MK4 regulacja wysokości świateł nie działa poprawnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw mar 06, 2008 03:10

DZIOBEK pisze:Fotki zrobiłem jak chciałeś ponumerowałem i teraz jestem przekonany, że chodzi o pokrętła oznaczone 1-ką.
wręcz odwrotnie !
znowu zrobiło się zamieszanie a więc tak :

dla osób chcących dokonać regulacji w pionie (góra/dół) lewego reflektora bez zdejmowania jego plastikowej osłony (mocowanej do przedniego pasa a osłaniającej od góry i tyłu ten reflektor) proszę włożyć śrubokręt z łbem krzyżowym w otwór oznaczony na fotce w moim poście powyżej cyfrą "1".

dla osób chcących dokonać regulacji w pionie (góra/dół) reflektora prawego ze zdjętą plastikową osłoną z pasa przedniego oraz refletora prawego, gdzie nie ma wogóle takiej osłony (tak jak widać to na fotkach DZIOBKA) należy włożyć śrubokręt z łbem krzyżowym w śruby regulacyjne oznaczone cyfą "2".

Otwory które DZIOBEK zaznaczył na fotkach cyframi od 3 do 6 nie mają żadnego znaczenia ani przy regulacji ani przy demontażu reflektorów z żarówkami halogenowymi więc je pomińmy.

Dla tych, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości wklejam link kolegi wontlaka, w którym na stronie 241 Poradnika użytkownika Golf 4 i Bora umieszczony jest opis jak dokonać regulacji oświetlenia.
Ten poradnik zawiera ponadto bardzo wiele cennych informacji o autach jak w temacie,
do skorzystania z których zapraszam :

http://www.wontlak.dolsat.pl/VW.Golf.IV ... rawiam.pdf
Ostatnio zmieniony czw mar 06, 2008 03:18 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » wt mar 11, 2008 23:08

Sztomel pisze:.....dla osób chcących dokonać regulacji w pionie (góra/dół) lewego reflektora bez zdejmowania jego plastikowej osłony (mocowanej do przedniego pasa a osłaniającej od góry i tyłu ten reflektor) proszę włożyć śrubokręt z łbem krzyżowym w otwór oznaczony na fotce w moim poście powyżej cyfrą "1".

dla osób chcących dokonać regulacji w pionie (góra/dół) reflektora prawego ze zdjętą plastikową osłoną z pasa przedniego oraz refletora prawego, gdzie nie ma wogóle takiej osłony (tak jak widać to na fotkach DZIOBKA) należy włożyć śrubokręt z łbem krzyżowym w śruby regulacyjne oznaczone cyfą "2".
........
........
Dla tych, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości wklejam link kolegi wontlaka, w którym na stronie 241 Poradnika użytkownika Golf 4 i Bora umieszczony jest opis jak dokonać regulacji oświetlenia.
Ten poradnik zawiera ponadto bardzo wiele cennych informacji o autach jak w temacie,
do skorzystania z których zapraszam :

http://www.wontlak.dolsat.pl/VW.Golf.IV ... rawiam.pdf
Dzięki kolego za linka już mam go w komputerku,
ale jestem przekonany, że mamy pierwszy błąd w druku.
Nie może być regulacji w pionie obok pokrętła znajdującego się na przeciw dekla z żarówką H7 w lewej lampie, a w prawej lampie na przeciw dekla z żarówką H1 - Musi to być symetrycznie i analogicznie (konstrukcja reflektora tego wymaga).
Zresztą już to sprawdzałem u mnie kręcąc 1-ką w lewym i prawym reflektorze regulujemy świtała w pionie. 2-ki nie sprawdzałem bo nie chciałem rozregulować "ZEZA".
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 23:10 przez DZIOBEK, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg[/img][/url]
[i][color=blue][size=84]Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.[/size][/color][/i]

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » ndz kwie 13, 2008 23:25

DZIOBEK

Pisałeś że masz problemy z zacinającą się regulacją lamp - ja mam podobnie. Niedawno wymieniłem lampy - włożyłem FK na soczewce zamiast starych masakrycznie zużytych seryjnych lamp. Zauważyłem, że podczas regulacji silniczki nie pracują z reguły równo, tzn. jak daje w dół to najpier rusza lewa, potem prawa. Jak daje do góry to podobnie. Raz ruszają w tym samym czasie, raz jeden z opóźnieniem (zawsze jeden, nie pamiętam który). Do tego, rzadko się zdarza by były na tej samej wysokości - z reguły lewa lampa świeci wyżej, ale np. w nastawie na "2" są równo, z reguły... Lampy regulowałem na serwisie przyrządem, wtedy były dobrze ustawione. Przy małym ruchu pokrętłem regulacji, nie widzę aby silniczki pracowały.
Dodam,że w starych lampach raczej chodziło dobrze, ale na pewno nie jestem w stanie określić - dzięki soczewce jestem w stanie dokładnie określić jak świecą (wyraźny układ linii światło-cienia), no i wcześniej nawet na to uwagi nie zwracałem.
Silniczki mam wyjęte z oryginałów, przełożone. Gdzie szukać winy? Nie mam drugiej pary silniczków żeby przetestować. Jednakże jeśli to nie wina silniczków, to co może się w lampie zacinać/blokować?



patryczek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 27, 2007 15:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: patryczek87 » pt sie 22, 2008 08:10

NO tak drodzy koledzy,a co w momencie gdy pokrętł od regulacji doł/góra nie działa? tzn krece obojetnie w która stronę a kąt padania światła nie zmienia się .gdzie szukac przyczny i jak mogę naprawić ową regulacje?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt sie 22, 2008 08:51

patryczek87 w jednym czy w obydwu reflektorach ?
jeśli w jednym to podejrzewam, że zerwany jest plastikowy ślimak w pionowym pokrętle regulacji ale jeśli w obydwu to albo ktoś nieumiejętnie kręcił pokrętłami regulacji i przegwałcił tzn. zerwał w obydwu ślimacznicę albo wyrobił się łepek pokrętła z łbem krzyżowym gdzie wkłada się śrubokręt,
mogę się mylić ale wydaje mi się, że jeżeli masz reflektory Valeo to nie są one rozbieralne a co do Helli to nie mam pewności.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości