Silnik gasnie w czasie jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wedr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 11:27
Lokalizacja: Poznań, Wrocław
Kontakt:

Post autor: wedr » pn kwie 14, 2008 15:26

donspecu pisze:sprobuj
Było-minęło. Teraz mam mk2 i brak takich problemów. Ale dziękuję za info :)


Golf mi się rozrósł do Sharana i zaczął pić ropę.

limpax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: limpax » wt kwie 15, 2008 12:04

Wszyscy wspominacie o zanieczyszczonym paliwie. Ja mam golfa 3 przerobionego na gaz i mam ten sam problem. Właściwie na benzynie jeżdżę sporadycznie, głównie przy odpalaniu i raz na dwa tygodnie jakaś dłuższa trasa żeby pompę rozruszać a i też żeby w baku nie pływało to samo paliwo przez pół roku. Co do tankowania bezołowiowej, to nie mam ulubionej stacji. Pompę wymieniałem rok temu bo sie popsuła. Przez pewien czas miałem problem z jazdą na benzynie ale pewnie pompa musiała sie przeczyścić. I tak w spokoju przejeździłem 1/2 roku aż pojawił sie problem gaśnięcia silnika :grrr: Mocno kibicuję wszystkim którzy mają ten problem bo ich owocne rozwiązanie problemu mi i wielu innym pomoże. Dodam ze mam 1,4 '93. Po przeczytaniu wielu postów obstawiam czujnik halla. Pytanie czy mogę go wymienić sam? :-s


Bierz z życia to co najlepsze a co inni o tym myślą to ich sprawa :P

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » wt kwie 15, 2008 16:33

Widzę że ten wątek nieźle się rozwija. Dzięki wszystkim głos w dyskusji i porady. Jak wcześniej pisałem ja stawiam na Halla a w następnej kolejności na instalację lub złącza i w związku z tym wstrzymuje się z grzebaniem w innych miejscach (stara zasada mówi, że jak coś zacznie działać po naprawie kilku rzeczy na raz to nie wiadomo co było zepsute). Opisałem także jak zamierzam wyłapać usterkę na drodze. Niestety to cholerne auto jakby wiedziało o tym i działa bez zarzutu. Abym mógł wnieś coś nowego w tym temacie widać potrzeba więcej czasu.


JaroW

Awatar użytkownika
Ugly_Frog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 14:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Ugly_Frog » sob kwie 26, 2008 23:09

Witam ponownie moja walka z gasnącym z Golfikiem nareszcie skończona i co najważniejsze wygrałem :okej: po wymianie dwóch czujników Halla, całego aparatu zapłonowego, sprawdzeniu cewki, przekaźnika pompy paliwa, stacyjki ...naszczecie cześć rzeczy po znajomości zrobiłem;) na samym końcu wymieniłem pompę paliwa i to był strzał w dziesiątkę przynajmniej w moim przypadku :bajer: życzę reszcie powodzenia może wam to cos pomoże w waszych problemach z VW ... Pozdrawiam :pub: :okej:



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn kwie 28, 2008 22:05

A u mnie nic. Od kiedy poważnie zabrałem się za lokalizację przyczyny gaśnięcia problem się nie pojawia, choć tak naprawdę nic nie zrobiłem i myślę, że może to mieć związek z tym, że jest cieplej i trochę bardziej sucho. Cierpliwość to podstawa i takim wypadku. Cieszy mnie to, że niektórzy mają już z górki.


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 447 gości