Wymiana klockow i szczek hamulcowych - problem :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw kwie 10, 2008 21:08

ale jeśli masz rant na bębnie to musisz go przetoczyć

[ Dodano: 10 Kwi 2008 21:10 ]
nowe szczęki założysz bezproblemowo , ale o jaki klin Ci chodzi , tam nie ma klina



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 10, 2008 21:18

Stecko pisze:co moze sie stac zlego??
gorsze hamulce, bo szczęki za bardzo wracają po puszczeniu hamulca, zamontuj klin, naciąg go do góry maksymalnie wtedy szczęki zbliżą się do siebie i bęben najdzie bez problemu. Rant nie jest wskazaniem do toczenia bębna tylko jego nierówne zdarcie jeśli nastąpi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pt kwie 11, 2008 16:27

dzieki Pawel Marek:) tak zrobilem i weszlo wszystko:)

Takze jestem swiezo po wymianie ale mam pare pytanek:

Hamulce nie sa jakies idealne-- mam nadzieje ze sie poprawia jak sie uloza bo teraz w sumie sa takie jak przed wymiana:/

po jezdzie testowej(ok 10km) z przednich klockow zaczelo sie lekko dymic:) czy to normalne podczas docierania pierwszej warstwy?:)

na tylnim jednym kole zrobil mi sie minimalny luz-- dokrecic lekko lozysko?? na drugim zero luzu wszytsko ok

aha i jeszcze jedno podczas szybkiego hamowania hmm pulsacyjnego za kazdym razem pedal robi sie coraz twardszy i strasznie slabo wtedy hamuje:// ten problem zauwazylem juz na starych klockach...

z gory dziekuje za wszytkie odpowiedzi na moje pytanka:)

jestem samoukiem wiec wszelka pomoc mile widziana:) zreszta dzis sporo zarobilem bo mechanik pewnie by troszke skasowal za klocki i szczeki...

pozdr

[ Dodano: 11 Kwi 2008 16:29 ]
aha klocki i szczeki firmy delphi - pewnie badziew jakis ale facet nie mial nic innego:) a czasu nie mialem na czekanie



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pt kwie 11, 2008 17:40

Stecko pisze:na tylnim jednym kole zrobil mi sie minimalny luz-- dokrecic lekko lozysko??
dokrec tak zeby sie dalo przesuwac podkladke srubokretem :dol:

Obrazek
Stecko pisze:po jezdzie testowej(ok 10km) z przednich klockow zaczelo sie lekko dymic:) czy to normalne podczas docierania pierwszej warstwy?:)
moze sie tak dziac, przez pierwsze 100-200km unikal ostrego hamowania, musza sie klocki poukladac
Stecko pisze:aha i jeszcze jedno podczas szybkiego hamowania hmm pulsacyjnego za kazdym razem pedal robi sie coraz twardszy i strasznie slabo wtedy hamuje:// ten problem zauwazylem juz na starych klockach...
hamulce dobrze odpowietrzone??


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 11, 2008 18:21

poszukaj i poczytaj o regulatorze tylnych hamulców


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pt kwie 11, 2008 18:36

kisiel

tak zrobilem a mimo to w jednym kole pojawil sie maly luz:)

co do odpowietrzenia to nie mam pojecia czy sa dobrze odpowietrzone... takie kupilem juz auto



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pt kwie 11, 2008 19:11

odpowietrz uklad i bedzie wszystko ok zaczynasz od najdalszego kola od pompy a konczysz na najbliszym w szukajce znajdziesz opis pozdro



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pt kwie 11, 2008 21:58



[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości