powymianie klockow i tarcz z przodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn kwie 14, 2008 07:55

a mnie sie kolego wydaje że masz te klocki nieodpowiednie do Twojego samochodu , są jakieś inne , nigdy nie widziałem żeby klocek zachodził tak daleko do środka tarczy , może sie myle , ale cos tam nie jest tak z tymi klockami



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn kwie 14, 2008 08:37

Zobacz kolego na pierwszym zdjeciu farba ktora malowales tarcze zachodzi na czesc ktora ma pracowac z klockami. Najprawdopodobniej czesc tej farby nie pozwala docisnac klocka idealnie do tarczy. Jesli caly zacisk chodzi lekko jak i prowadnice to zdejmij zacisk i zobacz czy na klocku nie ma wystepu w miejscu pracy z farba. Jesli jest to wyczysc farbe z
akladaj zacisk i w droge :grin:
Ostatnio zmieniony pn kwie 14, 2008 08:40 przez J.B.S., łącznie zmieniany 1 raz.



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pn kwie 14, 2008 16:59

miś fazi pisze:a mnie sie kolego wydaje że masz te klocki nieodpowiednie do Twojego samochodu , są jakieś inne , nigdy nie widziałem żeby klocek zachodził tak daleko do środka tarczy , może sie myle , ale cos tam nie jest tak z tymi klockami
Wszystko jest ok tak ma byc w tym rodzaju zacisku (Lucas). Sam kupilem komplet ATE i tarcz i klockow i tak mam, sprawdzalem specialnei kilka razy czy nie ma innych klockow. A jest tak dlatego ze wewnetrzna stroan tarczy jest lekko wezsza i tam po claej powierzchni sie sciera a z zewnetrznej strony wlasnie robi sie wiekszy rant, ale tak ma byc:)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn kwie 14, 2008 17:15

Peterus pisze:zewnetrznej strony wlasnie robi sie wiekszy rant, ale tak ma byc:)
powinnien byc rancik maly ale nie o wielkiosci 1cm to tak sie dzialo jeszcze przed malowaniem farba wasnei zaczynam sie zastanaiwac zczy to nei wina klockow albo tarcz bo watpie ze bym zlozlyl 2 strony tak samo zle ? musze to w weekend rozkrecic i wszystko jeszcze raz przejzec i ewentualnei zareklamowac tarcze lub klocki ale sam nei wiem co bo nei wiem po ktorej stronei lezy wina


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pn kwie 14, 2008 18:15

falla_x nie chodzilo mi o ta cala ruda:) tylko o rancik od stodka tarczy w sensie taki jaki by byl gdyby wzystko bylo ok. Hmm tarcze napisales ze harta to tez nie wiem czy dobra firma? Ja bym na Twoim miejscu zdjal caly zacisk (odkrecil prowadnice i dolna i gorna) ladnie wyczyscil sprawdzil stan gumek bo fabra chyba tez na nich jest, jeszcze raz przeesmarowal wyczycil tarcze i jak to nie pomoze to oddac na gwarancji.. bo jak bedzie wszystko ladnie to nie powinno sie tak robic.
Dla pewnosci mozesz se kupic nowe prowadniczki koszt ok 20 zl chyba na strone moze wiecej nie wiem dokladnie na intercarsie zobacz:)
A jak wewnetrzna strona sie wyciera?Na zimnej tarczy przejedz se palcem przez alu dasz rade i jak tak samo jest to raczej zacisk cos sie blokuje albo porpostu klocki lub tarcze sa nie bardzo.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn kwie 14, 2008 18:17 przez Peterus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » wt kwie 22, 2008 21:41

a co do chamulcow rozebralem jeszcze raz wyczyscilem wszystko prowadnice wszystko sprawdzilem i tarcze przetarlem z tej rdzy i widze ze dalej nie rowno sie scieraja sciera sie gora a dol powstaje 1cm pasek dodam ze z drugiej od wewnetrznej strony z prawej i lewej strony auta sciera sie idealnei tylko zewnetrze strony nie dociskaja czy cos ?

wszystko jest proste nic sie nie pokrzywilo tloczki pracuja , klocki teraz tez ladnei sie rpzesowaja na prowadnicach wiec sam juz nei wiem co to moze byc


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » śr kwie 23, 2008 06:27

Ja jak zmieniałem tarcze na ate pd i klocki ate miałem tak samo. w tym samym miejscu klocek nie dociskał do tarczy mimo ze wszystko wyglądało ok. Pojeździłem dłużej i wszystko się wyrównało. Pojeździj jeszcze i zobaczysz później.


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » śr kwie 23, 2008 06:59

Arczi, to pocieszyles mnei troche :) jednak nei jest jedna taka przypadlosc wielkie dzieki bo chialem to wszystk wszzstko wywalic i dac do reklamacji a moglo by byc tak ze wziol bym nowe ii bylo by tak smao


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości