Zamrugala kontrolka od wody...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zamrugala kontrolka od wody...

Post autor: piotr_5 » sob kwie 12, 2008 20:33

dzis jechalem autem kolo poludnia nagle zamrugala do mnie kontrolka cieczy...przestala i znow zachwile znow patrze na wskazniku wszystko ok temp jak trzeba..zatrzymalem auto zagladnalem pod maske oczywiscie zgasilem poziom ok temp jak najbardziej niczego nie wywalilo czy cos no i nie wiem czytalem posty ze czujnik przy zbiorniku ale podobno nawet zmiana nic nie dala w wiekszosci wypadkow moze jest jeszcze kilka ciekawych sposobow (skutecznych) czy to moze jednorazowy wybryk :helm:



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » wt kwie 15, 2008 13:06

no to witaj w klubie to jest wina zegarów psuje sie tam pewien element w elktronice wymieniłem zegary i było ok ale sprawdz jeszcze dokładnie silnik u mnie nic nie było wszystko w najlepszym pozadku :bigok:


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » wt kwie 15, 2008 16:53

wlasnie u mnie na starych zegarach bylo jak trzeba a teraz na nowych takie cos..bo zalozylem z obrotkiem a wiesz co takeigo sie tam psuje?? :helm:



Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » wt kwie 15, 2008 17:13

hehe miałem tak samo jak ty.Najpierw myślałem że licznik padł wymieniłem przez pewien czas było ok ale po jakimś tygodniu znowu miałem to samo. A więc sprawdzałem po koleji wszystkie czujniki od temp jak się okazało wszystkie były dobre jedynie czujnik który jest na zbiorniczku wyrównawczym był luźny jak by.Naprawiłem i było ok lecz nie wiem czy na 100% było to przyczyną ponieważ przy odpalonym silniku i odkręconym wlewie do zbiorniczka wyrównawczego zobaczyłem że mam strasznie mały przepływ wody( woda nie leciała to zbiorniczka z tego węża tak jak powinna tylko ledwo się sączyła) a więc spuściłem cały płyn z auta i wszystkie węże dokładnie przepłukałem i od tego czasu kontrolka ani razu się nie zapaliła - najprawdopodobniej jakiś farfocel wpadł i czasami zmniejszał przepływ.


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » wt kwie 15, 2008 17:38

piotr_5 pisze:a wiesz co takeigo sie tam psuje??
z tego co wiem to jakis układ scalony chyba to ten :

Obrazek

[ Dodano: 15 Kwi 2008 17:40 ]
napewno to ten pozdrawiam


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt kwie 15, 2008 19:16

Ja też mam ten problem i też podejrzewam ten ogranicznik. Mam stare zegary bez obrotka więc bym sobie tylko podmienił, tyle że nie chciało mi się jakoś dobierać do niego, bo nie wiedziałem czy to na pewno to. Może jednak to zrobię, bo widzę że jest szansa że to w tym tkwi problem.



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

re

Post autor: piotr_5 » wt kwie 15, 2008 19:58

dzieki wielkie Panowie bede kombnowac..jak mowicie:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], IronShadow0Zew i 340 gości