetowy, lub sklep (jeżeli sklep to tylko na dolnym śląsku - okolice Wałbrzych-Jelenia Góra).

Przydała by mi się też jakaś instrukcja odnośnie wymiany szyberdachu...

Myślałem też, żeby przy odkręconym szyberdachu naładować na uszczelkę sylikonu, i jak ten zaschnie zakręcić korbką i docisnać sylikonową warstwę tworząc 'pseudo uszczelkę' - co o tym pomyśle myślicie?

Mam nadzieję, że można gdzieś dostać samą uszczelkę a nie cały zestaw...

POZDRAWIAM!!!
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2007 18:28 przez marcin86pl, łącznie zmieniany 1 raz.



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pt cze 15, 2007 11:12

Powiem tak jeżeli masz oryginalny szyberdach czyli fabrycznie wstawiony to spróchniała uszczelka nie jest powodem tego że cieknie woda. Ona tylko ma zahamować wodę ale ją przepuścić. Winę ponoszą odpływy w szyberdachu są po prostu zapchane.
Jeżeli masz "nakładany" szyberdach to wtedy rzeczywiście uszczelka jest do wymiany. Zależy jeszcze jakiej firmy masz szyberdach jeżeli Farmont to jest szansa dostać taką uszczelkę w necie jak innej firmy to juz gorzej.



marcin86pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 17:00
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: marcin86pl » pt cze 15, 2007 16:50

Hm...szyber jest oryginalny, nic mi nie wiadomo na temat tego, ze było coś przy nim kombinowane...skoro twierdzisz, że to nie wina uszczelki to w jaki sposób moge naprawić usterkę?
Jak przeczyścić odpływy w szyberdachu?
Dodam że mój szyber jest standardowy, nieprzeźroczysty, metalowy i na korbkę...Jak się otwiera to wsuwa się w dach auta...
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2007 16:53 przez marcin86pl, łącznie zmieniany 1 raz.



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pt cze 15, 2007 19:29

Jak otworzysz szyber do końca to na narożnikach jak zaglądniewsz są takie otwory do których wpływa woda. Te z przodu to łatwo pójdzie drutem i przepchać, z tymi z tyłu to gorzej. Możesz poluzować tapicrkę z tyłu lekko opuścić i zobaczysz szyberdach z tymi przewodami ściągni je i jakąś dużą strzykawką wpuść wodę pod dużym ciśnieniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



marcin86pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 17:00
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: marcin86pl » ndz cze 17, 2007 04:37

Racja!
Te przednie przepchałem drutem, jednak co do tych tylnich zrobiłem taj jak mi mówiłeś ze strzykawką, wcisnąłem wodę. Teraz tylko czekać na kolejne ulewy :) hehe dzięki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
darkkrk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 15:25
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: darkkrk » czw kwie 17, 2008 00:14

Witam ponownie mam pytanie do tych co maja szyberdach w swoim golfie ,a mianowicie chodzi mi o to ze przecieka mi woda do srodka auta i dowiedzialem sie ze nie mam takiej rynienka plastikowej zamontowanej w swoim aucie ,ale czy to prawda na 100% to sam nie wiem : :crazy: Jesli mozecie to pomozcie macie cos takiego w swoich furkach ? Obrazek jesli macie to jak ja to mam zamontowac mam sciagac podsufitke? prosze o pomoc z gory dzieki.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw kwie 17, 2008 01:13

tylne odpływy można spróbować przepchać linką hamulcową np. od roweru.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw kwie 17, 2008 08:53

ja wlczylem z tylnym odplywem. Drut nie dawal rady, kabel od kablowki tez nie, o strzykawce nawet nie myslalem :chytry:

Bedac juz zdesperowanym wyjalem wykaldzine z bagaznika i przecialem rurke odplywu i od srodka (nie mialem podsufitki wtedy, wiec odlaczylem cala rurke od szuberdachu) wsdzilem przewod od kablowki i z mega sila udalo mi sie to przepchac dopiero :crazy: U mnie byl po prostu szlam, na kilka centymetrow :crazy: Teraz wszystko w porzadeczku.

Jezeli nie zobaczysz jakiegos szlamu, co wypada z rurek podczas ich przepychania, to nie ludz sie, ze je odepchales. Zawsze musi wypasc to co tamowalo ujscie wody :chytry:



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt maja 11, 2010 23:01

Uszczelka szyberdachu do Mk2, oryginalna w ASO kosztuje dużo, bo 226,33 zł (jest dostępna).
Ostatnio zmieniony wt maja 11, 2010 23:03 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 350 gości