[mk2] Wymiana linki od otwierania foteli

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

[mk2] Wymiana linki od otwierania foteli

Post autor: tauka » sob wrz 24, 2005 12:54

Mam delikutaśny problem. Dzisiaj podczas otwierania fotela, aby zapakowac do tyłu osóbkę pękła mi linka, która otwiera te zapadkę co trzyma oparcie, aby się nie otwierało. Wymieniał ktoś to kiedyś, bo nie mam pojęcia jak to zrobić...


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 28, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Tomek_vw » sob wrz 24, 2005 13:57

możesz naprawić w szybki sposób :) bierzesz kostke elektryczna taką do zpinania przewodów ściągasz z niej plastik i łączysz zerwaną linkę


VW SCIROCCO MKII 20V 1.8T 251KM 345NM

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob wrz 24, 2005 16:02

Tomek_vw pisze:możesz naprawić w szybki sposób :) bierzesz kostke elektryczna taką do zpinania przewodów ściągasz z niej plastik i łączysz zerwaną linkę
Sposob dobry, tyle ze mi linka pekła przy samym końcu i uciekła do środka w siedzenie. Więc lipa. Jak jush bede rozbierał zeby to połączyc to mogę załóżyć nową.Narazie kombinuje jak się za to zabrać.


Obrazek

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » sob wrz 24, 2005 17:33

W dolnej czesci oparcia sa takie zabki.Trzeba je odgjac a potem naciagnac w dol tapicerke z fotela.Potem to juz dostaniesz sie do srodka.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob wrz 24, 2005 19:34

Powinny być dwie linki na dwa zaczepy blokujące fotel.Zazwyczaj pierwsza pęka ta od strony ręcznego bo się przeciera na zakrętach w fotelu w środku .Wtedy jest prosta sprawa poprostu bierzesz małą sprężynkę i zaczepiasz o ten hak na dole fotela podnosisz go do góry aby sie nieblokował i zaczepiasz go gdzieś na górz w fotelu o coś metalowego tak w okolicy tej zębatki do regulacji fotela.



pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Post autor: pakob » ndz wrz 25, 2005 22:43

jest to usterka ktora przerobilem kilka razy w swoim poprzednim Golfie II.Musisz odgiac zabki ktore trzymaja obicie fotela - sa na dolnek krawedzi fotela z tylu.Wtedy dostaniesz sie do srodka fotela - tam biegna 2 linki - jedna blokuje zaczep fotela blizszy drzwi a drugi zaczep blokuje od strony lewarka.Te linki sa zaczepione do plastikowego uchwytu pochylania fotela (tego z buku) Musisz sciagnac te raczka ktora trzyma sie na sprezynujacych zaciskach umocowanych w jej wnetrzu,zdjac musisz oslone tej raczki oslaniajaca wyciety kawalek tapicerki i zobaczysz kawalek metalowego uchwytu z przyczepionymi linkami.Jesli posluzysz sie cienkimi szczypcami lekko wygietymi ( ja stosowalem" kochery" chirurgiczne) to latwo te linki odczepisz - montaz nowych w odwrotnej kolejnosci - koszt linki podrobki niemieckiej okolo 16 zl.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn wrz 26, 2005 20:47

PAKOB dobrze gada jak prfesor :pub:



Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » pn wrz 26, 2005 21:33

orginalna linka u dealera kosztuje 50 jak mialem MK2 tez to przerabialem, i zrobilem tak jak napisal pakob i po problemie



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn wrz 26, 2005 22:10

no i naprawione. Kupiłem od kolesia cały fotej za 15 PLN, tylko jak się pózniej okazało od starszego modelu.Tam linka szła goła i była krótsza, a moja szła w pancerzu i była dłuzsza.Le jakoś w koncu udało mi sie zamontować i działa.Pozdro.Dzięki wszystkim.


Obrazek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn wrz 26, 2005 22:30

Mojego kupilem z peknieta linka w siedzeniu kierowcy i w koncu bede musial cos z tym zrobic, ale fajnie, ze jest opisik :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 224 gości