Klocki od wewnętrznej strony tarczy nie mieści się w zacisk!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 19:06
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Klocki od wewnętrznej strony tarczy nie mieści się w zacisk!

Post autor: andrek » pn kwie 14, 2008 17:16

Witam!

Przy wymianie klocków i tarcz hamulcowych okazało się że klocki od wewnętrznej strony tarczy nie mieszczą się w zaciski!

Dodam że przed wymianą miałem tarcze niewentylowane.
Natomiast teraz mechanik zakładał mi tarcze wentylowane które sam kupiłem oraz klocki!
Wszystko to w moim golfie III 93' z zaciskami VWII

Nie wiem czy tak powinno być, ale klocki które kupiłem do tych tarcz są parami niesymetryczne, tzn. kształty okładzin na zewnętrzną i wewnętrzną stronę tarczy się różnią.

Oto dokładne dane tych części:
tarcze ATE: 24.0120-0123.1
klocki ATE: 13.0460-7101.2

Z góry dziękuję konkretną podpowiedź, bo muszę jak najszybciej oddać te klocki do sklepu i oczywiście jeśli wszystko jest OK zamówić odpowiednie klocki pod te tarcze!!

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 14, 2008 17:42

gdzieś był taki temat, poszukaj szukajką. W każdym razie do tarcz wentylowanych normalnie przychodzą klocki symetryczne. A w twoim przypadku potrzebne będą o kształcie takim jak miałeś wcześniej ale cieńsze, i wiem napewno że takie są, ale nie pamiętam kokretnie symbolu. W lepszym sklepie jak weźmiesz stare klocki na wzór powinni dobrać. Chyba mają po 16 mm.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn kwie 14, 2008 18:29

Paweł Marek pisze:Chyba mają po 16 mm.
tak ok bo co producent to podają inny wymiar+/-3,4 mm



andrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 19:06
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: andrek » pn kwie 14, 2008 21:59

Paweł Marek pisze:gdzieś był taki temat, poszukaj szukajką. W każdym razie do tarcz wentylowanych normalnie przychodzą klocki symetryczne. A w twoim przypadku potrzebne będą o kształcie takim jak miałeś wcześniej ale cieńsze, i wiem napewno że takie są, ale nie pamiętam kokretnie symbolu. W lepszym sklepie jak weźmiesz stare klocki na wzór powinni dobrać. Chyba mają po 16 mm.
dzięki za odpowiedź ale...

nie mam problemu z grubością klocków, bo akurat wiem że powinny być cieńsze - tarcza jest o 8mm grubsza, czyli klocki powinny być cieńsze o ok. 4mm na sztukę. I to się zgadza - co widać na załączonych fotkach.

Nie wiem jak to jest z tym kształtem klocków, bo z tego co widać to do tarcz niewentylowanych też idą klocki niesymetryczne, o różnych kształtach okładzin - specjalnie załączam zdjęcia. I nie wiem czy te klocki symetryczne do tarcz wentylowanych załatwią sprawę :( Czy to zmieni sposób w jakim klocek siedzi w zaciskach?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt kwie 15, 2008 09:24

andrek pokazał roznice w grubosci , bo własnie dlatego się nie mieszczą.
Ponadto wersje klocków tą na blaszki , ktore byly montowane w calej seri mk2 , oraz w mk3 1.4 i bodajze w 1.6 dalej juz był ten nowszy "design" bez blaszek.

I teraz do wentylowanych tarcz idą klocki o grubosci 16mm a do niewentylowanych 19mm.
Ostatnio zmieniony wt kwie 15, 2008 09:27 przez MarcoVW, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości