problem z dmuchawą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MateuszT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 23:43
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

problem z dmuchawą

Post autor: MateuszT » wt kwie 15, 2008 18:29

Witam,
problem pojawił się już drugi raz. Za pierwszym, ok. 2 tygodnie temu, dymu było niewiele, po ok. 15 minutach na 4 i ustawionym zimnym powietrzu spod maski pojawił się delikatny dymek. Zatrzymałem się, podniosłem machę i dymu nie było. Pomyślałem, że może przede mną ktoś przykopcił i pojechałem dalej.
Dzisiaj problem pojawił się znowu. Od rana upał, auto nagrzane i po południu, jak przyjechało jechać z pracy ulewa, że świata nie widać, więc szyby zaczęły ostro parować. Pół szyby od pasażera suche i czyściutkie, pół od kierowcy całkowicie zaparowane. Dmuchawa znowu na "zimną 4". Jak podjechałem pod bramę, to pojawił się dym i to w dość dużej ilości. Być może nie z dmuchawy - trudno ocenić, bo jak otworzyłem, to trudno było zlokalizować dymiące miejsce, ale od razu przypomniałem sobie poprzedni dym...
Nie wiem czy tak ma być, ale dmuchawa ustawiona na zimne i ciepłe powietrze brzmi zupełnie inaczej, a na 4 chodzi już dość głośno...
Ma ktoś jakieś pomysły :?:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt kwie 15, 2008 19:07

MateuszT pisze:Nie wiem czy tak ma być, ale dmuchawa ustawiona na zimne i ciepłe powietrze brzmi zupełnie inaczej,
to normalne bo sterowanie ciepłym zimnym odbywa sie po przez klapy otwieranie zamykanie
ps
silniczek wentylatora dmuchawy mozę już kończyć swój żywot
chociaż zastanawia mnie ta zaparowana szyba z jednej strony być moze wyciek płynu chłodzącego może powodować takie objawy no cóz trzeba się dokładnie przyjrzeć z bliska mianowicie jesli pojawi się (dym) po prostu musisz wytężyć zmysł węchu



Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » wt kwie 15, 2008 19:08

Wez moze wyciagnij silnik od dmuchawy rozbierz go popryskaj WD-40 moze gdzies ci sie zaciera i powinienes go przeczyscic


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

pamor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 29, 2008 18:10
Lokalizacja: Jaczków koło Kamiennej Góry.
Kontakt:

Post autor: pamor » wt kwie 15, 2008 21:32

A to parowanie szyby tylko od strony kierowcy to moim zdaniem mazanie łapami po zaparowanej szybie. Wystarczy dokładnie wymyć szybę od środka i to z jak najmniejszą ilością płynów i innych badziewii i szyba będzie mniej parować a jak już - to równomiernie.



MateuszT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 23:43
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: MateuszT » wt kwie 15, 2008 22:33

Parować, to wszędzie parowały jednakowo ;) . Wyraźnie czuć było, że od kierowcy słabiej dmucha.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości