problem z odkręceniem koła pasowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djmrowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:32
Lokalizacja: Siedlce

problem z odkręceniem koła pasowego

Post autor: djmrowka » pn kwie 14, 2008 15:17

Witam!
Mam ogromny problem z odkręceniem koła pasowego na wale korbowym. Jaki rozmiar śruby tam idzie? Ja próbowałem 20stką to najpierw objechałem nasadę a śruba nawet nie drgnęła. Drugi raz próbowałem nasadą udarową to objechałem łeb śrubie i teraz już w ogóle jest lipa. 19stka nie chce wejść na śrubę a 20 się kręci. Macie jakieś pomysły jak to odkręcić?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: dj domin1 » pn kwie 14, 2008 15:30

Chyba dobry przecinak i młotek Cię ratuje. Musisz tą śrubę wziąść na zryw.



djmrowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:32
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: djmrowka » pn kwie 14, 2008 15:44

mam nadzieje że idzie tam gwint taki standardowy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara odkręcamy? Nie mam kanału w garażu i jest problem z dostępem do tego koła trochę. Obniżyłem silnik na ziemię i zdjąłem prawe przednie koło, widzę koło pasowe ale jest mało miejsca...



Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: dj domin1 » pn kwie 14, 2008 15:55

Bez kanału to ciężko może być. Podstaw dobrze auto, wsuń się troche pod błotnik i może coś zmajstrujesz.



djmrowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:32
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: djmrowka » pn kwie 14, 2008 16:10

A ile może krzyknąć mechanik za wymianę samego paska rozrządu bez napinaczy etc. bo to wszystko już jest powymieniane 1000km temu, miałem problem z głowicą i jak założyłem nową głowicę to stary pasek trochę poszarpałem i muszę go wymienić. Już nie mam do tego siły i oddam chyba go do mechanika... Kupiłem nowy pasek główny długi i ten mały między kołami. Chodzi o samą podmianę pasków...
Ostatnio zmieniony pn kwie 14, 2008 16:19 przez djmrowka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: dj domin1 » pn kwie 14, 2008 19:35

Różnie biorą mechanicy. Przeważnie tyle ile części kosztóją, tyle biorą za wymiane, lub naprawe. Ale to nie jest regułą. Może wziąść 50zł, 70zł, a może i 100zł. A jak będzie cwany gość i zobaczy że już sam coś kombinowałeś to raczej mało nie powie. Najlepiej podjedż do jakiegoś i zapytaj się. Powiedz że chciałbyś auto na dzień mu zostawić, i ile by to kosztowało żebyś wiedział jak z kasą się ustawić :chytry: Chyba że masz jakiegoś znajomego to wal do niego śmiało. Pozdro
Ostatnio zmieniony pn kwie 14, 2008 19:36 przez dj domin1, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości