bliske spotkanie 5 stopnia z dziura na drodze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

bliske spotkanie 5 stopnia z dziura na drodze

Post autor: presario » ndz kwie 13, 2008 22:49

a wiec stalo sie ...wjechalem w wielka dziure ( nie to zebym byl slepy ale jechalem tuz za innym autem i przymierzalem sie do wyprzedzenia..niestety w ostatniej chwili on ominal dziure a ja juz nie zdazylem) w zwiazku z tym poszla mi felga ( krzywy rant) oraz tarcza hamulcowa spadla...trzyma sie tylko na szpilkach. Jutro chce zrobic potrzebne zakupy i to naprawiac ale mam w zwiazku z tym pytania :
Jesli tarcza hamulca spadla (przod prawa strona) w taki sposob ze po zdjeciu kola..moglem nia obracac tak ze zakrywalo dziury od szpilek to na czym ona sie trzyma oprocz srub od kol ? Czy tarcza sie trzyma na dodatkowej srubie ? Zalozylem zapasowke i tarcza trzyma sie ze srubami od kola...ale chyba powinno byc cos jeszcze aby sie nie przekrecala ..prawda ? A drugie pytanko gdzie mozna kupic sruby do zaciskow hamulcowych ? chodzi mi o takie 2 srubki ktore sie wykreca aby sciagnac zaciski...mam je tak wyrobione ze ostatnio probowalem sciagnac i trzeba bylo gwiazdke mlotkiem wbijac :/ ...sruby tylko szrot ? czy mozna gdzies dostac nowe ?



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Re: bliske spotkanie 5 stopnia z dziura na drodze

Post autor: golfer_1984 » ndz kwie 13, 2008 23:12

presario pisze:a wiec stalo sie ...wjechalem w wielka dziure ( nie to zebym byl slepy ale jechalem tuz za innym autem i przymierzalem sie do wyprzedzenia..niestety w ostatniej chwili on ominal dziure a ja juz nie zdazylem) w zwiazku z tym poszla mi felga ( krzywy rant) oraz tarcza hamulcowa spadla...trzyma sie tylko na szpilkach. Jutro chce zrobic potrzebne zakupy i to naprawiac ale mam w zwiazku z tym pytania :
Jesli tarcza hamulca spadla (przod prawa strona) w taki sposob ze po zdjeciu kola..moglem nia obracac tak ze zakrywalo dziury od szpilek to na czym ona sie trzyma oprocz srub od kol ? Czy tarcza sie trzyma na dodatkowej srubie ? Zalozylem zapasowke i tarcza trzyma sie ze srubami od kola...ale chyba powinno byc cos jeszcze aby sie nie przekrecala ..prawda ? A drugie pytanko gdzie mozna kupic sruby do zaciskow hamulcowych ? chodzi mi o takie 2 srubki ktore sie wykreca aby sciagnac zaciski...mam je tak wyrobione ze ostatnio probowalem sciagnac i trzeba bylo gwiazdke mlotkiem wbijac :/ ...sruby tylko szrot ? czy mozna gdzies dostac nowe ?

tarcza trzyma się na małeś śrubie, jak odkręcisz koło to znajdziesz dołek na tarczy. Widocznie się urwała. Będziesz musiał wykręcić ją z piasty i wtedy przykręcić nową śrubką tarcze.

Co do śrub to zakupisz je w każdym sklepie motoryzacyjnym. Podajesz dane autka, jaki model itd.



Awatar użytkownika
tomasz369
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 21:54
Lokalizacja: Końskie

Post autor: tomasz369 » pn kwie 14, 2008 00:33

Witam

Ta śruba co przytwierdza tarczę do piasty to dokładnie "wkręt z łbem stożkowym"

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » pn kwie 14, 2008 00:41

Pomyśl też o udokumentowaniu incydentu,
po odpowiednim piśmie powinni zwrócić Ci część kasy.



Awatar użytkownika
yanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:53
Lokalizacja: Będzin / śląskie
Kontakt:

Post autor: yanek » pn kwie 14, 2008 00:42

a że tak niedyskretnie zapytam z ciekawości...nie myslałeś o tym aby ubiegać sie o swoje i powalczyc o odszkodowanie?



Awatar użytkownika
tomasz369
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 21:54
Lokalizacja: Końskie

Post autor: tomasz369 » pn kwie 14, 2008 00:43

Kasy część to może odzyskasz ale zabiorą Ci część zniżek za bezszkodowa jazdę



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn kwie 14, 2008 10:15

a niby dlaczego zabiora?
przeciez chodzi o ubezpieczenie wlasciciela drogi ktory nie dopilnowal aby tej dziury nie bylo, nie zabezpieczyl i nawet nie oznakowal niebezpieczenstwa.
po takim zdarzeniu wzywa sie policje ktora sporzadza protokol oraz trzeba wykonac dokumentacje fotograficzna dziury i powstalej szkody, swiadek tez sie przyda.
i to wszystko (bez swiadka :P ) rzucasz na stol zarzadcy drogi :)
nie mialem takiej sytuacji ale tak bym postapil.
pogooglaj jak chcesz wiecej wiedziec.

ze swojego ac (jak jest) tez czasami mozna skorzystac (po to jest) ale trzeba skalkulowac czy utrata znizki jest tego warta.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn kwie 14, 2008 11:05

jesli byla policja to niema problemu o zwrot kasy robiłem tak z dwiema oponami po prawej stronie jedna rozerwana druga poszarpana dostałem zwrot na dwie nowe ale dałem ciała zwrócili by jeszcze za prostowanie felg

[ Dodano: 14 Kwi 2008 11:09 ]
idzie to z ubezpieczenia zarzadcy drogi

[ Dodano: 14 Kwi 2008 11:11 ]
po około 14 dniach kase zwrocili za opony
Ostatnio zmieniony pn kwie 14, 2008 11:06 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maroTdi » pn kwie 14, 2008 11:19

presario, pierwsze co sie robi to jak masz aparat to rob fotki.. a do tego wzywasz policje.. sporzadza notatke i idziesz do wlasciciela drogi o zwrot kosztow.. jak nie chca wyplacic to zakladaj im sprawe..



Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » pn kwie 14, 2008 15:53

ale panowie to już jest po fakcje bo mógł kolega to zrobić obrazu a teraz to lipa. I żadnych zniżek z ubezpieczenia nie zabierają


sie lata lewy pas gaz i płyne

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn kwie 14, 2008 17:07

fazi205 pisze:ale panowie to już jest po fakcje bo mógł kolega to zrobić obrazu a teraz to lipa.
OK, ale nikt nie powiedział, że nie może tam dzisiaj jeszcze raz pojechać i ponownie wpaść w tę dziurę. Oczywiście z umiarem jakimś, żeby nowe szkody nie powstały.



Awatar użytkownika
yanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:53
Lokalizacja: Będzin / śląskie
Kontakt:

Post autor: yanek » pn kwie 14, 2008 17:34

dokladnie :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości