Mrugajace swiatla...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Mrugajace swiatla...

Post autor: piotr_5 » sob kwie 12, 2008 20:29

Dzis zapalilem auto na deszczu po postoju kilku godzinnym ale w nocy ze widzialem swiatla, zaswiecilem swiatla i nic:O postoje swieca z tego co widze ale krotkich nie ma..nagle zamrugały wlaczalem i wylaczalem kilka razy troche pomrugaly i zaswiecily na stale:) i ruszylem...co to moglo byc?? czyzby wlacznik zespolony od swiatel??



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz kwie 13, 2008 02:00

moze robi ci sie zwarcie na przelaczniku od kierunkowsazow bo tam jest sterowanie swiatel


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz kwie 13, 2008 02:11

Najprawdopodobniej przełącznik od świateł się skończył. Mi raz światła zgasły, w nocy na zakręcie i to w momencie jak mijałem się z autem. Dobrze, że w miarę wolno jechałem, bo by niezła lipa była. Nie polecam nikomu tego efektu nagłej ciemności :crazy:
Rozebrałem przełącznik i podgiąłem tam taką blaszkę, bo styki już były za bardzo zużyte i ledwo dotykały. Zresztą wyraźnie było widać, że się wcześniej przegrzewał bo na plastikach były ślady przetopienia. No i działa jak nowy. Zamontowałem jeszcze przekaźniki potem, co by odciążyć ten przełącznik i oprócz niego manetkę od zmiany krótkie-długie i stacyjkę.



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 13, 2008 16:15

MiSzOn, tak jak mowiles i jak podejrzewalem :) u mnie jeden styk jest podtarty troche przygiolem zlozylem i narazie chodzi :grin: jak bede w domu to go przesmaruje smarem miedzianym dzieki



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz kwie 13, 2008 16:23

piotr_5 pisze:jeden styk jest podtarty troche przygiolem zlozylem i narazie chodzi
No u mnie właśnie też tak było. Po odpowiednim podgięciu, co by dotykał tych styków na obudowie przestał mrugać i działa do tej pory (jakieś 4 miesiące) bez problemu.
Jak już mówiłem, polecam założenie przekaźników, żeby przyoszczędzić ten oraz pozostałe przełączniki, żeby znowu nie było niemiłej niespodzianki w nocy. Przy okazji światła lepiej świecą.
Dzięki za punkcik :pub: Pozdrawiam



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz kwie 13, 2008 19:04

MiSzOn, nie ma problemu to ja dziekuje wlasnie musze poczytac o przekaznikach i dowiedziec sie co i jak i bede myslec:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 13, 2008 19:20

piotr_5 pisze:przesmaruje smarem miedzianym dzieki
tylko nie miedzianym, nie możesz do styków dawać smarów które przewodzą prąd. Wazelinka i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz kwie 13, 2008 20:09

piotr_5 pisze:musze poczytac o przekaznikach i dowiedziec sie co i jak i bede myslec:)
Poszukaj na forum, bardzo dużo o tym jest. Ja nie miałem kompletnie pojęcia co i jak, a udało mi się złożyć, za pierwszym razem i bez problemów.
Paweł Marek pisze:tylko nie miedzianym, nie możesz do styków dawać smarów które przewodzą prąd. Wazelinka i tyle.
Racja. Ewentualnie jakiś spray typu np. CONTACT S, to do styków różnych jest.



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » pn kwie 14, 2008 16:16

MiSzOn, Paweł Marek, dzieki za info z miedzianym:) ale bym narobil :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości