Belka tylniego zawieszenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Belka tylniego zawieszenia

Post autor: cashtetzky » śr kwie 16, 2008 15:28

witam
w aucie które kupiłem od gościa, które ściągnął ja z francji okazało się że jest coś nie halo z tylnią belką zawieszenia (okazało się na diagnostyce, że właściciel musiał gdzieś przyfranzolić tylnim lewym kołem, tylne koła nie są zbieżne).
1) czy rodzaj auta ma związek z rodzajem belek, czy do IV-ek wszystkie są takie same?
2) gdzie szukać, żeby było najtaniej (na allegro ok. 550 zeta)
3) jak sprawdzić czy ewentualnie używane będą dobre?

z góry dzięki.
ps. czy jest możliwość że gościu od którego kupiłem auto zwróci mi hajs za tą robotę, umowę podpisałem tak jakby z pierwszym właścicielem z francji, a do sprzedawcy z polski mam tylko numer tel? :grrr:

czekam na pomoc


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr kwie 16, 2008 23:30

cashtetzky pisze:ps. czy jest możliwość że gościu od którego kupiłem auto zwróci mi hajs za tą robotę, umowę podpisałem tak jakby z pierwszym właścicielem z francji, a do sprzedawcy z polski mam tylko numer tel?
ciezko bedzie, chyba ze bedzie dobroduszny.
oni wyznaja zasade - 'widzialy galy co braly'
tez tak kupilem samochod - ale moj sprzedawca nalezal do tych dobrodusznych - dorzucil mi pare dodatkow, (min.tych co brakowalo: zaslepek, antene, popielniczke, obudowe pasa z innego, rozbitego golfa) :)


ObrazekObrazek

struna7

Post autor: struna7 » śr kwie 16, 2008 23:30

cashtetzky pisze:czy jest możliwość że gościu od którego kupiłem auto zwróci mi hajs za tą robotę
:bajer: nie ma szans

skoro uderzona i krzywa to silent bloki etc nie pomogą

kup uzywke z gwarancja po montazu, czyli zakladasz sprawdzasz czy gra i juz
cashtetzky pisze:czy do IV-ek wszystkie są takie same?
pewnie nie



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Post autor: cashtetzky » śr kwie 16, 2008 23:52

bazz89 pisze:dorzucil mi pare dodatkow, (min.tych co brakowalo: zaslepek, antene, popielniczke, obudowe pasa z innego, rozbitego golfa)
to zapytaj się go czy nie ma tylniej belki :grin: . spoko zawsze jest jakieś ryzyko, chociaż szczerze mówiąć to koło nie wzbudziło moich podejrzeń, pozostałych oglądających ze mną również. trudno tak musiało być.
struna7 pisze:cashtetzky napisał/a:
czy do IV-ek wszystkie są takie same?

pewnie nie
a jeśli już to po czym sprawdzić?
w poniedziałek jadę do serwisu SKODY (najbliżej) tam obadają i ewentualnie zrobia. ale nie wiem ile za to wezmą, domyślam się że będzie drogo.
Ostatnio zmieniony śr kwie 16, 2008 23:59 przez cashtetzky, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr kwie 16, 2008 23:57

cashtetzky pisze:struna7 napisał/a:
cashtetzky napisał/a:
czy do IV-ek wszystkie są takie same?
pewnie nie
a jeśli już to po czym sprawdzić?
napewno wielowahacz nie ma takiej samej jak normalny :P
cashtetzky pisze:to zapytaj się go czy nie ma tylniej belki . spoko zawsze jest jakieś ryzyko, chociaż szczerze mówiąć to koło nie wzbudziło moich podejrzeń, pozostałych oglądających ze mną również. trudno tak musiało być.
to juz dawno bylo :P a tego rozbitego juz sprzedal (bylem u niego w sobote, szukalem golfa kumplowi). takze niestety nie pomoge, najlepiej szukac na szrotach i allegro :)


ObrazekObrazek

greg

Post autor: greg » czw kwie 17, 2008 00:03

cashtetzky pisze:umowę podpisałem tak jakby z pierwszym właścicielem z francji, a do sprzedawcy z polski mam tylko numer tel? :grrr:
to się nawet nie przyznawaj -
cashtetzky pisze:) czy rodzaj auta ma związek z rodzajem belek, czy do IV-ek wszystkie są takie same?
nie - bo słabsze maja stabilizator 18mm a mocniejsze 21,7mm



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Post autor: cashtetzky » czw kwie 17, 2008 00:10

greg pisze:
cashtetzky pisze:umowę podpisałem tak jakby z pierwszym właścicielem z francji, a do sprzedawcy z polski mam tylko numer tel? :grrr:
to się nawet nie przyznawaj
logiczne, pisze tylko tutaj na forum żeby wszystko było jasne...

[ Dodano: 24 Kwi 2008 12:18 ]
a propos w serwisie krzykneli ok 1000zeta
a na allegro http://moto.allegro.pl/item347925767_be ... lf_iv.html...
dlaczego o 50% taniej? pewnie chodzi o różnice jakości i koszty robocizny? mam racje??

druga sprawa po diagnozie w serwisie skody powiedzieli że geometria jest rozregulowana. a co najlepsze prowadząc auto nie czuje żadnego znoszenia nawet w 1%. gościu powiedział żebym pojechał do blacharzy, wstawią auto ,obadają tą sondą do lakieru czy nie było mocniejszego dzwona i powiedzą czy jest w ogóle sens ustawiać od początku geometrię. po takim zabiegu z właściwą geometrią nie da się w ogóle jeździć. :grrr: co sądzicie o tym fancie??
Ostatnio zmieniony czw kwie 24, 2008 12:41 przez cashtetzky, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości